به گزارش چهل ماه نیوز؛ حجت الاسلام رضا حسنی فر امام جمعه بخش جنگل رشتخوار ظهر امروز در جمع پرشور نمازگزاران شهر جنگل که با سفر محمد صادق معتمدیان استاندار خراسان رضوی نیز همراه بود، با اشاره به مشکلات مسیر جاده ای بخش جنگل و مسیر طولانی دسترسی به مرکز شهرستان، گفت: یکی از نیازهای مردم بخش جنگل دسترسی اسان به مرکز شهرستان است، که می طلبد نسبت به دسترسی و سهولت شهروندان این بخش با کوتاه کردن مسیر ارتباطی چاره ای اندیشیده شود.

وی در ادامه همچنین به مشکلات خاکی بودن مسیر ۳ روستای این بخش اشاره کرد و اذعان داشت: ۳ روستای کوده، امین آباد و عباس آباد بخش جنگل از وضعیت مسیر راه نامناسب برخوردا هستند و همچنان خاکی بودن مسیر برای ساکنین این روستاها مشکلات عدیدی را به وجود اورده است.

امام جمعه بخش جنگل در بخش دیگری از سخنان خود با تاکید بر مشکلات پر اهمیت اب شرب در این منطقه بیان داشت: مشکل آب ضرب منطقه از مشکلات مهم مردم بخش جنگل است، امروز یک عده ای از مردم برای تامین آب مورد نیاز شرب خود ازدستگاههای آب شیرین کن بهره میگیرند، و برخی نیز برای بهره مندی از اب شرب شیرین هزینه می کنند.

وی همچنین با اشاره به مشکل اب کشاورزی در  منطقه جنگل اذعان داشت:  مردم امروز در بحث تامین اب کشاورزی مشکلاتی دارند.

حجت الاسلام حسنی فر در ادامه با درخواست از رسیدگی و ورود مسئولان در بحث تامین خوراک مورد نیاز دامداران در این منطقه یاداور شد: در بحث نان مردم مشکلاتی دارند، ما از ان دسته از کسانی که نان مردم رو برای خوراک گوسفندان مصرف می کنند گلایه داریم، و از مسئولان درخواست رسیدگی و تامین خوراک مورد نیاز بخش دامداری را داریم.

وی با تاکید بر اینکه  مردم ۷ روستا بخش.جنگل از نعمت گاز بی بهره هستند، یاداورشد: خبرهای امیدوارکننده ای در رابطه با این مشکل شنیده شده است که امیدواریم به زودی رسیدگی و مشکلات مردم این روستا علی الخصوص در فصل سرما مرتفع شود.

وی همچنین با درخواست به رسیدگی به در  وضعیت درمانگاه بخش جنگل، افزود: درمانگاه ما یک درمانگاه فرسوده است، و پیشرفت محسوسی نداشته است،

خطیب نماز جمعه جنگل در پایان یکی از مهمترین مشکلات مردم در بخش جنگل را عدم بهره مندی اکثر روستاهای این بخش از روحانی مستقر عنوان کرد و تصریح داشت: از نظر فرهنگی ما در این ۱۸ روستا فقط یک روستا خانه عالم دارد، هیچیک از روستا روحانی ثابت و مستقر ندارد و ما از این بحث از نظر فرهنگی در بخش جنگل بسیار مسئله داریم و اسیب دیده ایم.

انتهای پیام/۴۰۰۹