بدون نظر
 
رئیس اداره محیط زیست رشتخوار خبر داد؛
مشاهده موجودی با عمر ۳۰۰ میلیون ساله در رشتخوار
تاریخ انتشار : ۲۴ اردیبهشت ۱۳۹۹ در ۱۱:۳۹
 
رئیس اداره محیط زیست رشتخوار گفت: فیلم منتشر شده از گونه آبزی که چند روز پیش در روستای سعدآباد رشتخوار توسط اهالی مشاهده شده بود، گونه خرچنگ نعل اسبی با عمری حدود 300 میلیون سال است.

جواد گلچین در گفت‌وگو با چهل ماه نیوز؛ گفت : پس از اینکه چند روز قبل توسط اهالی روستای سعدآباد گزارشی از مشاهده یک گونه آبزی نادر گزارش شد، روز دوشنبه ۲۲ اردیبهشت‌ماه کارشناسان اداره محیط زیست شهرستان در محل حضور یافته و به بررسی و شناسایی نوع این موجود پرداختند.

وی در ادامه گفت: در بررسی‎های به عمل آمده مشخص شد این گونه آبزی، خرچنگ نعل اسبی بوده که عمری از زمان دایناسورها دارد، این گونه آبزی در هر کجایی که در گذشته و حتی در سال های قبل تخم گزاری کرده باشد، با جاری شدن آب تخم ها متولد می‌‏شوند.

رئیس اداره محیط زیست رشتخوار مطرح کرد: خرچنگ نعل‌اسبی که قبلا نیز در منطقه مشاهده شده، مشهور به «فسیل زنده» گونه‌ای جانور آبزی است که در چرخه زیست محیطی تاثیر بسزایی دارد.

وی اظهار کرد: بدن این جانور شامل سه بخش جلویی(سرسینه‌گاه) که شبیه نعل اسب است، بخش شکمی که با یک لولا به بخش جلویی متصل است و همچنین بخش دم می‌شود.

گلچین در پایان یادآور شد: در رابطه با حیات این موجود آبزی در منطقه نوع زندگی و مشخصات این موجود نیازمند کارشناسی های دقیق از سوی کارشناسان این حوزه هستیم.

انتهای پیام

لینک کوتاه:

تــوجـه

  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد همین مطلب بنویسید
  • لطفا نظرات خود را به فارسی تایپ نمایید
  • لطفا سعی کنید نظرتان مختصر و مفید باشد
  • به نظرات دیگر کاربران احترام بگذارید

ثبت نظر :


 
 
x
مشاهده موجودی با عمر ۳۰۰ میلیون ساله در رشتخوار کاشت ۱۳ هکتاری یونجه برای اولین بار در رشتخوار آغاز فصل پشم چینی گوسفندان در رشتخوار+ تصاویر سومین مرحله رزمایش مواسات، همدلی و کمک مومنانه در رشتخوار+ تصاویر توزیع ۱۶۰۰ بسته معیشتی بین محرومین و افراد دچار آسیب از ویروس کرونا در رشتخوار تحلیل سهام پدیده در بورس از دیدگاه قانونی و اقتصادی ۱۳ اثر تاریخی رشتخوار در انتظار ثبت ملی کمربندی رشتخوار گرفتار پیچ و خم مشکلات دستگیری ۹ نفر خرده فروش مواد مخدر در طرح پاکسازی نقاط آلوده در رشتخوار اجرای سنگ فرش و آجرفرش قلعه تاریخی سنگان رشتخوار دومین مرحله از رزمایش مواسات و کمک مومنانه در رشتخوار+ تصاویر توزیع بیش از ۷۰۰ سبد معیشتی در رشتخوار آغاز شد