بدون نظر
 
مدیر جهاد کشاورزی رشتخوار خبر دادY
آغاز کشت محصول کلزا و کدوی پوست کاغذی در رشتخوار
تاریخ انتشار : ۰۳ مهر ۱۳۹۹ در ۱۹:۲۳
 
رشتخوار_اعظمی گفت: کار کشت محصول کلزا در سطح بیش از 800 هکتار و کشت محصول کدوی پوست کاغذی به صورت پایلوت با استفاده از سیستم نوین آبیاری تحت فشار در رشتخوار آغاز شده است.

به گزارش چهل ماه نیوز، سید محمود اعظمی مدیر جهاد کشاورزی رشتخوار در گفت و گو با خبر نگار ما گفت:، کشت کلزا در اراضی کشاورزی سطح شهرستان رشتخوار آغاز و سهمیه کشت این محصول برای این شهرستان بیش از ۸۰۰ هکتار به صورت ابلاغی پیش بینی شده است.

وی با اشاره به اینکه ۴۰۰ هکتار از راضی کشاورزی بخش جنگل به کاشت این محصول اختصاص پیدا کرده است، در رابطه با این محصول، گفت: کشت کلزا یکی از دانه های روغنی و تامین کننده بخشی از نیاز کشور به روغن آن است، هر ساله از نیمه شهریورماه در این رشتخوار کار کشت این محصول آغاز و تا ابتدای مهرماه ادامه پیدا می‌کند.

مدیرجهاد کشاورزی رشتخوار، در ادامه  همچنین در رابطه با کاشت کدوی پوست کاغذی، نیز گفت: کاشت کدوی پوست کاغذی امسال در راستای تحقق اهداف اقتصاد مقاومتی و همچنین توسعه کشت گیاهان دارویی و صرفه جویی در مصرف آب، به صورت پایلوت و با سیستم نوین آبیاری تحت فشار، در اراضی آستان قدس رضوی صورت گرفت.

اعظمی یادور شد: پیش بینی می شود میانگین برداشت در هر هکتار این مزرعه حدود ۸۰۰ کیلوگرم ‌باشد که علاوه بر توجیه اقتصادی بالاتر نسبت به سایر محصولات، با توجه به خاصیت دارویی، ارزش صادراتی دارد.

وی گفت:،کدوی پوست کاغذی محصول فصل بهاره و یکساله و طول دوره کاشت تا برداشت آن، حدود چهار ماه به طول می انجامد، کدوی پوست کاغذی با عنوان کدوی تخمه کاغذی، کدوی طبی و کدوی دانه برهنه نیز شناخته می‌شود.

تخمه این کدو حاوی میزان بالایی از مواد موثره دارویی شامل استروئیدها، استرول‌های گیاهی، ویتامین‌ها به ویژه ویتامین E و اسید‌های چرب از جمله اسید لینولئیک و اسید آلفا لینولئیک می‌باشد.

انتهای پیام/

لینک کوتاه:

تــوجـه

  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد همین مطلب بنویسید
  • لطفا نظرات خود را به فارسی تایپ نمایید
  • لطفا سعی کنید نظرتان مختصر و مفید باشد
  • به نظرات دیگر کاربران احترام بگذارید

ثبت نظر :


 
 
x
۲ کشته و یک مصدوم در پی برخورد پژو ۴۰۵ با تیر برق در رشتخوار دفاع مقدس چراغ پرفروز جامعه بشری است/ باید جانفشانی‌های این دوران در کشور ما زنده نگه‌داشته شود آغاز کشت محصول کلزا و کدوی پوست کاغذی در رشتخوار احراز هویت کالاهای ارائه شده در بستر پلتفرم‌های آگهی آنلاین فرمان آغاز مرحله نهایی دومین رویداد سراسری تولید محتوای دیجیتال بسیج از سوی سردار نقدی/ نجات “جورج فلوید”سوژه بازی سازان بسیجی شد روایت سطرهای ناخوانده‌ی دوران دفاع مقدس شهید سلیمانی در «روایت حبیب» افشای همکاری فرح پهلوی با رژیم صدام برای بمباران شهرهای ایران دفاع مقدس از اول تا آخر مدبرانه بود/ دست تحریف دنبال شبهه افکنی است توزیع ۳۵۰۰ بسته معیشتی بین نیازمندان رشتخوار یادواره شهدای بخش مرکزی رشتخوار برگزار شد+ تصاویر ۶۰ ویژه برنامه همزمان با هفته دفاع مقدس در رشتخوار اجرا می‌شود بازداشت کارشناس شبکه من و تو به دلیل انتقاد از وابستگی محمدرضا پهلوی به غرب