بدون نظر
 
مدیر آموزش و پرورش رشتخوار:
شبکه شاد، مهمان اوقات فراغت ۷۰۰ دانش آموز رشتخواری در تابستان
تاریخ انتشار : ۲۳ تیر ۱۳۹۹ در ۱۵:۲۰
 
مدیر آموزش و پرورش رشتخوار با توجه به ظرفیت های موجود در این شهرستان، گفت: در پی مشکلات پیش آمده در بحث بیماری کرونا، رشتخوار دارای 36 پایگاه فعال و ثبت شده در شبکه ملی شاد است و 700 دانش آموز این شهرستان هم‌اکنون در رشته‌های مختلف مهارتی و آموزشی از این شبکه بهره می‌برند.

 به گزارش چهل ماه نیوز، خالقداد عرب فرماندار رشتخوار در حاشیه سومین جلسه شورای آموزش و پرورش این شهرستان در محل سالن شهدای دولت در فرمانداری رشتخوار با اشاره به موضوع مهم هدایت تحصیلی دانش آموزان، گفت: بحث هدایت تحصیلی از موضوعات مهم واساسی است که دقت در اجرای درست آن می تواند کمک مهمی به آموزش وپرورش در نیل به اهداف برنامه های تعیین شده بنماید.

فرماندار رشتخوار در ادامه تصریح کرد: تلاش ها و زحمات فرهنگیان عزیز در شرایط شیوع بیماری کرونا در بحث آموزش دانش آموزان با استفاده از فضای مجازی بسیار تاثیر گذار بود.

عرب همچنین با توجه به نزدیک شدن زمان برگزاری آزمون کنکور سراسری، اذعان داشت: بحث آزمون کنکور سراسری موضوع بسیار مهمی است و تیم شبکه بهداشت با توجه به وجود بیماری کرونا امسال باید با تمام توان در کنار آموزش و پرورش به امر برگزاری آزمونی سالم کمک کرده و پروتکل های بهداشتی را کنترل نمایند.

وی در ادامه افزود: در شرایط فعلی و با شیوع ویروس منحوس کرونا انتظار می رود ادارات ذیربط در برگزاری کنکور سراسری همکاری لازم با حوزه آموزش و پرورش را داشته باشند.

فرماندار رشتخوار بحث بیماری کرونا را یه معضل بزرگ در کل کشور دانست و گفت: حضور معلمین در مدارس باید با محدودیت و رعایت مسائل بهداشتی باشد چون بیماری کرونا در اقتصاد و تولید اثرات منفی گذاشته است و شک نداریم این اثرات منفی در حوزه آموزش و پرورش هم خواهد بود.

حجه الاسلام حسن جهانشیری امام جمعه رشتخوار نیز در ادامه این جلسه گفت: تقاضای انتقالی فرهنگیان از این شهرستان به شهرستان های دیگر یکی از مسائلی است که باید توسط حوزه آموزش و پرورش کنترل گردد.

وی همچنین گفت: فرهنگیان عزیز در شرایط سخت کرونایی زحمات زیادی برای دانش آموزان می کشند که قابل تقدیر است.

محمود ذباح مدیر آموزش و پرورش رشتخوار، نیز در این جلسه گفت: هدف از برگزاری شورای آموزش و پرورش بررسی موضوعات حوزه آموزشی و پرورشی و کسب نظرات و پیشنهادات اعضای این شورا در راستای کمک به مسائل حوزه آموزش و پرورش است.

وی در ادامه تصریح کرد: ۳۹۷ دانش آموز از سطح شهرستان در رشته های مختلف امسال در امتحانات نهایی شرکت کردند و برای تمامی این دانش آموزان مواد ضدعفونی کننده و دستکش جهت جلوگیری از ابتلا به ویروس کرونا در اختیار آنان قرار گرفت.

وی گفت: بحث برگزاری کنکور سراسری از اهمیت خاصی برخوردار است و در استان خراسان رضوی تنها ۷ شهرستان است که آموزش و پرورش در آن مسئول برگزاری امر آزمون کنکور سراسری است و رشتخوار هم جزء این شهرستانها می باشد و در سال جاری ۷۸۴ نفر داوطلب در آزمون کنکور سراسری این شهرستان شرکت خواهند کرد و برای اجرای این آزمون فعلا دو حوزه در نظر گرفته شده است.

مدیر آموزش و پرورش رشتخوار در ادامه با اشاره به موضوع نقل و انتقالات، عنوان کرد: هر ساله حدود ۱۵۰ فرهنگی در آموزش و پرورش رشتخوار متقاضی امر انتقالی است و متاسفانه ما جزء شهرستانهایی هستیم در بحث نقل و انتقالات خروجی بالایی و ورودی پایینی داریم.

ذباح در بحث هدایت تحصیلی دانش آموزان گفت: مسئله هدایت تحصیلی از جایگاه و اهمیت خاصی برخوردار است و این موضوع وقتی دانش آموز از پایه نهم به دهم ارتقاء پیدا می کند اتفاق می افتد و آمار نشان می دهد میل بیشتر دانش آموزان این منطقه به رشته های نظری می باشد.

وی همچنین یکی از عوامل افت تحصیلی دانش آموزان شهرستان رشتخوار را بحث هدایت تحصیلی نادرست دانست و بیان کرد: دانش آموزانی که یا به اجبار والدین و یا انتخاب نامناسب به درستی هدایت تحصیلی نمی شوند در پایان با مشکلات همچون ترک تحصیل مواجه می گردند.

محمود ذباح با بیان اینکه اوقات فراغت تابستان امسال محدود به فضای مجازی شده است، گفت: برنامه های اوقات فراغت امسال با توجه به شرایط شیوع بیماری کرونا امسال بصورت مجازی برگزار می گردد و ما ۳۶ پایگاه فعال و ثبت شده در شبکه شاد داریم که ۷۰۰ دانش آموز در رشته های مختلف مهارتی و آموزشی در آن مشغول به فعالیت می باشند.

وی در ادامه با توجه به اینکه ۷۰۰ دانش آموز عشایری در شهرستان رشتخوار در ۱۴ آموزشگاه مشغول به تحصیل هستند، خاطرنشان کرد: شهرستان رشتخوار اولین شهرستان در استان خراسان رضوی و کشور بوده که امسال یک مدرسه عشایری را در بخش جنگل به مدرسه پویا(کلاس پویا) تبدیل کرده است.

انتهای پیام/

لینک کوتاه:

تــوجـه

  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد همین مطلب بنویسید
  • لطفا نظرات خود را به فارسی تایپ نمایید
  • لطفا سعی کنید نظرتان مختصر و مفید باشد
  • به نظرات دیگر کاربران احترام بگذارید

ثبت نظر :


 
 
x
شبکه شاد، مهمان اوقات فراغت ۷۰۰ دانش آموز رشتخواری در تابستان عفاف و حجاب گران‌بها‌ترین سرمایه برای کسب امنیت اجتماعی است عفاف و حجاب سدی محکمی در مقابل تهاجم فرهنگی دشمن است/ رشتخوار نیازمند پارک مخصوص بانوان جهت گذران اوقات فراغت بانوان است مادر شهید احمدی مهمان فرزند شهیدش شد مرحله دوم مرمت مسجد تاریخی وکیل در رشتخوار در حال اتمام است رشتخوار به وضعیت قرمز کرونایی بازگشت/ محدودیت‌های شدید بهداشتی در رشتخوار اجرا می‌شود مسیر «جنگل» رشتخوار در حد جاده روستایی است بانک‌ها همکاری لازم را جهت پرداخت آسان تسهیلات به مردم داشته باشند مشاهده پرنده نادر و در خطر انقراض در محیط زیست رشتخوار زمینه اشتغال پایدار در منطقه خواف و رشتخوار باید فراهم شود/ برای اشتغال نباید تنها چشم به معادن داشته باشیم ۳۰ روز زندگی بدون آب شرب/ سلامت مردم «جنگل» رشتخوار در خطر است جان باختن کوهنورد رشتخواری بر اثر سقوط از کوه