بدون نظر
 
مدیر جهاد کشاورزی رشتخوار خبر داد؛
۱۵۰۰ هکتار از اراضی کشاورزی رشتخوار زیر کشت پنبه
تاریخ انتشار : ۰۹ اردیبهشت ۱۴۰۰ در ۱۳:۱۰
 
اعظمی، گفت: همزمان با آغاز گرم شدن هوا، کشت محصول پنبه در سطح بیش از 1500 هکتار از اراضی کشاورزی بخش جنگل رشتخوار آغاز شد.

سید محمود اعظمی مدیرجهاد کشاورزی رشتخوار در گفت و گو با چهل ماه نیوز، گفت: امسال حدود ۱۵۰۰ هکتار از مزارع کشاورزی بخش جنگل رشتخوار به کشت محصول پنبه اختصاص یافت.

وی  با بیان این که در سال گذشته حدود ۲۵۰۰ هکتار از مزارع کشارزی این شهرستان به کشت پنبه اختصاص یافت، اظهار داشت: امسال نیز به مشابه سال گذشته محصول پنبه با ارقام جدید از قبیل خورشید، ساجدی و کاریزما کشت شدند، که ارقام جدید معرفی شده به دلیل زودرسی وحساسیت کمتر به تراکم بالا سطح زیرکشت آن ها درحال توسعه است وامسال نیزسعی براین است که در کشت این محصول ازارقام جدید استفاده گردد.

اعظمی در ادامه، یادآور شد: قابلیت کشت مکانیزه با خطی کار، بدون کرک بودن، عملکرد بالا درهکتار و نیز کاهش ۵۰ درصدی مصرف بذر، از مزایای ارقام جدید محصول پنبه است.

متوسط برداشت پنبه از سطح مزارع این شهرستان حدود دو تن در هر هکتاراست، عملیات برداشت پنبه از مهرماه آغاز و تا اواخر آبان ماه ادامه دارد، این محصول یکی از زراعت‌های بسیار مهم و استراتژیک به لحاظ رعایت اصلاح الگوی کشت و همچنین اشتغال‌زایی به شمار می‌رود.

انتهای پیام/

لینک کوتاه:

تــوجـه

  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد همین مطلب بنویسید
  • لطفا نظرات خود را به فارسی تایپ نمایید
  • لطفا سعی کنید نظرتان مختصر و مفید باشد
  • به نظرات دیگر کاربران احترام بگذارید

ثبت نظر :


 
 
x
۱۵۰۰ هکتار از اراضی کشاورزی رشتخوار زیر کشت پنبه جشن میلاد امام حسن(ع) به همراه توزیع سبدهای معیشتی در رشتخوار توزیع ۶۰۰ پرس غذای گرم در رشتخوار توزیع ۱۰۰۰ سبد معیشتی بین محرومان در رشتخوار سناریوی لغو تدریجی تحریم‌های آمریکا برای تغییر جریان‌ انتخابات ایران حضور و مشارکت مردم پای صندوق های رای ناامیدی دشمن را رقم خواهد زد دشمن با ایجاد وضعیت دو قطبی به دنبال کاهش مشارکت در انتخابات است افزایش آمار تحویل حیات وحش مصدوم به حفاظت محیط زیست رشتخوار رسالت ما حضور حداکثری در انتخابات است/ شبکه‌سازی دشمن در فضای مجازی برای تصرف فضای واقعی محلول پاشی مزارع گندم با پهپاد در رشتخوار+تصاویر توزیع ۲۸۰ سبد غذایی بین جامعه هدف بهزیستی در رشتخوار معرفی ۱۳۷ واحد صنفی متخلف به تعزیرات حکومتی در رشتخوار