بدون نظر
 
مدیر جهاد کشاورزی رشتخوار خبر داد؛
پیش بینی برداشت ۶ تن عسل بهاره مرغوب در رشتخوار/۸۰۰ کلنی زنبور عسل در رشتخوار فعالیت می‌کنند
تاریخ انتشار : ۱۵ تیر ۱۴۰۰ در ۱۳:۱۷
 
اعظمی گفت: از بالغ بر 800 کلنی زنبور عسل مستقر در رشتخوار، پیش بینی می‌شود، بیش از 6 تن عسل بهاره مرغوب تولید و روانه بازار مصرف شود.

سید محمود اعظمی مدیر جهاد کشاورزی رشتخوار در گفت و گو ب چهل ماه نیوز، گفت: حدود ۸۰۰ کلنی زنبور عسل در این شهرستان فعال هستند و با توجه به کشت های متنوعی که در مناطق مختلف رشتخوار وجود دارد، زنبوردارهای مهاجر نیز به این شهرستان مهاجرت می کنند.

اعظمی در ادامه با تاکید بر نقش بسزای تولید عسل در اشتغال روستائیان، بیان داشت: معمولا عسل گیری بهاره در مناطق مختلف رشتخوار از اواخر خرداد ماه آغاز و تا پایان تیرماه نیز ادامه دارد.

مدیر جهاد کشاورزی رشتخوار با اشاره به فعالیت بیش از ۸۰۰ کلنی زنبور عسل در رشتخوار در رابطه با پیش بینی برداشت این محصول، اظهار داشت: پیش بینی می‌شود از بالغ بر ۸۰۰ کلنی زنبور عسل مستقر در این شهرستان، بیش از ۶ تن عسل بهاره مرغوب تولید و روانه بازار مصرف شود.

اعظمی در رابطه با میزان اشتغال ایجاد شده به واسطه زنبورداری در رشتخوار، تصریح کرد: قریب به ۴۰ نفر در زنبورستان‌های بومی شهرستان مشغول به فعالیت هستند که نقش به سزایی در تولید و اشتغال این شهرستان ایفا می کنند.

وی در پایان خاطرنشان کرد: این شهرستان با داشتن باغات مرکبات و مزارع گیاهان دارویی فراوان و شرایط آب و هوای مناسب یکی از مراکز عمده تولید عسل در استان است.

انتهای پیام/

لینک کوتاه:

تــوجـه

  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد همین مطلب بنویسید
  • لطفا نظرات خود را به فارسی تایپ نمایید
  • لطفا سعی کنید نظرتان مختصر و مفید باشد
  • به نظرات دیگر کاربران احترام بگذارید

ثبت نظر :


 
 
x
پیش بینی برداشت ۶ تن عسل بهاره مرغوب در رشتخوار/۸۰۰ کلنی زنبور عسل در رشتخوار فعالیت می‌کنند یشرفت ۶۰ تا ۷۰ درصدی پروژه استخر شنای رشتخوار/استخر شنای رشتخوار تا پایان سال تکمیل می شود مرگ دامداری روستایی و مهاجرت به شهرها/ هشدار خرید دام‌ها توسط دلالان دانشگاه پیام نور رشتخوار نیازمند توجه وِیژه مسئولان است/افزایش رشته‌های کاربردی خواسته علاقمندان به تحصیل در رشتخوار دشمن بهانه‌اش موضوع هسته‌ای است/آمریکا با برجام به دنبال وقت تلف کردن است دومین روز از کنکور سراسری ۱۴۰۰ در رشتخوار با رقابت ۴۶۰ داوطلب تکذیب خبر کودک ربایی در رشتخوار آغاز مارتن کنکور سراسری در رشتخوار ۴۰ هکتار از اراضی کشاورزی رشتخوار به کشت ذرت علوفه‌ای اختصاص پیدا کرد/ گزینه مناسب برای تامین خوراک دام ثبت۶ وقف جدید در سه ماهه نخست امسال در رشتخوار حمله منافقین به رأی‌دهندگان بی‌دفاع ایرانی با چراغ سبز سرویس‌های جاسوسی بود/ژست‌های حقوق بشری برای تطهیر چهره منافقین کشت آزمایشی تامین علوفه مورد نیاز دام/ برداشت چغندر علوفه‌ای پاییزه در رشتخوار آغاز شد