بدون نظر
 
مدیر جهاد کشاورزی رشتخوار:
خط تولید پودر گوجه فرنگی در رشتخوار راه‌اندازی شد
تاریخ انتشار : ۱۷ شهریور ۱۳۹۹ در ۱۵:۲۷
 
رشتخوار_ مدیر جهاد کشاورزی رشتخوار گفت: خط تولید کارخانه پیاز سفید رشتخوار علاوه بر تولید خلال پیاز درشت، محصولات جدیدی مثل پودر گوجه فرنگی و خلال ریز (مش) پیاز را تولید و با این اقدام اشتغال آفرینی بیش از 10 نفر نیروی بومی در این شهرستان را فراهم کرده است.

سید محمود اعظمی مدیر جهاد کشاورزی رشتخوار در گفت و گو با چهل ماه نیوز، گفت: امروزه استفاده از محصول پودر گوجه فرنگی در صنعت آشپزی جای خود را به خوبی باز کرده است. این محصول امروزه در بیشتر غذاها به خصوص غذاهای محلی کاربرد زیادی دارد.

وی یادآور شد: کارخانه سپید پیاز فروغ آفتاب با توجه به اخذ مجوزهای لازم  برای خط تولید جدید خود، علاوه بر تولید خلال پیاز درشت، محصولات جدیدی مثل پودر گوجه فرنگی و خلال ریز (مش) پیاز با برند سپاکو را نیز تولید می نماید، که نه تنها با توجه به ذائقه مصرف کنندگان تولیدآن بیشتر شده، بلکه باعث اشتغال آفرینی نیروهای بومی در این شهرستان نیز شده است.

اعظمی با اشاره به اینکه حمایت از بخش تولید همواره در دستور کار این مجموعه قرار دارد، در ادامه افزود: برای تولید یک کیلوگرم پودر خشک گوجه فرنگی، به ۲۰ کیلوگرم گوجه تازه نیاز است که این محصول از اراضی کشاورزی خود شهرستان تهیه و به کارخانه منتقل می شود.

محمد قلی زاده مدیر عامل این شرکت تعاونی در همین رابطه، در گفت و گو با خبرنگار، ما، اظهار داشت :با توجه به فروش خوب محصولات تولیدی این کارخانه و برندسازی این محصولات امیدواریم که بتوانیم محصولاتمان را به شهرهای دیگر استان نیز صادر و به فروش برسانیم.

وی همچنین بیان داشت: بیش از ۸ نفر به صورت مستقیم و ۵ نفر به صورت غیر مستقیم در این کارخانه هم ا کنون فعالیت می کنند.

تصاویری از نحوه فراوری محصول گوجه فرنگی و تولید پودر گوجه در رشتخوار


لینک کوتاه:

تــوجـه

  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد همین مطلب بنویسید
  • لطفا نظرات خود را به فارسی تایپ نمایید
  • لطفا سعی کنید نظرتان مختصر و مفید باشد
  • به نظرات دیگر کاربران احترام بگذارید

ثبت نظر :


 
 
x
خط تولید پودر گوجه فرنگی در رشتخوار راه‌اندازی شد نواختن زنگ آغاز سال تحصیلی جدید در رشتخوار مدارس رشتخوار به صورت حضوری دایر است/خانواده‌ها مطمئن باشند رعایت دستورالعمل های بهداشتی اولویت اصلی آموزش و پرورش است پیش بینی برداشت ۳۶۰۰ تن پسته از باغات رشتخوار شناسایی ۳ واحد متخلف صنفی در رشتخوار آيين سنتی شام غریبان حسینی در رشتخوار عزاداری عاشورای حسینی در نقاط مختلف رشتخوار عصبانیت لشکر رسانه‌ای غرب از رسانه یک نفره‌ای که تمدن دینی را به تصویر کشید/ تمدن نوینی که مرجع آن با صدها میلیون پیرو، مقلد دستورات علمی است پرداخت مطالبات زعفران‌کاران رشتخوار تا ۱۰ روز آینده ساخت ۲۵۰۰ واحد مسکونی مددجویان تا پایان سال در خراسان رضوی برخورد شدید خودروی روا با پژو پارس در رشتخوار ۶ مصدوم برجای گذاشت + تصاویر ۶ طرح عمرانی خدماتی در رشتخوار افتتاح و بهره برداری شد