بدون نظر
 
در پی بارندگی‌های شدید چند روز گذشته رخ داد؛
خسارت ۳ میلیاردی سیلاب و تگرگ به مزارع کشاورزی در رشتخوار
تاریخ انتشار : ۲۵ فروردین ۱۳۹۹ در ۱۲:۱۴
 
رئیس جهاد کشاورزی رشتخوار گفت: بارندگی‌های شدید چند روز گذشته، جاری شدن سیلاب و بارش تگرگ در رشتخوار باعث ایجاد خسارت 3 میلیارد تومانی به بخش کشاورزی در این شهرستان شد.

به گزارش چهل ماه نیوز، سید محمود اعظمی، مدیر جهاد کشاورزی رشتخوار در گفت و گو با خبرنگار ما، گفت:  در طی چند روز اخیر شاهد بارندگی‌های خوبی در سطح شهرستان بودیم، ولی متاسفانه در برخی نقاط بر جاری شدن سیلاب و بارش تگرگ به مزارع جالیز،کلزا، گندم، جو و زیره سبز در سطحی حدود ۳۰۰ هکتار از اراضی روستاهای احمدآباد و ملک آباد رشتخوار خسارت وارد کرده است.

اعظمی، افزود: پس از برآورد خسارت در ۲۲۰ هکتار از اراضی گندم و جو و ۱۰ هکتار مزرعه کلزا و ۶۰ هکتار زیره سبز، مبلغ خسارت وارده  حدود ۳ میلیارد تومان برآورد شده است.

رئیس جهاد کشاورزی رشتخوار مواردی را جهت جلوگیری از بروز خسارات در مواقع بارندگی ها در مزارع عنوان کرد و افزود: در درجه اول نقش مهم بند های خاکی در جلوگیری از وقوع سیل و فرسایش خاک بسیار مهم است، بند های خاکی همچون یک تله رسوب گیر عمل کرده و خسارات ناشی از سیلاب ها را تا حد زیادی کاهش می‌دهند.

 وی در ادامه گفت: بحث تغییر اقلیم حتمی است و نقش مهمی در افزایش خسارت های وارده به بخش کشاورزی دارد، لذا باید کشاورزان و دولت برنامه‌های بلندمدت خود را همسو با این تغییرات در بحث کشاورزی اصلاح کنند و به عنوان نمونه با توجه به موارد فنی طی ۱۰ ساله گذشته از ارقامی استفاده شود که مقاوم باشد.

اعظمی با اشاره به اینکه بیمه کردن محصولات کشاورزی راهکاری جهت جلوگیری از متضرر شدن کشاورزان است، اظهار داشت: در کاهش اثر خسارت های این چنینی استفاده از  دانش مانند استفاده از سایبان و استفاده از دستگاه ضد تگرگ و… می تواند تا حد زیادی از بروز خسارات به محصولات کشاورزی جلوگیری کند.

انتهای پیام/

 • 4
 • 7 (1)
 • 7
 • 9
 • 10
 • 1
 • 3
لینک کوتاه:

تــوجـه

 • لطفا نظرات خود را فقط در مورد همین مطلب بنویسید
 • لطفا نظرات خود را به فارسی تایپ نمایید
 • لطفا سعی کنید نظرتان مختصر و مفید باشد
 • به نظرات دیگر کاربران احترام بگذارید

ثبت نظر :


 
 
x
خسارت ۳ میلیاردی سیلاب و تگرگ به مزارع کشاورزی در رشتخوار فرهنگ غنی خانوادگی وجه تمایز مردم ایران در مقابله با کرونا است سیلاب جان نوجوان ۱۳ ساله رشتخواری را گرفت  توزیع ۹۰۰ پک بهداشتی به ارزش ۹۰۰ میلیون ریال در رشتخوار تهیه و توزیع ۱۰۰ سبد معیشتی، بهداشتی به همت خیرین بسیجی در رشتخوار ۳ واحد متخلف صنفی در رشتخوار پلمپ شد فعالیت ۴۰ گروه جهادی در رشتخوار برای مقابله با کرونا نگهداری دام در مناطق مسکونی، صدای شهروندان رشتخواری را درآورد هزینه مراسم سنتی چراغ و برات در رشتخوار صرف امورخیریه و نیازمندان شود امداد‌رسانی به ۸ روستای دچار سیل در رشتخوار انجام شد/۳۰ امدادگر کار امداد‌رسانی در مناطق سیل‌زده را دنبال می‌کنند تا کنون خسارت جدی در رابطه با سیلاب‌ها در رشتخوار گزارش نشده است/ذخیره ۷ میلیون ۵۰۰ متر مکعب آب در سد شهید یعقوبی کلیه صنوف غیرضرور در رشتخوار تعطیل شد/تذکرات لازم به تعداد محدودی از واحدهای متخلف داده شد