بدون نظر
 
مدیر جهاد کشاورزی رشتخوار خبر داد؛
ساخت بذرکار ریزدانه کار توسط صنعت گر خوش سلیقه رشتخواری
تاریخ انتشار : ۱۶ مهر ۱۳۹۹ در ۱۲:۴۴
 
مدیر جهاد کشاورزی رشتخوار گفت: با توجه به نیازمنطقه و افزایش قیمت، ها تجهیزات مورد نیاز کشاورزی یکی از صنعت گران خوش سلیقه در دهستان باسفر رشتخوار اقدام به ساخت دستگاه ریزدان کار-بذرکار با هزینه بسیار پایین تر کرده است.

 به گزارش چهل ماه نیوز، سید محمود اعظمی مدیر جهاد کشاورزی رشتخوار در گفت‌وگو باخبرنگار ما گفت: با توجه به نیاز منطقه و افزایش قیمت یکی از صنعت گران خوش‌سلیقه در روستای باسفر اقدام به ساخت دستگاه ریز دان کار-بذرکار کرده است.

اعظمی در ادامه، در رابطه با موارد استفاده از این دستگاه ر بخش های مختلف کشاورزی، گفت:  این دستگاه مخصوص کاشت یونجه، کلزا، کنجد، پیاز، گیاهان دارویی و گل‌های زینتی است.

وی در مورد مزایای ساخت این دستگاه، گفت: دستگاه موردنظر،قابل‌استفاده درکشت های کرتی و ردیفی با عمق و فاصله دلخواه است و صرفه‌جویی فراوان در میزان بذر مصرفی و کاهش هزینه مصرف بذررابه دنبال دارد. دقت فوق‌العاده در تنظیم عمق کاشت بذر ازدیگرمزایای این دستگاه است و استفاده بهینه گیاه از مواد غذایی و یکنواختی سایز محصول در زمان برداشت نیز کمک شایانی به کشاورز درزمان برداشت می‌نماید.

مدیر جهاد کشاورزی رشتخوار در ادامه یادآور شد: کاهش هزینه تنک کردن محصول در عملیات داشت از دیگر مزایای آن است . همچنین این دستگاه مجهز به دو فن جداگانه مکش و خلأ جهت ایجاد مکش و فشار یکنواخت در سیستم توزیع و همچنین مجهز به مخزن تخلیه و سیستم مکش مستقل جهت تخلیه بذرهای باقیمانده در مخازن می باشد و از نوع خارجی آن و یا دستگاه‌های مختلف ساخت داخل، قیمت تمام‌شده آن کمتر می‌باشد.

روی‌آوری صنعت گران جهت ساخت تجهیزات موردنیاز بخش کشاورزی می‌تواند کمک شایانی در حوزه رونق تولید داشته و به خودکفایی در بخش‌های مختلف منجر شود.

شهرستان رشتخوار بیش از ۶۲ هزار نفر جمعیت دارد که شغل ۹۰ درصد مردم در این منطقه کشاورزی و دام‌پروری است.

انتهای پیام/

لینک کوتاه:

تــوجـه

  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد همین مطلب بنویسید
  • لطفا نظرات خود را به فارسی تایپ نمایید
  • لطفا سعی کنید نظرتان مختصر و مفید باشد
  • به نظرات دیگر کاربران احترام بگذارید

ثبت نظر :


 
 
x
ساخت بذرکار ریزدانه کار توسط صنعت گر خوش سلیقه رشتخواری موزه تاریخی خانه قرایی در رشتخوار فروش سلاح با دامن زدن به درگیری آذربایجان و ارمنستان/ کشورهای همسایه جهت پایان دادن به اختلافات ورود کنند تلاش جهت احیای هنرهای منسوخ شده سنتی در رشتخوار/ ۵۵ پایگاه فرت بافی در رشتخوار فعالیت می‌کنند ۳ هزار تن انواع نهاده‌های یارانه دار در رشتخوار توزیع شده است اتصال بخش جنگل به مرکز رشتخوار به بیش از ۴ میلیارد اعتبار نیاز دارد فعالیت بیش از ۱/۴ درصد مراکز یادگیری کشور در خراسان رضوی رشتخوار نیازمند کمک معادن خواف در بحث اعتبارات جاده‌‌ای است عدم دريافت شبكه‌های دیجیتالی در رشتخوار ۲ کشته و یک مصدوم در پی برخورد پژو ۴۰۵ با تیر برق در رشتخوار دفاع مقدس چراغ پرفروز جامعه بشری است/ باید جانفشانی‌های این دوران در کشور ما زنده نگه‌داشته شود آغاز کشت محصول کلزا و کدوی پوست کاغذی در رشتخوار