بدون نظر
 
رئیس شبکه بهداشت و درمان رشتخوار:
بیش از ۱۰ بیمار با علائم تنفسی در تربت و گناباد بستری شدند/ ظرفیت رشتخوار برای پذیرش بیمار محدود است
تاریخ انتشار : ۲۱ اسفند ۱۳۹۸ در ۱۰:۳۵
 
رئیس شبکه بهداشت و درمان رشتخوار در روستای علی آباد دامن این شهرستان، گفت: تا کنون بیش از 10 بیمار با علائم حاد تنفسی در بیمارستان‌های شهرستان‌های مجاور رشتخوار، بستری شدند، خوشبختانه با بررسی های صورت گرفته از موارد اعلام شده تاکنون مورد مثبتی اعلام نشده، وضعیت تعدادی از بیماران در حال بررسی است.

به گزارش چهل ماه نیوز، جواد اشترایه مدیر شبکه بهداشت و درمان رشتخوار صبح امروز در جمع اهالی روستای علی آباد دامن رشتخوار با تاکید بر اینکه کنترل و پایش عرضه کنندگان مواد غذایی و … در سطح شهرستان انجام شده، اظهار داشت: تجهیز بیمارستان برای پذیرش بیماران هم اکنون صورت گرفته که در صورت لزوم از تمام توان شهرستان برای مقابله با بیماری کرونا استفاده شود.

دکتر اشترایه یاداور شد: ظرفیت شهرستان محدود است، نهایت تا ۸ نفر را قادر به بستری کردن هستیم، اگر اتفاقی بیفتد چاره ای جز انتقال بیماران به سایر شهرستان ها نداریم که این خود بسیار خطرناک تر است.

رئیس شبکه بهداشت رشتخوار در ادامه، افزود: ۱۸ هزار برشور به زودی بین مردم توزیع در سطح شهرستان توزیع می شود تا موارد لازم جهت رعایت، پیشگیری، ساخت مواد گندزدا و … در اختیار عزیزان قرار گیرد.

وی در ادامه و تکمیل این مطلب، یادآور شد: رعایت تمام نکات با مردم است، اینکه از خانه خارج نشوید، این تنها شعار نیست، این واقعیتی که اگر رعایت نشود بالاجبار باید در بیمارستان بستری شوید.

اشترایه در ادامه با درخواست از مردم شهرستان با توجه به درگیر شدن شهرستان های دیگر در رابطه با حضور اقوام و آشنایان در ایام تعطیلات نوروز، در منطقه، گفت: با وجود اینکه برخی از روستاها دارای اقوام و میهمانان در شهرهای بزرگ مثل تهران و … هستند از آنها بخواهید در ایام عید در خانه و شهر خود بمانند، تا خدای ناکرده ناقل بیماری و ایجاد مشکل هم برای خانواده خود و هم برای مردم در منطقه نباشند.

وی با تاکید بر اینکه موردی از کرونا ویروس در رشتخوار تاکنون مشاهده نشده است، اظهار داشت: تاکنون تعداد بیش از ۱۰ نفر از همشهریان ما در شهرستان های مجاور با مشکلات حاد تنفسی بستری شدند، که خوشبختانه تاکنون با اعلام چند مورد تست بیماران منفی بوده است و ما بقی موارد نیز در حال بررسی و آزمایش است، که به زودی اعلام خواهد شد.

انتهای پیام/

لینک کوتاه:

تــوجـه

  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد همین مطلب بنویسید
  • لطفا نظرات خود را به فارسی تایپ نمایید
  • لطفا سعی کنید نظرتان مختصر و مفید باشد
  • به نظرات دیگر کاربران احترام بگذارید

ثبت نظر :


 
 
x
بیش از ۱۰ بیمار با علائم تنفسی در تربت و گناباد بستری شدند/ ظرفیت رشتخوار برای پذیرش بیمار محدود است ارتفاعات روستای علی آباد دامن رشتخوار ۶ هزار متر طولی درختکاری شد مدیر جدید جهاد کشاورزی رشتخوار معرفی شد ۴۷۰۰ اصله نهال در رشتخوار توزیع می‌شود ۲ کشته و ۳ مصدوم در برخورد پراید و تریلی در رشتخوار+ تصاویر ضدعفونی و گند زدایی سطح شهر رشتخوار/ تصاویر کشت آزمایشی نخود «رقم گوکسو» برای اولین بار در رشتخوار ضدعفونی کردن معابر در سطح شهر و روستاهای رشتخوار+ تصاویر ۳۵ تن میوه شب عید در رشتخوار توزیع می‌شود کارخانه پسته پاکنی در بخش جنگل رشتخوار راه اندازی شد/ تولید ۱۱۰۰ تن پسته پوست‌گیری شده در سال کمبود مواد شوینده در رشتخوار نداریم/ نیاز سراسری به ماسک بانوی کارآفرین رشتخواری روزانه ۵۰۰ ماسک تولید می‌کند