بدون نظر
 
مدیر جهاد کشاورزی رشتخوار خبر داد؛
آغاز برداشت میکانیزه محصول کلزا در رشتخوار
تاریخ انتشار : ۲۱ اردیبهشت ۱۴۰۰ در ۱۲:۵۱
 
اعظمی، گفت: عملیات برداشت مکانیزه دانه روغنی کلزا در سطح بیش از 400 هکتار از اراضی کشاورزی بخش جنگل رشتخوار آغاز شد.

سید محمود اعظمی مدیر جهاد کشاورزی رشتخوار، در گفت و گو با چهل ماه نیوز، گفت: عملیات برداشت مکانیزه دانه روغنی کلزا در سطح بیش از ۴۰۰ هکتار از اراضی کشاورزی بخش جنگل رشتخوار آغاز شد.

وی در ادامه با تاکید بر فواید محصول کلزا، افزود: دانه روغنی کلزا یکی از محصولات اساسی و راهبردی است که علاوه بر قطع وابستگی کشور به واردات روغن، باعث حاصلخیزی و بهبود ساختمان خاک، استمرار ، پایداری تولید ، کاهش آفات ، بیماری‌ها و علف‌های هرز می‌شود.

مدیر جهاد کشاورزی رشتخوار، یادآور شد: با توجه به تجربیات سالیان گذشته کشاورزان، در سال جاری نیز کشت کلزا در سطح ۴۰۰ هکتار از اراضی کشاورزی اسن شهرستان در زمان مناسب کشت شد، که امیدواریم با برداشت به موقع آفت این محصول به حداقل برسد.

اعظمی ضمن اشاره به نظارت مدیریت جهاد کشاورزی بر عملیات برداشت محصول کلزا تصریح کرد: بیش از ۵۰ دستگاه کمباین عملیات برداشت گندم، جو و کلزای شهرستان را بر عهده خواهند داشت و با توجه به حساسیت کلزا به ریزش، همکاران مدیریت جهاد کشاورزی و مراکز جهاد کشاورزی آستانه و جنگل، طبق چارت تشکیل شده بر عملیات برداشت در مزارع نظارت خواهند کرد.

وی در پایان با تاکید بر روند و اجرای خرید تضمینی محصول کلزا از کشاورزان این شهرستان، بیان داشت: محصول کلزای تولیدی توسط دولت با قیمت هر کیلو ۱۱ هزار تومان به صورت تضمینی خریداری می شود.

انتهای پیام/

لینک کوتاه:

تــوجـه

  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد همین مطلب بنویسید
  • لطفا نظرات خود را به فارسی تایپ نمایید
  • لطفا سعی کنید نظرتان مختصر و مفید باشد
  • به نظرات دیگر کاربران احترام بگذارید

ثبت نظر :


 
 
x
آغاز برداشت میکانیزه محصول کلزا در رشتخوار خانه تاریخی شریفی در رشتخوار ثبت ملی شد ۱۱۳ میلی متر باران در رشتخوار ثبت شد/ کاهش ۵۹ درصدی بارندگی ها در رشتخوار توزیع ۷ هزار تک افطاری ساده به همراه ۱۷ هزار پرس غذای گرم در رشتخوار اهدا ۱۵ تخته پتو و ۲ هزار ماسک به شبکه بهداشت و درمان رشتخوار  حرکت خودجوش مردم رشتخوار همزمان با روز قدس سناریوی پشت پرده کاهش صوری نرخ ارز و طلا؛ از فرسایش مذاکرات برجامی تا ژست گشایش اقتصادی مراسم احیا شب بیست سوم ماه مبارک رمضان در رشتخوار+ تصاویر خسارت بارش تگرگ و باران به مزارع کشاورزی در رشتخوار/ ۳۸ میلی متر باران در رشتخوار بارید احیای مراسم ۲۱ ماه مبارک رمضان در رشتخوار+ تصاویر توزیع ۱۵۰۰ سبد معیشتی به ارزش ۹۰۰ میلیون تومان در رشتخوار تعامل و همکاری معادن بخش عمده‌ای ازمشکلات زیر ساختی در رشتخوار را مرتفع می‌کند