بدون نظر
 
مدیر میراث فرهنگی رشتخوار خبر داد؛
اهدای ۹ شی تاریخی به خانه موزه قرائى در رشتخوار +تصاویر
تاریخ انتشار : ۰۸ مرداد ۱۳۹۹ در ۱۵:۳۹
 
رشتخوار_ مدیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی رشتخوار گفت:در راستای تجهیز خانه موزه قرائی رشتخوار، تعداد ۹ شی تاریخی توسط شهروندان رشتخواری به خانه موزه قرایی در این شهرستان اهداء شد.

به گزارش چهل ماه نیوز،

 

کاظم کامیاب، مدیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی شهرستان رشتخوار در گفت و گو با چهل ماه نیوز، گفت: در راستای تجهیز خانه موزه قرائی ۹شئی تاریخی توسط شهروندان شهرستان رشتخوار به خانه موزه قرایی اهداء گردید.

وی افزود: این اشیاء شامل ۵ ظرف سفالی در ابعاد مختلف،۲ خمره سفالی، یڪ جلد کلام الله مجید و یک ظرف فلزی می باشند.

کامیاب با بیان اینکه این اشیاء توسط آقایان محمود ذباح، حسن فائزی، علیرضا یاری و خانم صبوری به خانه موزه قرائی اهداء گردید افزود: این اشیاء مربوط به دوره صفوی و قاجار می باشند که اقدامات مرمتی این اشیاء بر اساس آسیب شناسی انجام و سپس در خانه موزه قرائی به نمایش گذاشته می شوند.

وی افزود: از ابتدای تجهیز خانه موزه قرائی تاکنون حدود ٣٤ شئی تاریخی توسط شهروندان و دوستداران حوزه فرهنگ به خانه موزه قرائی اهداء شده است.

مدیر میراث فرهنگی رشتخوار تصریح کرد: این اشیاء تاریخی پس از ثبت جهت نمایش در خانه موزه قرائی با درج نام اهداکنندگان به نمایش گذاشته خواهند شد.

انتهای پیام/

لینک کوتاه:

تــوجـه

  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد همین مطلب بنویسید
  • لطفا نظرات خود را به فارسی تایپ نمایید
  • لطفا سعی کنید نظرتان مختصر و مفید باشد
  • به نظرات دیگر کاربران احترام بگذارید

ثبت نظر :


 
 
x
غرق شدن جوان ۱۹ ساله رشتخواری در استخر ذخیره آب کشاورزی اهدای ۹ شی تاریخی به خانه موزه قرائى در رشتخوار +تصاویر کشت هندوانه دیم معجزه‌ای در دل مزارع کشاورزی رشتخوار آمریکا با موذی‌گری به دنبال جبران شکست‌های خود در منطقه است/ مزاحمت‌ برای هواپیمای مسافربری با هدف ایجاد تقابل بین ایران و سوریه بود کلنگ احداث المان شهدای گمنام در رشتخوار به زمین خورد وحدت عامل شکست دشمنان است/ آمریکای جنایتکار به زودی خودش از منطقه خارج خواهد شد ادوات راهداری رشتخوار دچار فرسودگی است ایستگاه هواشناسی رشتخوار در انتظار تأمین بودجه وضعیت فوق قرمز بیماری کرونا در رشتخوار/ افزایش مبتالایان به کرونا در رشتخوار نگران کننده است برداشت ۲۰ هزار تن گندم در رشتخوار مهمترین رسالت شورای نگهبان پاسداری و حراست از اسلامیت و جمهوریت نظام است «تعرض به یک زن» باند «امیر آلمانی» را لو داد/ اعضای این باند چرا به اعدام محکوم شدند؟