بدون نظر
 
مدیر شبکه بهداشت و درمان رشتخوار:
مشارکت ۴۹ تیم در اجرای طرح «شهید سلیمانی» در رشتخوار/ ۱۲۰۰ نفر از افراد در معرض تماس با مبتلایان کرونا در رشتخوار رهگیری شدند
تاریخ انتشار : ۲۶ آذر ۱۳۹۹ در ۱۳:۱۹
 
اشترایه، گفت: 49 تیم در قالب، مراقبتی، نظارتی و حمایتی فعالیت خود را از 22 آبان ماه در طرح شهید سلیمانی در رشتخوار آغاز و بیش از 1200 نفر در این طرح تا کنون رهگیری شدند.

مهدی اشترایه مدیر شبکه بهداشت و درمان رشتخوار در گفت‌وگو با، چهل ماه نیوز؛ گفت: در این طرح ۷ تیم حمایتی، ۴۲ تیم رهگیری، مراقبتی فعالیت دارند، که روستاها و شهرها این شهرستان را مورد رصد و پایش قرار می‌دهند.


وی با تأکید بر اینکه مهم‌ترین هدف اجرای این طرح، کنترل بیماری کرونا در سطح این شهرستان است، عنوان کرد: شناسایی افراد مبتلابه ویروس کرونا و کنترل افراد در تماس نزدیک با فرد بیمار، انجام تست سریع، حمایت از فراد شناسایی‌شده، و نظارت بر شرایط  موجود ازجمله مهم‌ترین اهداف اجرای طرح هر مسجد یک سنگر سلامت است.

مدیر شبکه بهداشت و درمان رشتخوار، اظهار داشت: ۱۲۰۰ نفر از افراد در معرض تماس با بیماران مبتلا به کرونا در راستای همین طرح تاکنون مورد رهگیری و مراقبت قرار گرفتند.

وی در ادامه، با اشاره به توزیع ۱۲۰۰ سبد معیشتی در راستای این طرح، یادآور شد: رویکرد و تلاش ما در این طرح در بخش حمایتی، ارائه بسته‌های معیشتی با همکاری مجموعه سپاه و بسیج شهرستان است که پس از شناسایی این خانوارها مرود حمایت قرار می‌گیرند، در همین راستا تاکنون بیش از ۱۲۰۰ سبد معیشتی در سطح شهرستان توسط خیرین تهیه و به همت بسیج سپاه شهرستان توزیع‌شده است.

اشترایه همچنین در راستای این طرح از اهدای ۳۰ کپسول اکسیژن جهت بهره‌مندی بیماران توسط شرکت فولاد امید نور رشتخوار در این شهرستان خبر داد، و افزود: به همت این مجموعه تاکنون بیش از ۱۱۰ هزار ماسک در بیش از ۵۰ روستای این شهرستان با همکاری بهورزان، اعضای جمعیت هلال‌احمر و بسیجیان توزیع‌شده است.

مدیر شبکه بهداشت و درمان رشتخوار در همین راستا از حضور ۷ تیم نظارتی شامل کارشناسان بهداشت محیط و بسیجیان خبر داد، و تصریح کرد: این طرح به‌صورت محله به محله با انجام تست سریع (ریپیت) و با همکاری دستگاه‌های بسیج، هلال‌احمر، کمیته امداد و بهزیستی اجرا خواهد شد.

وی در پایان در راستای کنترل و پایش واحدهای صنفی نیز از پلمپ ۸ واحد صنفی متخلف بهداشتی در این شهرستان خبر داد.

انتهای پیام/

لینک کوتاه:

تــوجـه

  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد همین مطلب بنویسید
  • لطفا نظرات خود را به فارسی تایپ نمایید
  • لطفا سعی کنید نظرتان مختصر و مفید باشد
  • به نظرات دیگر کاربران احترام بگذارید

ثبت نظر :


 
 
x
مشارکت ۴۹ تیم در اجرای طرح «شهید سلیمانی» در رشتخوار/ ۱۲۰۰ نفر از افراد در معرض تماس با مبتلایان کرونا در رشتخوار رهگیری شدند ​​​​​​​شکارچیان غیر مجاز پرندگان وحشی در رشتخوار به دام افتادند راه‌اندازی راه‌آهن خواف،‌ هرات روابط دوستانه ایران و افغانستان را مستحکم‌تر می‌کند ۱۰ سری جهیزیه بین نوعرسان نیازمند در رشتخوار توزیع شد تیم‌های مراقبتی و نظارتی طرح “شهید سلیمانی” در رشتخوار سازماندهی شدند تیزبینی و اراده شگرف دانشجویان، منشا تحول‌های عظیم در کشور است وضعیت نارنجی کرونا در رشتخوار شکننده است بازرسی از فروشگاه‌‌های عرضه سموم و داروخانه‌های دامپزشکی در رشتخوار ۶۰۰ کیلو گرم زعفران خشک در رشتخوار خریداری شده است جوجه‌ریزی ۶۰ هزار قطعه مرغ نژاد آرین در رشتخوار همکاری ۹۰ درصدی کسبه رشتخوار در طرح محدویت های کرونایی/ ۱۲ تن مرغ منجمد در رشتخوار توزیع شد ۴۰۰ کیلو گرم زعفران خشک در رشتخوار خریداری شد