بدون نظر
 
علاقمندان به تحصیلات دانشگاهی مطرح کردند؛
دانشگاه پیام نور رشتخوار نیازمند توجه وِیژه مسئولان است/افزایش رشته‌های کاربردی خواسته علاقمندان به تحصیل در رشتخوار
تاریخ انتشار : ۱۳ تیر ۱۴۰۰ در ۱۳:۲۹
 
دانشگاه پیام نور رشتخوار در سال 1386 آغاز به کار کرد و اکنون با گذشت بیش از 14 سال تنها در 3 رشته تحصیلی روانشانسی، علوم تربتی و مشاوره پذیرش دانشجو دارد که این موضوع پاسخگوی نیاز علاقمندان به تحصیل در این شهرستان نیست.

به گزارش  چهل ماه نیوز، دانشگاه پیام نور رشتخوار در سال ۱۳۸۶ آغاز به کارکرد و اکنون باگذشت بیش از ۱۴ سال تنها در ۳ رشته تحصیلی روانشناسی، علوم تربتی و مشاوره پذیرش دانشجو دارد که این موضوع پاسخگوی نیاز علاقه‌مندان به تحصیل در این شهرستان نیست.

این در حالی است که دانشگاه واحد پیام نور شهرستان‌های مجاور همانند خواف و تربت‌حیدریه بالاهای ده‌ها رشته تحصیلی کاربردی را برای پذیرش دانشجو دارند.

محمدی از علاقه‌مندان به تحصیل در رشتخوار در همین رابطه به خبرنگار ما گفت: متأسفانه کمبود رشته‌های پرمخاطب برای قشر علاقه‌مند به تحصیل در نزدیک‌ترین محل به زندگی خود در رشتخوار باعث عدم استقبال دانشجویان از دانشگاه پیام نور رشتخوار و روی‌آوری آن‌ها به دانشگاه‌های شهرستان‌های دیگر شده است.

مشکلات دانشگاه پیام نور رشتخوار پیگیری نماینده مجلس را می‌طلبد

 

وی با تأکید بر اینکه رشتخوار نیازمند توجه ویژه مسئولان جهت ارتقاء سطح دانشگاهی است، افزود: ما امروز نیازمند پیگیری مسئولان علی‌الخصوص نماینده محترم در رابطه با بحث دانشگاه پیام نور هستیم چراکه عدم ارتقاء دانشگاه ازلحاظ هیئت‌علمی و رشته‌های دارای علاقه بیشتر وضعیت قشر علاقه‌مند به تحصیل در نزدیک‌ترین محل زندگی را دچار مشکل کرده است.

خانم رضایی به کمبود دانشگاه‌ها در سطح شهرستان و نیاز پیگیری مسئولان جهت استقرار دانشگاه‌های دیگر در رشتخوار اشاره کرد و بیان داشت: امروز وجود دانشگاه‌های مختلف همچون دانشگاه آزاد، علمی کاربردی و غیرانتفاعی، دانشکده فنی و … یک نیاز در منطقه است که پیگیری مسئولان عزیز را می‌طلبد.

فضای بیرونی و محوطه دانشگاه نامناسب است

شریفی از دانشجویان و فارغ‌التحصیلان دانشگاه پیام نور رشتخوار در رابطه با مشکلات مسیر دانشگاه پیام نور رشتخوار به خبرنگار ما، گفت: یکی از مشکلات عمده دانشگاه پیام نور رشتخوار بحث مسیر دسترسی و راه ارتباطی آن با شهر است که متأسفانه همچنان بعد از گذشت چندین سال خاکی و مشکلاتی را برای دانشجویان به وجود آورده است، همچنین محوطه دانشگاهی هیچ‌گونه پیشرفت ازلحاظ ساخت ظاهری نداشته است.

یکی از دانشجویان در حال تحصیل در این دانشگاه با اشاره به اینکه دانشگاه پیام نور رشتخوار نیازمند اساتید مجرب در رشته‌های گوناگون است، یادآور شد: باوجود حضور اساتید خوب در دانشگاه که امروز از آن بهره‌مند هستیم، اما همچنان این دانشگاه نیازمند هیئت‌علمی مناسب و توانمند جهت پیشرفت در رشته‌های مختلف تحصیلی در رشتخوار است.

رشته‌های دانشگاه پیام نور رشتخوار فقط در حد کار راه‌اندازی است

یکی دیگر از شهروندان شهر رشتخوار در رابطه با رشته‌های تحصیلی در حال حاضر در دانشگاه پیام نور رشتخوار گفت: این رشته‌ها فقط در حد کار راه‌اندازی است و چند سالی است که هیچ‌گونه ارتقاء رشته یا افزوده شدن رشته موردنیاز علاقه‌مندان را شاهد نبوده‌ایم درصورتی‌که دانشگاه‌های شهرستان‌های هم‌جوار مثل خواف که تفاوت زیادی در تأسیس دانشگاه پیام نور با رشتخوار ندارد از سطح آموزشی بسیار بالایی برخوردار شده‌اند و پیشرفت‌های فراوانی داشته‌اند.

محمدی یک دانش‌آموز کنکوری شهرستان رشتخوار در رابطه بااینکه علاقه‌مندان به تحصیل علاقه زیادی به حضور و ادامه تحصیلات دانشگاهی در شهر خود رادارند افزود: دانشگاه پیام نور رشتخوار تنها ۳رشته علوم تربیتی، مشاوره و روانشناسی را در دل خود جای‌داده است که با نیاز علاقه‌مندان به تحصیل در سطح شهرستان نیست این در حالی است که شهرستان خواف از رشته‌های و شاخه‌های مختلف تحصیلی در این چند سال ازجمله مهندسی کامپیوتر نرم‌افزار، مهندسی کشاورزی، علوم دام، شیمی کاربردی، شیمی محض، زمین‌شناسی، حقوق، الهیات. فقه و مبانی حقوق اسلامی، علوم تربیتی، مدیریت برنامه‌ریزی، علوم اجتماعی، برنامه‌ریزی، حسابداری، مدیریت بازرگانی، مدیریت صنعتی، کارشناسی، زبان و ادبیات فارسی، روانشناسی بهره‌مند است که این تنوع و تعدد رشته خواسته بسیاری از علاقه‌مندان به تحصیل را در این شهرستان فراهم کرده است.

محوطه سرسبز درشان دانشگاه پیام نور رشتخوار وجود ندارد

یک دانشجوی دیگر در حال تحصیل در دانشگاه پیام نور رشتخوار که نخواست نام وی در گزارش درج شود، عنوان داشت: خواهشمندم به فضای بیرونی و همچنین امکانات دانشگاه بسیار رسیدگی کنند، دانشگاه نه فضای سبزی و نه هیچی نشانه‌ای دانشگاه دارد حتی  از یک مدرسه هم امکانات بیرونی آن بدتر است

وی همچنین خواستار بهره‌مندی دانشجویان از اساتید مجرب در دانشگاه شد و گفت: دانشجویان باوجود پرداخت شهریه از مسئولان دانشگاه درخواست حضور اساتید مجرب رادارند.

غلامی یکی از شهروندان ساکن شهرستان رشتخوار گفت: دانشگاه پیام نور رشتخوار در رابطه با دوره‌های تحصیلی مقطع بالاتر(فوق‌لیسانس) و  تأسیس دانشگاه آزاد برای دوره‌های بالاتر برنامه‌ریزی داشته باشد، چراکه ادامه تحصیل برای شهروندان محترم راحت‌تر شود و اینکه افراد دغدغه مسافت طولانی نداشته باشد، بسیاری از شهروندان به دلیل مسافت طولانی از ادامه تحصیل بازمی‌مانند.

انتهای پیام/

 

لینک کوتاه:

تــوجـه

  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد همین مطلب بنویسید
  • لطفا نظرات خود را به فارسی تایپ نمایید
  • لطفا سعی کنید نظرتان مختصر و مفید باشد
  • به نظرات دیگر کاربران احترام بگذارید

ثبت نظر :


 
 
x
دانشگاه پیام نور رشتخوار نیازمند توجه وِیژه مسئولان است/افزایش رشته‌های کاربردی خواسته علاقمندان به تحصیل در رشتخوار دشمن بهانه‌اش موضوع هسته‌ای است/آمریکا با برجام به دنبال وقت تلف کردن است دومین روز از کنکور سراسری ۱۴۰۰ در رشتخوار با رقابت ۴۶۰ داوطلب تکذیب خبر کودک ربایی در رشتخوار آغاز مارتن کنکور سراسری در رشتخوار ۴۰ هکتار از اراضی کشاورزی رشتخوار به کشت ذرت علوفه‌ای اختصاص پیدا کرد/ گزینه مناسب برای تامین خوراک دام ثبت۶ وقف جدید در سه ماهه نخست امسال در رشتخوار حمله منافقین به رأی‌دهندگان بی‌دفاع ایرانی با چراغ سبز سرویس‌های جاسوسی بود/ژست‌های حقوق بشری برای تطهیر چهره منافقین کشت آزمایشی تامین علوفه مورد نیاز دام/ برداشت چغندر علوفه‌ای پاییزه در رشتخوار آغاز شد از درآمدزایی فراسرزمینی تا ایجاد منطقه مشترک اقتصادی در شرق کشور ۸۴۹ دانش آموز رشتخواری با هم رقابت می‌کنند حضور مردم امروز یک فرصت قدردانی بزرگ برای خدمتگزاری است/ مسئولین باید به نحو احسن به مردم خدمت کنند