بدون نظر
 
مدیر جهاد کشاورزی رشتخوار:
۳ هزار اصله نهال توت بین نوغانداران در رشتخوار توزیع شد
تاریخ انتشار : ۱۸ فروردین ۱۴۰۰ در ۱۳:۰۱
 
رشتخوار_ اعظمی گفت: امسال باهدف حمایت از تولید نوغان، تعداد 3 هزار اصله نهال توت اصلاح نژاد شده بین نوغانداران شهرستان رشتخوار توزیع شد.

سید محمود اعظمی مدیرجهاد کشاورزی رشتخوار در گفت و گو با خبرنگار چهل ماه نیوز، گفت: همزمان با آغاز سال ۱۴۰۰ و باهدف حمایت از تولید نوغان، تعداد ۳ هزار اصله نهال توت اصلاح نژاد شده، بین نوغانداران  در سطح شهرستان رشتخوار توزیع شد.

مدیر جهادکشاورزی رشتخوار با اشاره به اینکه یکی از مزایای پرورش نوغان، مدت زمان کوتاه پرورش و قیمت مناسب فروش آن است، اظهار داشت: نوغانداری نقش به سزایی برای درآمدزایی جانبی خانوار به عنوان شغل دوم، اشتغال زایی و توسعه پایدار و اقتصاد مقاومتی طبق منویات مقام معظم رهبری دارد.

اعظمی همچنین با اشاره به این که تولیدکننده برای تولید و پرورش یک جعبه نوغان ۱۵ هزارتومان هزینه کرده و بقیه را دولت یارانه پرداخت می‌کند، افزود: هر جعبه نوغان در مدت پرورش نیاز به ۷۰۰ تا ۸۰۰ کیلوگرم برگ خالص توت (۲۵تا۳۰ اصل درخت توت) داشته که با توجه به تولید میانگین ۳۰کیلوگرم پیله تر، سود خوبی نصیب پرورش دهنده خواهد کزد.

وی در ادامه بیان داشت: با توجه به تجربه درطول سالیان گذشته با پتانسیلی که درمنطقه وجود دارد و حمایت هایی که مجموعه مدیریت جهادکشاورزی رشتخوار از نوغانداران انجام می دهد و تلاش همکاران  بهبود تولیدات دامی شهرستان با اجرای ۳ دوره کلاس آموزشی ترویجی، بهره‌برداران پرورش کرم ابریشم در این شهرستان به امید خدا خواهند توانست، مانند سال های گذشته جزء سه شهر عمده استان در تولید پیله تر باشند.

مدیر جهاد کشاورزی رشتخوار در ادامه یادآور شد: صنعت کرم ابریشم را می‌توان با توجه به پتانسیل موجود در این شهرستان برای صندوق خرد زنان روستایی اجرایی کرده و همچنین برای بهره برداران روستایی نیز دارای اهمیت است.

انتهای پیام/

لینک کوتاه:

تــوجـه

  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد همین مطلب بنویسید
  • لطفا نظرات خود را به فارسی تایپ نمایید
  • لطفا سعی کنید نظرتان مختصر و مفید باشد
  • به نظرات دیگر کاربران احترام بگذارید

ثبت نظر :


 
 
x
۳ هزار اصله نهال توت بین نوغانداران در رشتخوار توزیع شد شهرداری: دامداری‌ها عامل افزایش سگ‌های ولگرد هستند/ زنگ خطر شیوع بیماری‌ها در رشتخوار افتتاح نخستین کارخانه فولادی در رشتخوار با ظرفیت تولید ۶۰۰ هزار تن کنسانتره در سال قسم جلاله ظریف به چالش یک منتقد: والله کاندید نیستم تصاویری از بهار ۱۴۰۰ در روستای گردشگری سعادت آباد رشتخوار جذب و توزیع ۸ قلم کالای اساسی در رشتخوار/ گشت‌های مشترک نوروزی همچنان ادامه دارد میلاد با سر سعادت منجی عالم بشریت حضرت مهدی “عج” در رشتخوار+ تصاویر خدمت رسانی ۷۵ جهادگر بسیجی از استان البرز در مناطق محروم رشتخوار نجات و تحویل يك قطعه فلامينگو مصدوم توسط شهروندان در رشتخوار نظارت ویژه گشت‌های بهداشت محیط در رشتخوار تولد بره‌ای با ۲ سر و ۴ چشم در رشتخوار جذب تمامی سهمیه کالاهای تنظیم بازار در رشتخوار