بدون نظر
 
رئیس نمایندگی محیط‌زیست رشتخوار:
​​​​​​​شکارچیان غیر مجاز پرندگان وحشی در رشتخوار به دام افتادند
تاریخ انتشار : ۲۴ آذر ۱۳۹۹ در ۱۴:۳۶
 
توانا، گفت: دو شکارچی غیرمجاز که در نیمه شب اقدام به شکار 3 قطعه باقرقره شکم سیاه کرده بودند در مواجهه با مامورین یگان حفاظت محیط زیست رشتخوار دستگیر و تحویل مقامات قضایی در این شهرستان شدند.

به گزارش چهل ماه نیوز، سعید توانا رئیس نمایندگی حفاظت محیط زیست رشتخوار، گفت:  ۲ نفر شکارچی غیرمجاز که در نیمه شب اقدام به شکار ۳ قطعه باقرقره شکم سیاه کرده بودند در مواجهه با مامورین یگان حفاظت محیط زیست رشتخوار دستگیر وتحویل مقامات قضایی در این شهرستان شدند.

توانا در ادامه، افزود: متخلفین با پرداخت مبلغ ۷ میلیون و۵۰۰ هزار ریال بابت ضرر و زیان وارده به محیط زیست در انتظار صدور رای کیفری قاضی محترم پرونده در این‌خصوص نیز خواهند بود.

وی همچنین با تاکید بر برخورد قاطعانه و بدون اغماض ماموران یگان حفاظت زیست رشتخوار در مواجه با شکارچیان متخلف، یادآور شد: نیروهای گارد حفاظت محیط زیست رشتخوار به طور شبانه روزی کار گشت و کنترل زیستگاه‌های جانوری ومناطق شکار ممنوع و حفاظت شده این شهرستان را انجام داده و هرگونه تخلفی را گزارش می‌دهند.

باقرقره شکم سیاه در مناطق نیمه بیابانی با زمین های ناهموار و سنگلاخی به سر برده و روی زمین آشیانه می سازد . در ایران ، بومی و فراوان است، تغذیه این پرنده از حشرات ، انواع دانه ، انواع میوه و  جوانه گیاهان است.

انتهای پیام/

لینک کوتاه:

تــوجـه

  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد همین مطلب بنویسید
  • لطفا نظرات خود را به فارسی تایپ نمایید
  • لطفا سعی کنید نظرتان مختصر و مفید باشد
  • به نظرات دیگر کاربران احترام بگذارید

ثبت نظر :


 
 
x
​​​​​​​شکارچیان غیر مجاز پرندگان وحشی در رشتخوار به دام افتادند راه‌اندازی راه‌آهن خواف،‌ هرات روابط دوستانه ایران و افغانستان را مستحکم‌تر می‌کند ۱۰ سری جهیزیه بین نوعرسان نیازمند در رشتخوار توزیع شد تیم‌های مراقبتی و نظارتی طرح “شهید سلیمانی” در رشتخوار سازماندهی شدند تیزبینی و اراده شگرف دانشجویان، منشا تحول‌های عظیم در کشور است وضعیت نارنجی کرونا در رشتخوار شکننده است بازرسی از فروشگاه‌‌های عرضه سموم و داروخانه‌های دامپزشکی در رشتخوار ۶۰۰ کیلو گرم زعفران خشک در رشتخوار خریداری شده است جوجه‌ریزی ۶۰ هزار قطعه مرغ نژاد آرین در رشتخوار همکاری ۹۰ درصدی کسبه رشتخوار در طرح محدویت های کرونایی/ ۱۲ تن مرغ منجمد در رشتخوار توزیع شد ۴۰۰ کیلو گرم زعفران خشک در رشتخوار خریداری شد تلاش دشمن برای توقف صنایع موشکی و هسته‌ای ایران ناکام می‌ماند/ ترور فخری‌زاده ناتوانی دشمن را به اثبات رساند