بدون نظر
 
در قالب ۸ تیم نظارتی  و ۸ تیم مراقب سلامت؛
گندزدائی و ضدعفونی منازل ۴ فرد مبتلا به کرونا در رشتخوار انجام شد
تاریخ انتشار : ۲۸ اسفند ۱۳۹۸ در ۱۲:۰۷
 
رشتخوار_ معاون بهداشت و درمان رشتخوار گفت: با رعایت اصول ایمنی و احتیاطات استاندارد در رابطه با پیشگیری و پیگیری موارد مشکوک و 4 مورد قطعی مبتلا به کرونا علاوه بر ضدعفونی منازل مبتلایان، اطلاع رسانی مناسب در خصوص راههای پیشگیری نیز به موارد مشکوک در رشتخوار انجام شد.

به گزارش چهل ماه نیوز، رضا حق پرست سرپرست مرکز بهداشت و درمان رشتخوار صبح امروز در گفت گو با خبرنگار ما، گفت:  با رعایت اصول ایمنی و احتیاطات استاندارد در رابطه با پیشگیری و پیگیری موارد مشکوک و ۴ مورد قطعی مبتلا به کرونا علاوه بر ضدعفونی منازل مبتلایان، اطلاع رسانی مناسب در خصوص راههای پیشگیری نیز به موارد مشکوک در رشتخوار انجام شد.

وی افزود: با تلاش شبانه روزی کارشناسان ستادی و محیطی معاونت بهداشت رشتخوار تمامی موارد مشکوک و ۴ مورد قطعی به کرونا ویروس پیگیری و کار آموزش، غربالگری و گندزدائی منازل  آنها نیز انجام شد.

حق پرست در ادامه افزود: همزمان با شیوع بیماری کرونا در رشتخوار، تیم های نظارتی معاونت بهداشتی این شهرستان در قالب ۸ تیم نظارتی و ۸ تیم مراقب سلامت به طور شبانه روزی از مراکز خدمات جامع سلامت، تحت پوشش بازدید و نحوه غربالگری بیماران کرونا ویروس را در این واحدها رصد می‌کنند.

سرپرست مرکز بهداشت شهرستان رشتخوار، اظهار داشت: تیم های نظارتی شامل معاون بهداشتی شهرستان و کارشناسان ستاد معاونت بهداشت، از ۲۶ اسفند تاکنون با انجام ۶۱ بازدید ضمن بررسی نحوه ارائه خدمات به مراجعین بر رعایت پروتکل های ارسالی در این خصوص تاکید می کنند.

دکتر رضا حق پرست سرپرست مرکز بهداشت شهرستان رشتخوار خاطر نشان کرد: در رابطه با پیشگیری بیماری کرونا، اطلاع رسانی مناسب هم از طریق تماس تلفنی و هم  از طریق پوستر، پمفلت و بنر در خصوص راههای پیشگیری به گروههای هدف شامل مادران باردار، کودکان و سالمندان و گروههای در معرض خطر انجام می شود.


وی در پایان ضمن تقدیر زحمات شبانه روزی بهورزان،مراقبین سلامت و کارشناسان پیشگیری و مبارزه با بیماریها و بهداشت محیط و پزشکان و پرستاران و پرسنل ۱۱۵ ، از مردم خواست که برای قطع زنجیره انتقال کرونا ویروس در خانه بمانند. و توصیه های بهداشتی را جدی بگیرند.

انتهای پیام/

لینک کوتاه:

تــوجـه

  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد همین مطلب بنویسید
  • لطفا نظرات خود را به فارسی تایپ نمایید
  • لطفا سعی کنید نظرتان مختصر و مفید باشد
  • به نظرات دیگر کاربران احترام بگذارید

ثبت نظر :


 
 
x
گندزدائی و ضدعفونی منازل ۴ فرد مبتلا به کرونا در رشتخوار انجام شد ۵۵۰ پک معیشتی، بهداشتی بین مددجویان کمیته امداد در رشتخوار توزیع شد ۸ تیم مراقب سلامت کار آموزش، غربالگری و گندزدایی در رشتخوار را بر عهده دارند ۴ مورد مثبت مبتلا به کرونا در رشتخوار تلاش ادامه دار جهادگران سلامت جهت مقابله با کرونا در رشتخوار تولید ماسک بهداشتی بزودی در رشتخوار/ ۴۰۰ لیتر مواد ضدعفونی در داروخانه های رشتخوار توزیع می‌شود آشنایان و اقوام در خانه بمانند، مسافرت نکند/ تنها راه مقابله با کرونا در خانه ماندن است ۱۲ درصد مطالبات زعفرانکاران در رشتخوار پرداخت شد بیش از ۱۰ بیمار با علائم تنفسی در تربت و گناباد بستری شدند/ ظرفیت رشتخوار برای پذیرش بیمار محدود است ارتفاعات روستای علی آباد دامن رشتخوار ۶ هزار متر طولی درختکاری شد مدیر جدید جهاد کشاورزی رشتخوار معرفی شد ۴۷۰۰ اصله نهال در رشتخوار توزیع می‌شود