به گزارش چهل ماه نیوز، مهدی نظام رئیس اداره راهداری رشتخوار صبح امروز در دیدار با مسئول دفتر نماینده مردم رشتخوار در مجلس شورای اسلامی، گفت: عدم سالن یا سوله جهت سولش نمک با عنایت به وقوع یخبندان در فصل زمستان، ضرورت روکش آسفالت جاده های اصلی بصورت نیاز فوری به‌طول حداقل ۵۰ کیلومتور از ورودی تا خروجی شهرستان ولزوم روکش آسفالت جاده های روستایی کمک مجلس جهت افزایش اعتبارات این و اداره را می طلبد.

 

وی با اشاره به اینکه تجهیزات و امکانات اداره راهداری رشتخوار، دارای فرسودگی بالاست،  گفت: فرسودگی وسایل، ادوات، تجهیزات و ماشین آلات راهداری رشتخوار و بهرمند نبودن از یک دستگاه تریلی کشنده یا حمل و نقل کننده سایر ادوات و تجهیزات در صورت وقوع حوادث غیر مترقبه بصورت همزمان با عنایت به گستردگی جغرافیایی شهرستان به‌عنوان یک چالش مهم در ارائه سریع خدمات و پروژه‌های راهسازی است.

رئیس اداره راهداری رشنخوار با درخواست رسیدگی در رابطه با محور روستایی جنگل به طول ۶۶ کیلومتر و قرار گرفتن این جاده در  لیست جاده های بین شهری، گفت: با توجه به قرار گرفتن ۱۹ روستا در بخش جنگل و راه ارتباطی رشتخوار به گناباد و خواف  و همچنین تردد خودروهای سنگین و سبک در این مسیر نیازمند توجه ویژه نماینده شهرستان در این رابطه هستیم.

وی همچنین، با درخواست تامین اعتبار جاده سرآسیاب به شعبه بطول ۱۸ کیلومتر، گفت: با احداث این محور  شاهد کاهش فاصله ۵۰ کیلومتری مرکز بخش جنگل به مرکز شهرستان خواهیم بود.

نظام بهرمندی از روکش آسفالت مناسب را یکی از اولویت های مهم اداره راهداری رشتخوار بیان کرد و در ادامه اذعان داشت: روزانه تا ۱۶ هزار انواع خودروهای سبک و سنگین در مسیر جاده اصلی، تربت حیدریه، رشتخوار، خواف در حال تردد هستند، که حدود ۸۰۰ تا ۱۲۰۰ خودروی عبوری کامیون را در مسیر شامل می‌شود، و این میزان بارترافیکی از میزان بار ترافیکی در مسیر تربت جیدریه به مراتب بیشتر است.

محمد چوپی رئیس دفتر نماینده مردم خواف و رشتخوار در مجلس شورای اسلامی  با تقدیر و سپاس ویژه از تلاش ریاست و پرسنل زحمتکش راهداری گفت: عزیزان راهداری بعضا در ایام سال خارج از وقت اداری در حوادث غیرمترقبه، وقوع سیلاب‌ها، برف روبی و بازگشایی جاده های اصلی و روستایی در شرایط نامناسب جوی ارائه خدمت می‌کند.

چوپی احداث باند دوم مسیر رشتخوار تا تربت حیدریه را به عنوان یکی از مهمترین و اصلی ترین مطالبات مردم در رشتخوار عنوان کرد و افزود: اجرایی شدن باند دوم محور رشتخوار به تربت حیدریه از خواسته به حق و دیرینه مردم شهرستان رشتخوار است، که این موضوع همتی بلند را می‌طلبد تا هرچه زودتر شاهد آغاز و بهرمنده ای از نعمت باشیم.

انتهای پیام/