بدون نظر
 
مدیر جهاد کشاورزی رشتخوار:
کارخانه پسته پاکنی در بخش جنگل رشتخوار راه اندازی شد/ تولید ۱۱۰۰ تن پسته پوست‌گیری شده در سال
تاریخ انتشار : ۱۳ اسفند ۱۳۹۸ در ۱۲:۴۸
 
مدیر جهاد کشاورزی رشتخوار گفت: بخش جنگل رشتخوار به عنوان یکی از قطب های تولید پسته در استان محسوب می شود، به همین دلیل با پیگیری های مستمر جهادکشاورزی رشتخوار کارخانه پوست گیری پسته در این بخش، که  یکی از مدرن ترین کارخانه های فرآوری پسته استان می باشد، راه اندازی شد.

 

به گزارش چهل ماه نیوز، حمیدرضا رضایی مدیر جهاد کشاورزی رشتخوار صبح امروز در گفت و گو با خبرنگار ما در رابطه با فعالیت کارخانه پوست گیری پسته در بخش جنگل این شهرستان گفت: بخش جنگل رشتخوار به عنوان یکی از قطب های تولید پسته استان محسوب می شود، به همین دلیل با پیگیری های مستمر مدیر جهادکشاورزی رشتخوار کارخانه پوست گیری پسته در این بخش، که  یکی از مدرن ترین کارخانه های فرآوری پسته استان می باشد، راه اندازی شد.

رضایی یادآور شد: این کارخانه در زمینی به مساحت ۶۰۲۷ مترمربع و بازیربنای ۹۵۰ مترمربع در بخش جنگل شهرستان رشتخوار ساخته شده است.

 

وی در رابطه با سرمایه گزاری صورت گرفته در این کارخانه گفت: این کارخانه با سرمایه گذاری ۲۰ میلیارد ریال و مبلغ ۷ میلیارد ریال وام از سامانه کارا که توسط مدیریت جهادکشاورزی رشتخوار معرفی شده ساخته شده است و سالانه با ظرفیت ۳۳۰۰ تن  جذب موادخام ، مقدار ۱۱۰۰ تن پسته پوست گیری شده تحویل می دهد و برای ۱۶ نفر به طور مستقیم اشتغال زایی ایجاد کرده است. تمامی نیروها ی جذب شده در این کارخانه طبق منشور اقتصاد مقاومتی ابلاغی مقام معظم رهبری از نیروهای بومی شهرستان می باشند.

 

رضائی خاطرنشان کرد: کلیه مراحل پوست گیری و حتی مرحله خشک کردن پسته در این کارخانه به صورت مکانیکی و بدون دخالت دست انجام می گیرد.

وی در ادامه با اشاره به اینکه پوست گیری پسته یکی از مراحل فرآوری آن محسوب می شود، گفت: این عملیات می تواند به صورت کاملا مکانیزه، نیمه مکانیزه و سنتی انجام شود.

مدیر جهاد کشاورزی رشتخوار افزود: در روش مکانیزه، فرآوری در مدتی بسیار کوتاه انجام می شود به طوری که محصول وارد شده  از باغ وارد خط فرآوری شده وپوست نرم،دم خوشه،برگ درخت وسایرمواداضافی جداسازی شده وازخط خارج می گردند. درادامه محصول پسته پوست گیری شده به وسیله آب تمیزی که فقط یک باراستفاده می شود شستشو می گردد و سپس عمل جداسازی پسته های کال،نیمه مغز و رسیده کامل انجام می گیرد . بعد از پسته وارد دستگاه رطوبت گیرشده و آب اضافی گرفته می شود، پسته های رطوبت گیری شده وارد دستگاه رطوبت گیرشده و سپس وارد دستگاه خشک کن شده که برای مدت نسبتا طولانی در دمای حدود ۵۰ تا ۶۰ درجه سانتی گراد باقی می مانند.

انتهای پیام/

لینک کوتاه:

تــوجـه

  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد همین مطلب بنویسید
  • لطفا نظرات خود را به فارسی تایپ نمایید
  • لطفا سعی کنید نظرتان مختصر و مفید باشد
  • به نظرات دیگر کاربران احترام بگذارید

ثبت نظر :


 
 
x
۳۵ تن میوه شب عید در رشتخوار توزیع می‌شود کارخانه پسته پاکنی در بخش جنگل رشتخوار راه اندازی شد/ تولید ۱۱۰۰ تن پسته پوست‌گیری شده در سال کمبود مواد شوینده در رشتخوار نداریم/ نیاز سراسری به ماسک بانوی کارآفرین رشتخواری روزانه ۵۰۰ ماسک تولید می‌کند چهارشنبه‌بازار رشتخوار تعطیل شد/ شهروندان حد الامکان از حضور غیر ضرور در مکان های پرتردد خوداری کنند هیچ مورد مشکوکی از کرونا در رشتخوار مشاهده نشده است/مردم اخبار را از رسانه های موثق دنبال کنند «اکبر احمدپور فدکی» نماینده مردم خواف و رشتخوار در مجلس شد تصاویری از موج دوم حضور مردمی در رشتخوار/ مشارکت مردمی در رشتخوار به ۸۰ درصد رسید مدارس رشتخوار شنبه تعطیل است سن ۲۵ تا ۳۵ سال بیشترین شرکت کننده در انتخابات رشتخوار  تصاویری از حضور پرشور مردم در پای صندوق های رای رشتخوار+ تصاویر برای ایران همیشه قهرمان بار دیگر حماسه خواهیم آفرید/ شرکت در انتخابات وظیفه ملی هر شخصی است