بدون نظر
 
مدیر جهاد کشاورزی رشتخوار:
برای اولین بار کشت چای ترش در مزارع رشتخوار کلید خورد/ مشکلی در تامین کود بهاره کشاورزان در رشتخوار نداریم
تاریخ انتشار : ۰۹ اردیبهشت ۱۳۹۹ در ۱۲:۴۳
 
رشتخوار_ مدیر جهاد کشاورزی رشتخوار: مدیر جهاد کشاورزی رشتخوار گفت: برای اولین بار کار کشت چای ترش در مزرعه نمونه آستان قدس رضوی رشتخوار در سطح بیش از 2 هکتار ار اراضی این شهرستان انجام شد.

به گزارش چهل ماه نیوز، محمود اعظمی مدیر جهاد کشاورزی رشتخوار در گفت و گو با خبرنگار ما گفت: با برنامه ریزی قبلی صورت گرفته با مدیر عامل مجتمع کشاورزی رضوی، مقدار ۲ هزار متر مربع زمین به عنوان پایلوت به کاشت چای ترش در رشتخوار اختصاص داده شد.

وی در تشریح این خبر، گفت: کاشت چای ترش به صورت ردیفی به صورت جوی و پشته کاشته و  خواص درمانی زیادی نیز دارد.

اعظمی در ادامه این مطلب، همچنین یادآور شد: چای ترش به نام های چای مکی، چای قرمز یا چای روزل هم شناخته می‌شود، این چای مزه‌ای شبیه میوه قره قاط ( میوه شبیه به بلوبری ) دارد که با ویتامین ها وآنتی اکسیدان هایش ارزش یک بار امتحان کردن را دارد و درصورت موفقیت در کاشت و برداشت این محصول ان شاالله در سال های آینده سطح کشت این محصول در شهرستان بیشتر خواهد شد.

مدیر جهاد کشاورزی رشتخوار از خرید کوهای شیمیایی مورد نیاز کشاورزان جهت استفاده در کشت‌های بهاره در رشتخوار خبر داد و یادآور شد: انواع كودهای كشاورزی برای كشت زراعی آتی تامین است و هیچ دغدغه ای در حوزه تامین كود از منابع داخلی و خارجی نداریم.

وی با اشاره به تداوم سیاست های حمایتی وزارت جهاد كشاورزی در ارتباط با قیمت فروش كودهای كشاورزی نیز، گفت: در سال زراعی جاری نسبت به میانگین مصرف كود در سال های گذشته، با توجه به بارندگی های مناسب امسال و متعاقب آن افزایش تقاضای كشاورزان شاهد افزایش ۳۰ درصدی مصرف کود در رشتخوار بوده ایم.

وی افزود: به یمن بارندگی های سال جاری از تقاضای بیشتر برای كود توسط كشاورزان استقبال می كنیم، ولی از همكاران استانی در سازمان های جهاد كشاورزی تقاضا داریم كه بر مصرف و فروش كود نظارت کافی و لازم را داشته باشند.

اعظمی، تصریح كرد: امسال اتفاقات ویژه ای رخ داد، كه تامین نهاده ‌های كشاورزی را حساس‌تر كرد، تحریم ‌ها و چالش ‌های بین‌المللی از جمله عوامل بازدارنده ای بودند كه مبادلات تجاری و جهانی ما را تحت تاثیر قرار دادند، اما خوشبختانه وزرات جهادکشاورزی توانست بر همه مشكلات و چالش ها فائق آمده و حتی بهتر از سال های گذشته به وظایفش در این حوزه عمل كند.

مدیر جهاد کشاورزی رشتخوار، در پایان بر حمایت دولت از تامین كودهای كشاورزی با كیفیت تاكید کرد و افزود: تامین و تدارك كودهای كشاورزی مرغوب، مكفی، با قیمت مناسب یكی از دغدغه های اصلی دولت در بخش كشاورزی و وظیفه ای است كه تصمیم سازان نسبت به آن حساسند.

انتهای پیام/

 

لینک کوتاه:

تــوجـه

  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد همین مطلب بنویسید
  • لطفا نظرات خود را به فارسی تایپ نمایید
  • لطفا سعی کنید نظرتان مختصر و مفید باشد
  • به نظرات دیگر کاربران احترام بگذارید

ثبت نظر :


 
 
x
برای اولین بار کشت چای ترش در مزارع رشتخوار کلید خورد/ مشکلی در تامین کود بهاره کشاورزان در رشتخوار نداریم برخی از دانش آموزان همچنان در ۲ ماه ابتدای سال تحصیلی خود به سر‌ می‌بردند تجلی زیبای بهار در طبیعت بكر شهرستان رشتخوار+ تصاویر ۱۱ تن گوشت طرح تنظیم بازار در رشتخوار توزیع می‌شود ۳۰۰ سبد غذایی در مناطق محروم رشتخوار توزیع شد شناسایی ۱۷۰۰ کارگر آسیب‌دیده از کرونا در رشتخوار تولید روزانه ۴۵۰ ماسک و توزیع بین دانش آموزان نیازمند در رشتخوار استفاده از تکنولوژی نوین برای سم‌پاشی مزارع کشاورزی در رشتخوار مشاهده۵۰۰ قطعه فلامینگو در زیستگاه های رشتخوار +تصاویر قرارگاه رزمایش “مواسات، همدلی، کمک مومنانه” در رشتخوار آغاز به کار کرد کمک‌ به محرومین در رزمایش «مواسات» ادامه دار باشد کشت کلزای بهاره، برای نخستین بار در رشتخوار