بدون نظر
 
مدیر جهاد کشاورزی رشتخوار:
۳ هزار تن انواع نهاده‌های یارانه دار در رشتخوار توزیع شده است
تاریخ انتشار : ۰۹ مهر ۱۳۹۹ در ۱۴:۲۳
 
مدیر جهاد کشاورزی رشتخوار گفت: 605 تن جو، 1143 تن ذرت، 655 تن کنجاله سویا و 600 تن سبوس گندم توسط شرکت تعاونی تامین نیاز دامداران خرید و با نظارت مستقیم اداره تولیدات دامی رشتخوار با تبدیل آن به کنسانتره دام، بین بهره برداران توزیع شده است.

سید محمود اعظمی مدیر جهاد کشاورزی رشتخوار در گفت و گو با چهل ماه نیوز، گفت: به منظور حمایت از تولیدکنندگان بخش دام و طیور از ابتدای امسال تا کنون حدود ۳ هزار تن انواع نهاده‌های یارانه دار وارد شهرستان شده وبین کارخانجات خوراک دام طرف قرارداد ومرغداران توزیع گردیده است.

اعظمی در ادامه گفت: این نهاده‌ها توسط شرکت تعاونی تامین نیاز دامداران در رشتخوار خرید و با نظارت مستقیم اداره تولیدات دامی این شهرستان با تبدیل آن به کنسانتره دام، بین دامداران و بهره برداران توزیع شده است.

وی یادآور شد: این نهاده‌ها شامل ۶۰۵ تن محصول جو، ۱۱۴۳تن ذرت، ۶۵۵تن کنجاله سویا و ۶۰۰ تن سبوس گندم بوده است.

مدیر جهاد کشاورزی رشتخوار در ادامه اذعان داشت: با توجه به اینکه ۷۰ تا ۸۰ درصد هزینه‌های تولید در واحدهای دامداری مربوط به تغذیه دام ها می‌باشد، نظارت بر تولید و توزیع خوراک دام توسط این کمیته، ضمن افزایش بهره‌وری و عملکرد، کاهش هزینه‌های تولید را برای دامداران را به دنبال خواهد داشت.

وی با تاکید بر نظارت فنی و کنترل کیفی بر خوراک دام، در کاراخانه خوارک دام این شهرستان، گفت: خوراک دام در کیفیت سلامت و بهداشت خوراک انسان تاثیر زیادی دارد و به همین علت برای جلوگیری از آلودگی باید حمل و نقل و نگهداری خوراک دام براساس استاندارد‌های سازمان دامپزشکی کشور دنبال شود.

اعظمی گفت: تولید خوراک سالم و بهداشتی برای صنعت دام و طیور از اهمیت بالای اقتصادی و بهداشتی برخوردار بوده و در صورتی که در تولید، توزیع و عرضه خوراک مورد نیاز دام و طیور مشکلات بهداشتی به وجود بیاید، احتمال بروز مخاطرات بهداشتی، بیماری‌ها و همچنین کاهش بازدهی تولید در صنعت پرورش وجود دارد.

وی با اشاره به رصد و پایش نهاده های دامی یارانه دار در این شهرستان، گفت: باید نظارت کامل بر روند توزیع این نهاده ها از زمان بارگیری تا زمانی که به کنسانتره تبدیل می شود انجام گردد، تا به میزان مورد نیاز دامدارن به همه دامدارن عزیز این نهاده ها نعلق بگیرد، و همه بتوانند از این میزان یارانه خوراک در طول ماه استفاده کنند.

انتهای پیام/

لینک کوتاه:

تــوجـه

  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد همین مطلب بنویسید
  • لطفا نظرات خود را به فارسی تایپ نمایید
  • لطفا سعی کنید نظرتان مختصر و مفید باشد
  • به نظرات دیگر کاربران احترام بگذارید

ثبت نظر :


 
 
x
۳ هزار تن انواع نهاده‌های یارانه دار در رشتخوار توزیع شده است اتصال بخش جنگل به مرکز رشتخوار به بیش از ۴ میلیارد اعتبار نیاز دارد فعالیت بیش از ۱/۴ درصد مراکز یادگیری کشور در خراسان رضوی رشتخوار نیازمند کمک معادن خواف در بحث اعتبارات جاده‌‌ای است عدم دريافت شبكه‌های دیجیتالی در رشتخوار ۲ کشته و یک مصدوم در پی برخورد پژو ۴۰۵ با تیر برق در رشتخوار دفاع مقدس چراغ پرفروز جامعه بشری است/ باید جانفشانی‌های این دوران در کشور ما زنده نگه‌داشته شود آغاز کشت محصول کلزا و کدوی پوست کاغذی در رشتخوار احراز هویت کالاهای ارائه شده در بستر پلتفرم‌های آگهی آنلاین فرمان آغاز مرحله نهایی دومین رویداد سراسری تولید محتوای دیجیتال بسیج از سوی سردار نقدی/ نجات “جورج فلوید”سوژه بازی سازان بسیجی شد روایت سطرهای ناخوانده‌ی دوران دفاع مقدس شهید سلیمانی در «روایت حبیب» افشای همکاری فرح پهلوی با رژیم صدام برای بمباران شهرهای ایران