بدون نظر
 
جهت مقابله با با کرونا؛
بانوی کارآفرین رشتخواری روزانه ۵۰۰ ماسک تولید می‌کند
تاریخ انتشار : ۰۸ اسفند ۱۳۹۸ در ۱۱:۳۳
 
بانوی کارآفرین اهل روستای کت رشتخوار گفت: با توجه به نیاز روزانه مردم و کمبود ماسک در بازار، با استفاده از روش سنتی فرت بافی، امکان تولید روزانه 500 ماسک بهداشتی با نخ ابریشمی را داریم، این عدد در صورت حمایت تا روزانه 2 هزار ماسک قابل افزایش است.

به گزارش چهل ماه نیوز، معصومه زاهدی بانوی کارآفرین اهل روستای کت رشتخوار صبح امروز در گفت و گو با خبرنگار ما در رابطه با ایده ساخت ماسک با نخ ابریشمی گفت: با توجه به اینکه فرت بافی از سنت های دیرینه اهالی روستای کت در رشتخوار است و من نیز این حرفه را مدت زیادی است که دنبال میکنم، ایده ساخت ماسک با نخ ابریشمی با توجه به کمبود ماسک در بازار و نیاز مردم و آشنایان به ذهنم رسید.

وی در ادامه این مطلب، افزود: در ابتدا کار برای آشنایان تعدادی ماسک ساختم که در ادامه مورد استقبال اهالی روستا نیز قرار گرفت.

وی در ادامه اذعان داشت: در جهت ساخت ماسک تمامی جوانب و نکات بهداشتی از لحظه تهیه نخ ابریشمی تا تحویل به مشتری رعایت می شود.

این بانوی کار آفرین یادآور شد: تهیه و ساخت هر دانه ماسک با استفاده از نخ ابریشمی با قیت تمام شده ۲۵۰۰ تومان برای استفاده مشتری خواهد بود، که این موضوع علاوه بر صحت از بهداشتی بودن کار با قیمت های اکنون این کالای مورد نیاز جامعه در بازار بسیار مناسب خواهد بود.

خانم زاهدی در رابطه با گسترش کار تولید ماسک با نخ ابریشمی نیز گفت: در صورت حمایت بیشتر و با به کار گیری تعداد ۴ نفر دیگر امکان تولید ماسک نخ ابریشمی تا ۲ هزار ماسک در روز را خواهیم داشت.

انتهای پیام/

لینک کوتاه:

تــوجـه

  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد همین مطلب بنویسید
  • لطفا نظرات خود را به فارسی تایپ نمایید
  • لطفا سعی کنید نظرتان مختصر و مفید باشد
  • به نظرات دیگر کاربران احترام بگذارید

ثبت نظر :


 
 
x
بانوی کارآفرین رشتخواری روزانه ۵۰۰ ماسک تولید می‌کند چهارشنبه‌بازار رشتخوار تعطیل شد/ شهروندان حد الامکان از حضور غیر ضرور در مکان های پرتردد خوداری کنند هیچ مورد مشکوکی از کرونا در رشتخوار مشاهده نشده است/مردم اخبار را از رسانه های موثق دنبال کنند «اکبر احمدپور فدکی» نماینده مردم خواف و رشتخوار در مجلس شد تصاویری از موج دوم حضور مردمی در رشتخوار/ مشارکت مردمی در رشتخوار به ۸۰ درصد رسید مدارس رشتخوار شنبه تعطیل است سن ۲۵ تا ۳۵ سال بیشترین شرکت کننده در انتخابات رشتخوار  تصاویری از حضور پرشور مردم در پای صندوق های رای رشتخوار+ تصاویر برای ایران همیشه قهرمان بار دیگر حماسه خواهیم آفرید/ شرکت در انتخابات وظیفه ملی هر شخصی است آتش سوزی انبار پنبه در مزرعه آستان قدس رشتخوار/ ۵۰ درصد پنبه‌های موجود در انبار در آتش سوزی از بین رفت پایان مسابقات فوتسال جام فجر در رشتخوار ۲۶ درصد مطالبات زعفرکاران در رشتخوار پرداخت شد