بدون نظر
 
مسئول ایستگاه هواشناسی رشتخوار:
ایستگاه هواشناسی رشتخوار در انتظار تأمین بودجه
تاریخ انتشار : ۳۰ تیر ۱۳۹۹ در ۱۴:۲۱
 
مسئول ایستگاه هواشناسی رشتخوار گفت: بزرگترین مشکل ما در بحث هواشناسی رشتخوار، دقیق نبودن آمار هواشناسی است، این موضوع نیازمند تامین بودجه در راستای راه اندازی ایستگاه هواشناسی مجهز در رشتخوار است.
به گزارش چهل ماه نیوز، حسین دلارامی مسئول ایستگاه هواشناسی رشتخوار صبح امروز در نشست با مسئول دفتر حجت الاسلام احمد پور نماینده شهرستان های خواف و رشتخوار در مجلس شواری اسلامی، گفت: الحمدالله امسال در بخش هواشناسی با ثبت ۲۷۰ میلی متر بارندگی در رشتخوار بارندگی بسیار خوبی را شاهد بودیم، که این میزان بارندگی نسبت به مدت به مشابه سال گذشته ۲۵ میلی متر و نسبت آماری ۹۶ درصد افزایش را نشان می‌دهد.

دلارامی در ادامه در رابطه با مشکلات مجموعه هواشناسی در رشتخوار، گفت: حدود ۱۲ سال ایستگاه هواشناسی رشتخوار در مجموعه جهاد کشاورزی مستقر است، که در جهت انجام اموارات ما نیازمند زمین یک هکتاری برای احداث ایستگاه هواشناسی مجهز هستیم، اکنون زمین در مجموعه شهرک صنعتی واگذار شده اما تجهیز و انتقال آن با مشکل مواجه شده است.

دلارامی یادآور شد: بزرگترین مشکل ما این است که آمار هواشناسی ما به صورت دقیق نیست، که این موضوع نیازمند تامین بودجه در راستای راه اندازی و تجهیز ایستگاه هواشناسی مجهز است.

مسئول ایستگاه هواشناسی رشتخوار با درخواست از رسیدگی مسئولان به ویژه نماینده شهرستان خواف و رشتخوار در مجلس یازدهم گفت: در شرایط کنونی سنسورهای های ایستگاه هواشناسی رشتخوار از حدود ۱۰ سال قبل است که بروز رسانی نشده، و ما خواستار توجه مسئولان جهت استقرار یک ایستگاه سیپنوتیک تکمیلی در رشتخوار هستیم.

تجهیز ایستگاه هواشتاسی در رشتخوار به بخش کشاورزی کمک شایانی خواهد کرد

محمود اعظمی مدیر جهاد کشاورزی رشتخوار نیز در ادامه این نشست  در رابطه با کمک ایستگاه هواشناسی در رشتخوار با توجه به بعد و مسافت اراضی کشاورزی در بحث اعلام شرایط جوی به کشاورزان این شهرستان، گفت: استقاده از ظرفیت ایستگاه هواشتاسی مجهز در رشتخوار به بخش کشاورزی کمک شایانی خواهد کرد، که کشاورزان را قادر به پیش بینی تمهیدات لازم در رابطه با برنامه های مربوط با حفظ و حراست از محصولات کشاورزی خواهد کرد.

انتهای پیام/

لینک کوتاه:

تــوجـه

  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد همین مطلب بنویسید
  • لطفا نظرات خود را به فارسی تایپ نمایید
  • لطفا سعی کنید نظرتان مختصر و مفید باشد
  • به نظرات دیگر کاربران احترام بگذارید

ثبت نظر :


 
 
x
ایستگاه هواشناسی رشتخوار در انتظار تأمین بودجه وضعیت فوق قرمز بیماری کرونا در رشتخوار/ افزایش مبتالایان به کرونا در رشتخوار نگران کننده است برداشت ۲۰ هزار تن گندم در رشتخوار مهمترین رسالت شورای نگهبان پاسداری و حراست از اسلامیت و جمهوریت نظام است «تعرض به یک زن» باند «امیر آلمانی» را لو داد/ اعضای این باند چرا به اعدام محکوم شدند؟ بازداشت ۵ نفر به دلیل تدارک عروسی در رشتخوار شبکه شاد، مهمان اوقات فراغت ۷۰۰ دانش آموز رشتخواری در تابستان عفاف و حجاب گران‌بها‌ترین سرمایه برای کسب امنیت اجتماعی است عفاف و حجاب سدی محکمی در مقابل تهاجم فرهنگی دشمن است/ رشتخوار نیازمند پارک مخصوص بانوان جهت گذران اوقات فراغت بانوان است مادر شهید احمدی مهمان فرزند شهیدش شد مرحله دوم مرمت مسجد تاریخی وکیل در رشتخوار در حال اتمام است رشتخوار به وضعیت قرمز کرونایی بازگشت/ محدودیت‌های شدید بهداشتی در رشتخوار اجرا می‌شود