بدون نظر
 
درس گفتار عاشورا؛
سرانجام برخی چهره‌های معروفی که سیدالشهدا(ع) را یاری نکردند چه شد؟ 
تاریخ انتشار : ۳۱ مرداد ۱۳۹۹ در ۱۸:۱۴
 
حجت الاسلام آذرشیب، گفت: افرادی بودند در زمان امام حسین(ع) که تحت تاثیر رذیله اخلاقی طمع قرار گرفتند، و به طمع اینکه حکومت شهرهای مختلف را بگیرند و به مردم حکومت کنند، درمقابل امام خودشان قرار گرفتند، همین ضعف تحلیل و فقدان بصیرت، باعث دور ماندن آنها از قافله‌ی عاشورا شد.

حجت الاسلام حسینعلی آذرشیب، رئیس اداره تبلیغات اسلامی رشتخوار صبح امروز در گفت و گو با خبرنگار چهل ماه نیوز ، با تسلیت فرا رسیدن ایام ماه محرم ،ماه پیروزی خون بر شمشیر، گفت: با توجه به شرایط پیش آمده و عدم امکان برگزاری مراسمات عزاداری محرم همچون سنوات گذشته، امسال باید از فضای مجازی، در جهت زنده نگه داشتن محرم بیشترین استفاده را ببریم،

وی به برگزاری مراسم عزاداری از طریق فضای مجازی اشاره کرد و افزود: امسال علاوه بر عزاداری در فضاهای حقیقی با رعایت کامل دستورالعمل ستاد ملی کرونا، هر محله،خیابان،منزل و… ما به تکیه امام حسین(ع) تبدیل شود، تابتوانیم به بهترین وجه نهضت عاشورا را زنده نگه داریم، و تصاویر مراسمات را از طریق این فضا گسترش دهیم.

رئیس اداره تبلیغات اسلامی رشتخوار در ادامه در رابطه با درس گفتارهای عاشورا، گفت: از مهمترین عوامل انفعال جامعه زمان امام حسین که منجر به شهادت امام شد می توان۳ مورد(تبلیغ،تطمیع،تهدید) را نام برد که در واقع همین مواردباعث شد چهره های معروف و مشهوری تحت تاثیر واقع شوند و از امام حسین علیه السلام فاصله بگیرند.

حجت الاسلام آذرشیب در مطلب دوم، گفت؛ طمع ، دنیازدگی و آرزوی حکومت بر شهرهاباعث دور شدن عده ای از امام حسین(ع)شد ، که با نگاهی به زندگی انها هیچ چیز پا برجا نماند و دنیای فانی و آخرت باقی خود را با این طمع ها فروختند.

وی همچنین در رابطه با مسله تهدید، و فاصله گرفتن برخی افراد و چهره های مشهور آن زمان از امام حسین(ع) گفت: عده ای هم که تبلیغ و تطمیع نتوانست در آنها اثر بگذارد، با تهدید از امام فاصله گرفتند.

انتهای پیام/

لینک کوتاه:

تــوجـه

  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد همین مطلب بنویسید
  • لطفا نظرات خود را به فارسی تایپ نمایید
  • لطفا سعی کنید نظرتان مختصر و مفید باشد
  • به نظرات دیگر کاربران احترام بگذارید

ثبت نظر :


 
 
x
سرانجام برخی چهره‌های معروفی که سیدالشهدا(ع) را یاری نکردند چه شد؟  پویش ملی آماده باش در رشتخوار برگزار می‌شود دومین روز از کنکور سراسری در رشتخوار نخستین روز کنکور ۹۸ در رشتخوار برگزار شد+ تصاویر برداشت محصولات جالیزی در سطح ۳۰۰ هکتار ار اراضی کشاورزی رشتخوار   انتظار ۱۷ ساله مردم یک روستا برای آسفالت/ “دریز” همچنان بدون راه دسترسی مناسب دوران اسارت اُبهت نیرو‌های سازمان منافقین را شکستند رشتخوار به‌عنوان منطقه هدف آبادانی و پیشرفت بنیاد مستضعفان انتخاب شد عصبانیت وزیر ارتباطات از ارزان شدن هزینه استفاده از اپلیکیشن های داخلی/جریمه همراه اول و ایرانسل برای تامین سود کمپانی های آمریکایی!/ جهرمی؛ وزیر ارتباطات یا بازاریاب اینستاگرام؟! توزیع بیش از ۶ هزار غذای گرم در رشتخوار/ ۱۹۰ سبد غذایی بین بیماران صعب العلاج در رشتخوار توزیع شد کمک ۱۸۰ میلیون ریالی خیرین سلامت در رشتخوار خیرین نذورات ماه محرم امسال را در بحث کمک مومنانه صرف کنند