مدیرجهاد کشاورزی رشتخوارگفت: طی یک بازدیدمیدانی از ارقام مختلف چغندرعلوفه ای پاییزه وبهاره مزرعه نمونه  آستان قدس رضوی، ارقام مختلف این نوع چغندر مورد بررسی قرار گرفت.

اعظمی گفت: امسال چهار نوع چغندر قند در این مزرعه کشت گردیده است و امیدواریم که میزان عملکرد خوبی از این چغندر داشته باشیم تا در سال های آینده سطح زیرکشت را افزایش دهیم.

وی درادامه گفت: یکی از مزایای مهم کشت چغندرعلوفه ای به علت توانایی تولید زیاد، مفید بودن آن برای دام ها واستفاده بسیاراقتصادی از لحاظ مصرف آب جهت تولید هرواحدماده خشک، یکی از گیاهان بالقوه مهم مناطق خشک می باشد.

مدیر جهاد کشاورزی رشتخوار همچنین در ادامه با توجه به قرار گرفت در آستانه فصل برداشت زعفران از برگزاری کلاس آموزشی مبارزه با آفات این محصول در رشتخوار خبر داد و گفت:  زعفران از محصولاتی است که در ایران دارای قدمت چندین ساله است، با توجه به افزایش روز افزون سطح زیر کشت آن در نقاط مختلف کشور و حتی در نقاط کویری ایران، نیازمند توجه ویژه جهت جلوگیری از گسترش خسارات، آفات و بیماری های آن می‌باشد، رنگ، بو و مزه زعفران برای بسیاری از جوندگان، پرندگان وحشرات جذاب می‌باشد، به همین علت باید راه‌های نگهداری و مبارزه با این عوامل بررسی شود.

انتهای پیام/