به گزارش چهل ماه نیوز، حجت الاسلام اکبر احمد پور نماینده مردم خواف و رشتخوار در مجلس شورای اسلامی شب گذشته در حاشیه دومین جلسه شورای اداری در رشتخوار با تاکید بر اینکه اشتغال جوانان یکی از مهمترین ذغدغه های امروز در منطقه خواف و رشتخوار است، گفت: در گذشته جذب نیروها در معادن خواف از دیگر نقاط کشور با هزینه های گزاف و به صورت ناعادلانه دنبال شده است.

وی در تکمیل این مطلب، با اشاره به اینکه باید از ظرفیت نیروهای بومی در معادن منطقه استفاده شود، افزود: کمیته جذب نیروی بومی در منطقه تشکیل شده و با جدیت کار جذب نیروی به صورت بومی گزینی کنترل و دنبال می شود.

منتخب مردم خواف و رشتخوار در مجلس یازدهم در ادامه، افزود: ما امروز در زمینه اشتغال نباید تنها چشم به معادن داشته باشیم، باید زمینه اشتغال پایدار در منطقه را با توجه به ظرفیت های موجود منطقه، به ویژه در زمینه کشاورزی و دامپروری فراهم کنیم.

حجت الاسلام احمدپور همچنین به پیگیری‌های صورت گرفته در جهت رفع مشکلات زعفرانکاران نیز اشاره کرد و افزود: مشکلات پیرامون زعفران دغدغه مردم و کشاورزان عزیز ما در منطقه است، پیگیری های متعددی در جهت رفع موانع و مشکلات خرید تضمینی زعفران کارن تا کنون انجام شده، پرداخت مطالبات به تاخیر افتاده در طرح خرید حمایتی از جمله پیگیری های چند وقت اخیر بوده است، که طبق قول های داده شده مسئولان تا پایان تیرماه کار تصویه حساب مطالبات زعفرانکاران عزیز انجام خواهد شد.

وی همچنین در رابطه با مشکل دو بانده شدن مسیر خواف و رشتخوار و طولانی شدن اجرای این طرح، گفت: در گذشته به صورت نمادین و سوری اقدام به کلنگ زنی طرح ۲ بانده شدن مسیر رشتخوار، تربت حیدریه شده، بحث اجرای این طرح که از خواسته های بحق مردم در منطقه است، باجدیت دنبال خواهد شد.

انتهای پیام/