بدون نظر
 
مدیر جهاد کشاورزی رشتخوار خبر داد:
کشت آزمایشی نخود «رقم گوکسو» برای اولین بار در رشتخوار
تاریخ انتشار : ۱۵ اسفند ۱۳۹۸ در ۱۲:۴۶
 
رشتخوار_ مدیر جهاد کشاورزی رشتخوار گفت: برای اولین بار در این شهرستان نخود رقم گوکسو در مزارع آستان قدس رشتخوار کشت شده است، تا نیاز آبی و سایر پارامترهای آن جهت جایگزینی با کشت های دیگر آزمایش شود.

به گزارش چهل ماه نیوز، حمید رضا رضایی مدیر جهادکشاورزی رشتخوار صبح امروز در گفت و گو با خبرنگار ما گفت: کشت نخود رقم گوکسو به منظور جایگزینی کشت آن با زیره در مزرعه آستان قدس رضوی به میزان ۲ هکتار به صورت پایلوت کشت شده است تا نیاز آبی و عملکرد آن در هکتار مورد آزمایش و بررسی قرار گیرد.

وی کم آب طلب بودن، عملکرد ۱۰۰ کیلوگرم در هکتار و مقاومت در برابر سرما را هدف از کاشت این گونه غلات بیان کرد و افزود: این نخود تنها هنگام گل دادن وغلاف پرکردن نیاز به آب دارد. این رقم دانه درشت با ارتفاع بلند بوته ، قابلیت برداشت مکانیزه را دارد و می توان آن را توسط کمباین درو کرد و همچنین  به بیماری برق زدگی و فوزاریوم مقاوم است.

رضائی درادامه افزود: این گیاه برخلاف زیره که اگر دیرتر درو شود، دانه های آن ریزش خواهد داشت، نسبت به ریزش دانه ها در زمان برداشت مقاوم است.

انتهای پیام/

لینک کوتاه:

تــوجـه

  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد همین مطلب بنویسید
  • لطفا نظرات خود را به فارسی تایپ نمایید
  • لطفا سعی کنید نظرتان مختصر و مفید باشد
  • به نظرات دیگر کاربران احترام بگذارید

ثبت نظر :


 
 
x
کشت آزمایشی نخود «رقم گوکسو» برای اولین بار در رشتخوار ضدعفونی کردن معابر در سطح شهر و روستاهای رشتخوار+ تصاویر ۳۵ تن میوه شب عید در رشتخوار توزیع می‌شود کارخانه پسته پاکنی در بخش جنگل رشتخوار راه اندازی شد/ تولید ۱۱۰۰ تن پسته پوست‌گیری شده در سال کمبود مواد شوینده در رشتخوار نداریم/ نیاز سراسری به ماسک بانوی کارآفرین رشتخواری روزانه ۵۰۰ ماسک تولید می‌کند چهارشنبه‌بازار رشتخوار تعطیل شد/ شهروندان حد الامکان از حضور غیر ضرور در مکان های پرتردد خوداری کنند هیچ مورد مشکوکی از کرونا در رشتخوار مشاهده نشده است/مردم اخبار را از رسانه های موثق دنبال کنند «اکبر احمدپور فدکی» نماینده مردم خواف و رشتخوار در مجلس شد تصاویری از موج دوم حضور مردمی در رشتخوار/ مشارکت مردمی در رشتخوار به ۸۰ درصد رسید مدارس رشتخوار شنبه تعطیل است سن ۲۵ تا ۳۵ سال بیشترین شرکت کننده در انتخابات رشتخوار