بدون نظر
 
مدیر جهاد کشاورزی رشتخوار خبر داد؛
جوجه‌ریزی ۶۰ هزار قطعه مرغ نژاد آرین در رشتخوار
تاریخ انتشار : ۱۰ آذر ۱۳۹۹ در ۱۴:۱۲
 
رشتخوار_ اعظمی، گفت: تعداد 60 هزار قطعه مرغ نژاد آرین از ابتدای آذرماه 99 تا کنون در 2 واحد مرغداری رشتخوار جوجه ریزی شده است.

 محمود اعظمی مدیر جهاد کشاورزی رشتخوار در گفت و گو با خبرنگار چهل ماه نیوز؛ گفت: از ابتدای آذر ماه امسال تا کنون  در دو واحد مرغداری شهرستان رشتخوار که جمعا دارای سه سالن پروروش هستند، تعداد ۶۰ هزار قطعه جوجه نژاد آرین جوجه ریزی شده است.

اعظمی با توجه به نژاد و پرورش این نوع مرغ در رشتخوار، افزود: نسل جوجه یک‌روزه‌ای که برای تولید گوشت مرغ در سالن‌های پرورشی مرغداری‌های گوشتی کشور مورد استفاده قرار می‌گیرد، به ترتیب از مرغ مادر، اجداد و نهایتا مرغ ‌های لاین گرفته شده است.

وی در ادامه با تاکید بر اینکه در جهان تنها ۸ کشور توانایی فنی و علمی لازم برای تولید حفظ و تکثیر این نوع مرغ  را دارند، یادآور شد: امیدواریم بتوانیم با ترویج وشناسایی این نژاد در توسعه جوجه ریزی در شهرستان رشتخوار گام های موثر برداریم.

اعظمی با تاکید بر ادامه دار بودن طرح توسعه پرورش مرغ نژاد آرین در مراغداری های این شهرستان، ادامه داد:  در همین راستا تعداد ۳۶ هزار جوجه در یک واحد مرغداری و تعداد ۲۴ هزار قطعه نیز در مرغداری دیگر در این شهرستان هم اکنون در حال پرورش است.

وی با تاکید بر ایجاد هم افزایی جهت توسعه طرح پرورش مرغ نژاد آرین در این شهرستان در پایان، تصریح کرد: اعتقاد داریم که اگر قرار است این لاین تجاری سازی شود، باید بتوانیم در توسعه لاین، شناسایی ظرفیت‌ها، سلامت و بهداشت طیور، جیره و خوراک، آموزش و ترویج، تجهیزات مناسب و اتحادیه‌ها و تعاونی‌ها هم افزایی مطلوبی ایجاد کنیم.

انتهای پیام

لینک کوتاه:

تــوجـه

  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد همین مطلب بنویسید
  • لطفا نظرات خود را به فارسی تایپ نمایید
  • لطفا سعی کنید نظرتان مختصر و مفید باشد
  • به نظرات دیگر کاربران احترام بگذارید

ثبت نظر :


 
 
x
جوجه‌ریزی ۶۰ هزار قطعه مرغ نژاد آرین در رشتخوار همکاری ۹۰ درصدی کسبه رشتخوار در طرح محدویت های کرونایی/ ۱۲ تن مرغ منجمد در رشتخوار توزیع شد ۴۰۰ کیلو گرم زعفران خشک در رشتخوار خریداری شد تلاش دشمن برای توقف صنایع موشکی و هسته‌ای ایران ناکام می‌ماند/ ترور فخری‌زاده ناتوانی دشمن را به اثبات رساند خدمات هسته ای شهید فخری زاده برای کشور، برجسته است سالار عقیلی خواننده تیتراژ بازی رایانه ای «سفیر عشق» شد ۱۲۰۰ سبد معیشتی بین محرومان در رشتخوار توزیع می‌شود بسیج مردم در ایام کرونا چه خدماتی را در سراسر کشور ارائه کرده است؟ اهدای ۳۰ کپسول اکسیژن جهت مقابله با ویروس کرونا در رشتخوار مردم روستاهای «چهارده» رشتخوار در انتظار اتصال گاز برداشت کنجد ناشکوفا و کشت مخلوط گیاهان علوفه‌ای در رشتخوار بسیج، ثروت بزرگ و ذخیره‌ خداداد ملت ایران است/ دشمنان ملت همیشه می‌خواهند بسیج را نابود یا بی‌اثر کنند