بدون نظر
 
در نشست خبری با فرماندار رشتخوار مطرح شد:
امکان کوتاه شدن مسیر ارتباطی بخش جنگل به مرکز رشتخوار تنها با ۸ کیلومتر/ ۱۵۰ میلیون اعتبار جهت راه اندازی حوزه علمیه در رشتخوار تعلق گرفت
تاریخ انتشار : ۰۳ شهریور ۱۳۹۹ در ۱۹:۲۷
 
فرماندار رشتخوار گفت: باید در جهت کوتاه شدن مسیر ارتباطی بخش جنگل به رشتخوار و ۸ کیلومتر باقی‌مانده شعبه به سرآسیاب تلاش کنیم، چراکه ایجاد این ارتباط علاوه بر رفع مشکلات ساکنین شریف منطقه جنگل جهت دسترسی آسان به مرکز شهرستان می‌تواند در حوزه‌های مختلف باعث پیشرفت در شهرستان باشد.

به گزارش صبح توس؛ خالقداد عرب فرماندار رشتخوار ظهر امروز هم‌زمان با دومین روز از هفته دولت در نشست خبری با اصحاب رسانه این شهرستان، ضمن تسلیت ایام محرم با گرامیداشت یاد و خاطر شهیدان باهنر و رجایی، گفت: امسال بیش از ۲۴ پروژه عمرانی بااعتباری بالغ‌بر ۷ میلیارد ۹۱۶ میلیون و ۷ پروژه کلنگ زنی بااعتبار ۲۰ میلیارد ۸۰۰ میلیون تومان هم‌زمان با هفته دولت در رشتخوار بهره‌برداری و کلنگ زنی می‌شود.


وی همچنین در رابطه با موقعیت خوب شهرستان رشتخوار در طرح مثلث توسعه اقتصادی گفت: رشتخوار جزو ۵ شهرستان پیشرو در حوزه فعالیت معین‌های اقتصادی استان است، که با ورود بنیاد علوی و تعیین این نهاد به‌عنوان معین اقتصادی در رشتخوار انتظار می‌رود، کارهای عمرانی و خدماتی بسیاری در طول ۳ ساله حضور این نهاد در رشتخوار انجام و رشتخوار به قلعه گنج خراسان رضوی تبدیل شود.

وی از پیگیری و تخصیص ۱۵۰ میلیون تومانی جهت راه‌اندازی حوزه علمیه در رشتخوار خبر داد و افزود: از اعتبارات ماده ۱۸۰ برای اولین بار ۱۵۰ میلیون تومان برای راه‌اندازی حوزه علمیه در رشتخوار تخصیص پیدا کرد، که انشالله با پیگیری‌های لازم در این رابطه امیدواریم به‌زودی شاهد راه‌اندازی آن باشیم.

فرماندار رشتخوار با اشاره به مشکلات مردم در رابطه با راه‌اندازی مرکز تعویض پلاک در رشتخوار نیز، گفت: در دومین روز از هفته دولت ساختمان تعویض پلاک در رشتخوار نیز افتتاح شد، که امیدواریم با پیگیری‌های مجموعه شهرداری به عنوان متولی این امر به‌زودی شاهد استقرار این مرکز جهت رفع مشکلات تعویض پلاک مردم و شهروندان در شهرستان باشیم.

عرب همچنین در رابطه با بحث جاده با تأکید بر اینکه چهاربانده شدن محور رشتخوار تربت‌حیدریه خواسته به‌حق و دیرینه مردم در رشتخوار است، گفت: با پیگیری‌های نماینده محترم خبرهای خوبی در رابطه با رسیدگی به این موضوع شنیده شد و اعتباراتی خوبی نیز جهت روکش آسفالت این محور و جاده بخش جنگل تعلق گرفته است.

وی با اشاره به اینکه دغدغه اول مسئولان در شهرستان رفع مشکلات جاده ای است، افزود: امیدواریم با پیگیری‌های نماینده محترم شهرستان به‌زودی شاهد افتتاح این پروژه ملی در شهرستان باشیم.

عرب همچنین با تأکید به پرداخت مطالبات کشاورزان و عذرخواهی از کوتاهی‌های و مشکلات پیش‌آمده در پرداخت مطالبات کشاورزان گفت: طبق اخبار رسیده امروز بیش از ۹ درصد مطالبات باقی‌مانده کشاورزان در رشتخوار پرداخت‌شده است و درمجموع بین ۸۰ تا ۸۴ درصد مطالبات زعفران کاران تسویه و تنها بین ۱۶ تا ۲۰ درصد پرداخت‌ها باقی‌مانده است.

وی همچنین با اشاره به اینکه اتصال بخش جنگل و کوتاه کردن مسیر ارتباطی این محور می‌تواند کمک شایانی به ارتباط بخش جنگل و مرکزی شهرستان داشته باشد گفت: باید در جهت کوتاه شدن مسیر ارتباطی بخش جنگل به رشتخوار و ۸ کیلومتر باقی‌مانده شعبه به سرآسیاب تلاش کنیم چراکه ایجاد این ارتباط علاوه بر رفع مشکلات ساکنین شریف منطقه جنگل جهت دسترسی آسان به مرکز شهرستان می‌تواند در حوزه‌های مختلف باعث پیشرفت شهرستان باشد.

انتهای پیام/

لینک کوتاه:

تــوجـه

  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد همین مطلب بنویسید
  • لطفا نظرات خود را به فارسی تایپ نمایید
  • لطفا سعی کنید نظرتان مختصر و مفید باشد
  • به نظرات دیگر کاربران احترام بگذارید

ثبت نظر :


 
 
x
امکان کوتاه شدن مسیر ارتباطی بخش جنگل به مرکز رشتخوار تنها با ۸ کیلومتر/ ۱۵۰ میلیون اعتبار جهت راه اندازی حوزه علمیه در رشتخوار تعلق گرفت ۴ طرح و پروژه عمرانی در رشتخوار افتتاح و کلنگ زنی شد افتتاح و کلنگ زنی ۳۵ طرح عمرانی، خدماتی در رشتخوار ۷۵۰ هکتار ار اراضی کشاورزی رشتخوار زیر کشت محصول چغندر قند مراسم عزاداری اولین روز ماه محرم در رشتخوار برگزار شد ۴ کشته و مصدوم در برخورد خودروی سواری نیسان با پراید در رشتخوار سرانجام برخی چهره‌های معروفی که سیدالشهدا(ع) را یاری نکردند چه شد؟  آغاز پویش ملی “آماده باش” در رشتخوار دومین روز از کنکور سراسری در رشتخوار نخستین روز کنکور ۹۸ در رشتخوار برگزار شد+ تصاویر برداشت محصولات جالیزی در سطح ۳۰۰ هکتار ار اراضی کشاورزی رشتخوار   انتظار ۱۷ ساله مردم یک روستا برای آسفالت/ “دریز” همچنان بدون راه دسترسی مناسب