بدون نظر
 
جمعی از ساکنین روستاهای رشتخوار مطرح کردند؛
جای خالی پایگاه اورژانس بین جاده‌ای در محور «رشتخوار_خواف»
تاریخ انتشار : ۲۱ دی ۱۳۹۹ در ۱۷:۲۳
 
در پی بروز حوادث متعدد رانندگی و مشکلات پیش آمده در جهت تسریع در روند امداد رسانی به حادثه دیدگان جاده‌ای، مردم و ساکنین روستاهای محور رشتخوار_ خواف از مسئولان درخواست استقرار پایگاه اورژانس بین جاده‌ای در این محور را کردند.

 

 

 

به گزارش چهل ماه نیوز، با وجود بیش از ۲۰ روستا در محور رشتخوار به شهرستان خواف و حوادث متعدد رانندگی که در محور پرتردد رشتخوار به خواف به صورت سالانه رخ می دهد، ساکنین محدوده این محور در روستاها خواستار رسیدگی مسئولان جهت استقرار و بهره مندی مردم از خدمات پایگاه اورژانس بین جاده ای در این منطقه شدند.

 

علیزاده از ساکنین روستای سعادت آباد رشتخوار با تاکید بر اینکه محور رشتخوار با خواف با توجه به حوادث متعدد نیازمند توجه مسولان است، گفت: استقرار و خدمات رسانی پایگاه امداد جاده ای یکی از خواسته های دیرینه مردم روستاهای در حاشیه منطقه رشتخوار و خواف است.

 

وی با تاکید بر رسیدگی به محور رشتخوار خواف از لحاظ بهره مندی از وضعیت استاندارد جاده ای، عنوان داشت: استفاده از کاهنده های سرعت در مسیر و همچنین افزایش عرض جاده ای، رفع مشکلات رنگ آمیزی خطوط بین جاده ای و …. می تواند در کاهش آمار حوادث جاده ای بسیار موثر باشد.

 

علی نبوی از اهالی روستای اکبر آباد رشتخوار نیز در این رابطه، افزود: تا کنون حوادث متعددی در این محور رخ داده، که مشکلات عدم دسترسی حادثه دیدگان در مواقع بحرانی نیازمند توجه مسولان جهت تسریع در امر امداد رسانی است.

 

وی با درخواست از مسئولان جهت فراهم کردن شرایط، استقرار پایگاه جاده ای امداد رسانی در این محور، بیان کرد: این موضوع یقینا در جهت کمک به حادثه دیدگان و کاهش آمار تلفات فوتی حوادث تاصیر گذار خواهد بود.

 

رضایی دیگر شهروند ساکن روستاهای رشتخوار به حجم بار ترافیکی سنگین در این محور اشاره کرد، و اظهار داشت: عبور خودروهای سنگین حمل بار معادن خواف به صورت روزانه با تعدد بالا باعث حوادث گوناگونی در محور رشتخوار به خواف شده است، در این رابطه باید برنامه ریزی دقیقی جهت تسریع در روند بهره مندی مردم از باند دوم این محور انجام شود.

 

وی در ادامه از مسئولان در خواست کرد تا در راستای مراقبت و کاهش تلفات جاده ای در اقدام اولیه راه اندازی، پایگاه اورژانس بین جاده ای محور رشتخوار به خواف را در الویت قرار دهند.

 

درخواست جهت استقرار پایگاه اورژانس بین جاده ای در ساختمان دامپزشکی روستای حسین آباد

 

حسن میرسعیدی عضو شورای اسلامی روستای حسین آباد با مشکلات استقرار پایگاه اورژانس بین جاده ای در محور رشتخوار به خواف، گفت: استقرار پایگاه اورژانس بین جاده ای و خدمات دهی به حادثه دیدگان جاده ای در این محور از خواسته های دیرینه ساکنین بیش از ۲۰ روستاهای ساکن در این محدوده است، که پیگیری های نیز در رابطه با این موضوع انجام شده است.

 

وی در ادامه،  یادآور شد: مسیر جاده ای رشتخوار به خواف از محورهای قدیمی و ترانزیتی استان خراسان رضوی محسوب می شود، که عبور روزانه بالای خوردهای سنگین حوادث متعددی را در این محور به وجود می آورد که مستلزم توجه ویژه مسئولان امر به موضوع استقرار پایگاه بین جاده ای اروژانس است.

 

 

وی در ادامه با تاکید بر کسب موافقت های اولیه جهت استقرار این مرکز در آینده نزدیک، خاطرنشان کرد: با توجه به کمبود بودجه در جهت تجهیز و ساخت ساختمان پایگاه اورژانس بین جاده ای با مسئولان دامپزشکی استان توافقات خوبی بدست آمده که ساختمان این مجموعه در روستای حسین آباد در حاشیه جاده جهت راه اندازی و خدمت رسانی اولیه پایگاه جاده ای در اختیار مرکز فوریت های پزشکی رشتخوار قرار گیرد تا خدمت رسانی به حادثه دیدگان مسیر با سهولت و سرعت انجام پذیرد.

 

 

شایان ذکر است، محور رشتخوار به تربت حیدریه فقط یک اورژانس جاده ای مستقر دارد، که روستاهای مسیر بالای سنگان را  پوشش می دهد.

 

انتهای پیام/

لینک کوتاه:

تــوجـه

  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد همین مطلب بنویسید
  • لطفا نظرات خود را به فارسی تایپ نمایید
  • لطفا سعی کنید نظرتان مختصر و مفید باشد
  • به نظرات دیگر کاربران احترام بگذارید

ثبت نظر :


 
 
x
جای خالی پایگاه اورژانس بین جاده‌ای در محور «رشتخوار_خواف» پیشرفت ۵۰ درصدی احداث «یادمان شهدای گمنام» در رشتخوار امروز آمریکا غرق در مشکلات خود در حال فنا و نابودی است کشف و ضبط چندین سلاح‌ غیرمجاز از شکارچیان در رشتخوار ۳۴۰ کارت هدیه به ارزش بیش از ۱۰۰میلیون تومان در رشتخوار توزیع شد حمله به عین‌الاسد سیلی اولیه بود/ انتقام سخت با کل منافع آمریکا گره خورده است کشف ۲۶۶ کیلو گرم مواد مخدر از کامیون نت حامل دستگاه بخار در رشتخوار یکمین سالگرد باشکوه شهادت سردار دل‌ها در رشتخوار+ تصاویر سردار سلیمانی با اقدامات جهادی خود دین خود را به تمام دنیا ثابت کرد تحریم‌های‌ دشمن تاکنون به برکت خون شهید سلیمانی و همرزمانش بی‌اثر بوده است/ تنها زبان سخن با دشمن زبان مقاومت، زور و ایستادگی است پیش‌بینی برداشت ۸ هزار تن پنبه از مزارع کشاورزی در رشتخوار جمعیت میلیونی تشییع پیکر پاک حاج قاسم، بیانگر عشق مردم به سردار دل‌ها بود