بدون نظر
 
فرمانده انتظامی رشتخوار:
عامل برداشت اینترنتی غیرمجاز در رشتخوار دستگیر شد
تاریخ انتشار : ۲۹ اسفند ۱۳۹۸ در ۱۱:۱۵
 
فرمانده انتظامی شهرستان رشتخوار گفت: فردی که از طریق برداشت‌های اینترنتی اقدام به برداشت غیرمجاز از حساب یک شهروند به مبلغ بیش از 150 میلیون ریال کرده بود، توسط کارشناسان پلیس فضای تولید و تبادل اطلاعات رشتخوار شناسایی و دستگیر شد.

به گزارش چهل ماه نیوز؛ داود حاتمیان فرمانده نیروی انتظامی رشتخوار صبح امروز در گفت و گو با خبرنگار ما، گفت: فردی که از طریق برداشت‌های اینترنتی اقدام به برداشت غیرمجاز از حساب یک شهروند به مبلغ بیش از ۱۵۰ میلیون ریال کرده بود، توسط کارشناسان پلیس فضای تولید و تبادل اطلاعات رشتخوار شناسایی و دستگیر شد.

وی در رابطه با این پرونده گفت: در پی شکایت یکی از شهروندان مبنی بر برداشت اینترنتی غیرمجاز در مراجعه به پلیس فتا، شناسایی عامل یا عاملان برداشت غیرمجاز در دستور کار کارشناسان پلیس فتا قرار گرفت.

حاتمیان در ادامه افزود: با تحقیقات از مالباخته و پی‌جویی فنی و پلیسی، عامل برداشت غیرمجاز اینترنتی از حساب بانکی شاکی که مردی ۳۰ ساله اهل و ساکن رشتخوار بود، شناسایی شد که با هماهنگی مقام قضایی، متهم دستگیر شد.

وی با بیان اینکه با توجه به ادله دیجیتالی کشف شده، متهم به جرائم و سوءاستفاده از اعتماد شاکی اعتراف کرد، گفت: متهم با سوءاستفاده از کارت بانکی مالباخته و فعال کردن رمز دوم مبلغ ببش از ۱۵۰ میلیون ریال در قالب برداشت اینترنتی غیرمجاز انجام داده و هدف از این کار را کسب منافع مالی اعلام کرده است.

فرمانده انتظامی رشتخوار با بیان اینکه متأسفانه سهل‌انگاری در نگهداری کارت و اطلاعات بانکی آن موجب بروز چنین پرونده‌هایی می‌شود، به شهروندان توصیه کرد: به هیچ عنوان کارت بانکی و رمز آن را در اختیار دیگران نگذارید و در صورت ناچاری حتما بعد از دریافت کارت در کوتاه‌ترین زمان ممکن رمز اول و دوم کارت بانکی را تغییر دهید.

وی ادامه داد: سعی کنید از شماره‌هایی که قابل حدس زدن هستند، نظیر سال تولد، شماره شناسنامه یا اول یا آخر شماره تماس یا شماره ملی به عنوان رمز استفاده نکنید.

انتهای پیام/

لینک کوتاه:

تــوجـه

  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد همین مطلب بنویسید
  • لطفا نظرات خود را به فارسی تایپ نمایید
  • لطفا سعی کنید نظرتان مختصر و مفید باشد
  • به نظرات دیگر کاربران احترام بگذارید

ثبت نظر :


 
 
x
عامل برداشت اینترنتی غیرمجاز در رشتخوار دستگیر شد برای تخریب همه آزمایشگاه‌های بیولوژیک آمریکا در منطقه اقدام کنید گندزدائی و ضدعفونی منازل ۴ فرد مبتلا به کرونا در رشتخوار انجام شد ۵۵۰ پک معیشتی، بهداشتی بین مددجویان کمیته امداد در رشتخوار توزیع شد ۸ تیم مراقب سلامت کار آموزش، غربالگری و گندزدایی در رشتخوار را بر عهده دارند ۴ مورد مثبت مبتلا به کرونا در رشتخوار تلاش ادامه دار جهادگران سلامت جهت مقابله با کرونا در رشتخوار تولید ماسک بهداشتی بزودی در رشتخوار/ ۴۰۰ لیتر مواد ضدعفونی در داروخانه های رشتخوار توزیع می‌شود آشنایان و اقوام در خانه بمانند، مسافرت نکند/ تنها راه مقابله با کرونا در خانه ماندن است ۱۲ درصد مطالبات زعفرانکاران در رشتخوار پرداخت شد بیش از ۱۰ بیمار با علائم تنفسی در تربت و گناباد بستری شدند/ ظرفیت رشتخوار برای پذیرش بیمار محدود است ارتفاعات روستای علی آباد دامن رشتخوار ۶ هزار متر طولی درختکاری شد