بدون نظر
 
رئیس مرکز بهداشت و درمان رشتخوار خبر داد؛
۴ مورد مثبت مبتلا به کرونا در رشتخوار
تاریخ انتشار : ۲۶ اسفند ۱۳۹۸ در ۰۹:۲۳
 
رئیس مرکز بهداشت و درمان رشتخوار از ابتلای 4 مورد مثبت به بیماری کروناویروس در این شهرستان خبر داد و گفت: متاسفانه 4 بیمار کرونایی در رشتخوار شناسایی شده و جواب آزمایشات آنان بصورت شفاهی مثبت اعلام شده است.

 

به گزارش چهل ماه نیوز، جواد اشترایه مدیر شبکه بهداشت و درمان رشتخوار عصر روز گذشته در جلسه ستاد پیشگیری مقابله با کرونا این شهرستان از ابتلای ۴ مورد مثبت به بیماری کروناویروس در این شهرستان خبر داد و گفت: متاسفانه ۴ بیمار کرونایی در رشتخوار شناسایی شده و جواب آزمایشات آنان بصورت شفاهی اعلام شده است.

اشترایه بیان کرد: این بیماران علائم بیماری کرونا را دارند و می توانند به شدت ناقل بیماری باشند.

وی در ادامه عنوان کرد‌: بیمارستان حضرت زهرا (س) رشتخوار ۲۴ تخت مخصوص بیماران پیش بینی کرده است که ۱۰ تخت آن مختص بیماران کرونایی است و در صورت لزوم کل ۲۴ تخت برای این بیماران اختصاص داده خواهد شد.

مدیر شبکه بهداشت و درمان رشتخوار همچنین از آغاز طرح بسیج ملی غربالگری و مبارزه با کرونا در رشتخوار خبر داد و اذعان داشت: طرح بسیج ملی غربالگری طی ۱۰ روز آینده در تمام نقاط شهرستان رشتخوار بصورت تلفنی و حضوری اجرایی می‌شود.

وی در ادامه با اشاره به اینکه در طرح بسیج ملی غربالگری و مبارزه با کرونا در ۵ سطح تعریف شده اظهار داشت: با حضور فعال نیروهای بسیجی در سطح شهرستان قرار است، بمدت ۱۰ روز این طرح در نقاز مختلف شهرستان به مرحله اجرا در آید.

اشترایه در ادامه گفت: در نقاطی که درگیر بیماری کر.نا هستند، بصورت فیزیکی حضور پیدا کرده و طرح تب سنجی و غربالگری در این مناطق را انجام خواهیم شد.

مدیر شبکه بهداشت و درمان رشتخوار در ادامه یادآور شد: سامانه تلفنی خود مراقبتی کرونا با شماره ۴۰۳۰ از طرف نظام سلامت کشور در راستای پیشگیری، شناسایی و مراقبت افراد جامعه در برابر بیماری کرونا فعالیت خود را آغاز کرده است، از مردم عزیز درخواست داریم در صورت رویت این شماره بر روی تلفن همراه خود پاسخگویی لازم را داشته و به سوالاتی که کارشناسان بهداشت می پرسند، پاسخ صحیح بدهند.

انتهای پیام/

لینک کوتاه:

تــوجـه

  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد همین مطلب بنویسید
  • لطفا نظرات خود را به فارسی تایپ نمایید
  • لطفا سعی کنید نظرتان مختصر و مفید باشد
  • به نظرات دیگر کاربران احترام بگذارید

ثبت نظر :


 
 
x
۴ مورد مثبت مبتلا به کرونا در رشتخوار تلاش ادامه دار جهادگران سلامت جهت مقابله با کرونا در رشتخوار تولید ماسک بهداشتی بزودی در رشتخوار/ ۴۰۰ لیتر مواد ضدعفونی در داروخانه های رشتخوار توزیع می‌شود آشنایان و اقوام در خانه بمانند، مسافرت نکند/ تنها راه مقابله با کرونا در خانه ماندن است ۱۲ درصد مطالبات زعفرانکاران در رشتخوار پرداخت شد بیش از ۱۰ بیمار با علائم تنفسی در تربت و گناباد بستری شدند/ ظرفیت رشتخوار برای پذیرش بیمار محدود است ارتفاعات روستای علی آباد دامن رشتخوار ۶ هزار متر طولی درختکاری شد مدیر جدید جهاد کشاورزی رشتخوار معرفی شد ۴۷۰۰ اصله نهال در رشتخوار توزیع می‌شود ۲ کشته و ۳ مصدوم در برخورد پراید و تریلی در رشتخوار+ تصاویر ضدعفونی و گند زدایی سطح شهر رشتخوار/ تصاویر کشت آزمایشی نخود «رقم گوکسو» برای اولین بار در رشتخوار