بدون نظر
 
فرماندار رشتخوار:
گندم‌کاران از سیلوی گندم در رشتخوار حمایت کنند/ ۲۵ درصد افزایش کرایه بار کشاورزان به سیلو گندم در رشتخوار پرداخت می‌شود
تاریخ انتشار : ۱۱ خرداد ۱۳۹۹ در ۱۳:۴۲
 
رشتخوار_ فرماندار رشتخوار گفت: هماهنگی لازم جهت سهولت حمل بار کشاوزان گندم‎کار به سیلوی 30 هزار تنی گندم در رشتخوار انجام و 25 درصد افزایش کرایه بار کشاورزان به سیلوی گندم پرداخت می‌شود.

به گزارش چهل ماه نیوز، خالقداد عرب فرماندار رشتخوار بر لزوم همکاری کشاورزان این منطقه و تحویل گندم تولیدی خود به سیلوی ذخیره رشتخوار تاکید کرد و گفت: دغدقه ما این است که محصول با کیفیت تولید شده در رشتخوار به سفره خود مردم در این شهرستان برگردد.

وی در ادامه، در رابطه با حمایت مجموعه سیلوی گندم و آرد رشتخوار از کشاورزان گندم کار در این شهرستان، گفت: طبق قول های گرفته شده از مدیر شرکت هماگستر سبز اندیش پاژ در رشتخوار تا ۲۵ درصد افزایش کرایه با کشاورزان به سیلو پرداخت می شود.

عرب در تکمیل این مطلب، افزود: دولت در سال های قبل جهت حمل بار درصدی را در نظر می‌گرفت، که امسال این مبلغ روی کرایه گندم کشیده شده، یعنی حمل بار به سیلو بر عهده کشاورز می‌باشد، که  طبق قول های گرفته شده از مدیر عامل سیلوی گندم در رشتخوار، قرار بر این شد تا ۲۵ درصد هزینه کرایه بار  را مجموعه سیلوی گندم و آرد شهرستان پرداخت و مجموعه پلیس راه نیز همکاری لازم را جهت حمل بدون مشکل گندم به سیلو و کارخانه آرد در رشتخوار داشته باشند.

وی، با اشاره به پیش بینی میزان برداشت محصول گندم در رشتخوار، گفت: پیش بینی می‌شود، که قریب به ۲۰ هزار تن برداشت گندم را امسال در سطح شهرستان رشتخوار شاهد باشیم.

فرماندار رشتخوار همچنین در رابطه با طرح های حمایتی معین اقتصادی جهت پرورش ماهی در بخش جنگل رشتخوار گفت: در این رابطه تعدادی از کشاورزان با معرفی جهاد کشاورزی رشتخوار به عنوان کشاورز پیشرو جهت بازدید و آموزش به استخر‌های پرورش ماهی در سبزوار خواهند رفت.

وی در تکمیل مطلب قبل، یادآور شد: شهرستان سبزوار رتبه نخست پرورش ماهی در میان چاه‌های کشاورزی استان را دارد و از نظر آب و هوا شرایطی مشابه با شهر جنگل و شهر رشتخوار دارد که می‌تواند کمک شایانی به آغاز فعالیت پرورش ما هی‌های خاویار و گرمابی در سطح چاه های کشاورزی در رشتخوار داشته باشد.

وی با تاکید بر اینکه رویکرد اقتصادی شهرستان رشتخوار بر پایه رویکرد کشاورزی و دامپروری است، اظهار کرد: شرایط ما با وجود و ایجاد زیر ساخت های فراهم شده شرایط بسیار مغتنمی است.

انتهای پیام/

لینک کوتاه:

تــوجـه

  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد همین مطلب بنویسید
  • لطفا نظرات خود را به فارسی تایپ نمایید
  • لطفا سعی کنید نظرتان مختصر و مفید باشد
  • به نظرات دیگر کاربران احترام بگذارید

ثبت نظر :


 
 
x
گندم‌کاران از سیلوی گندم در رشتخوار حمایت کنند/ ۲۵ درصد افزایش کرایه بار کشاورزان به سیلو گندم در رشتخوار پرداخت می‌شود تحریم ناجا ادامه ضعف‌های قبلی آمریکا است/ نیروی انتظامی عامل ریشه‌کن شدن ناامنی منطقه نماز عید سعید فطر با رعایت فاصله گذاری اجتماعی در رشتخوار اقامه شد+ تصاویر تکمیل راه آزادی خرمشهر با آزادی قدس شریف رقم خواهد خورد روز قدس امسال، با شهادت سید الشهدای جبهه مقاوت رنگ و بوی دیگری گرفته است آغاز برداشت جو از سطح ۳۵۰۰ هکتار در رشتخوار راه اندازی مراحل اولیه بخش دیالیز بیمارستان حضرت زهرا(س) در رشتخوار به زودی پیش بینی برداشت ۳۰هزار تن غلات در رشتخوار/ ۲۲ میلیون متر مکعب آب در سد شهید یعقوبی رشتخوار ذخیره شده است پرداخت مطالبات زعفرانکاران نیازمند توجه جدی مسئولان است توزیع ۶۰۰ سبد معیشتی، اهدایی ستاد اجرایی فرمان امام(ره) در رشتخوار طنین نوای ” بک یا الله ” در سومین شب از لیالی قدر در رشتخوار+ تصاویر روز نكبت بار صهيونيستها در فضاي مجازي همزمان با “يوم النكبة”