بدون نظر
 
درخواست فرماندار رشتخوار از مردم؛
آشنایان و اقوام در خانه بمانند، مسافرت نکند/ تنها راه مقابله با کرونا در خانه ماندن است
تاریخ انتشار : ۲۴ اسفند ۱۳۹۸ در ۱۱:۰۰
 
خالقداد عرب فرماندار رشتخوار از مردم خواست تا درجهت مقابله با شیوع بیماری کرونا ویروس حامل پیامی به آشنایان و اقوام خود در دیگر نقاط استان و کشور باشند، تا امسال از مسافرت به شهرستان پرهیز کنند.

به گزارش چهل ماه نیوز، خاقداد عرب فرماندار رشتخوار صبح امروز در گفت و گو با خبرنگار ما با تاکید بر اینکه مراقبت کردن  و عدم حضور در اجتماعات و رعایت نکات بهداشتی لازمه مقابله با بیماری کرونا ویروس است، گفت: با توجه به شرایط حساس کنونی در جهت مقابله با شیوع بیماری کرونا ویروس از آشنایان و اقوام خود در دیگر نقاط استان و کشور بخواهید، تا امسال از مسافرت به شهرستان پرهیز کنند.

وی در ادامه همچنین در رابطه با کنترل و پایش ورود مسافران در مبادی ورودی این شهرستان خبر داد، و یادآور شد: تمام مسافران چه در مناطق روستایی و چه شهری توسط دهیاران، شوراهای اسلامی و بسیج شناسایی و برای معاینه اولیه به خانه‌های بهداشت و مراکز خدمات جامع سلامت معرفی خواهند شد.

وی در رابطه با آمادگی کامل این شهرستان برای هرگونه تقابل با شیوع بیماری کرونا ویروس، گفت: هم‌ اکنون ۸ تخت بستری برای بیماران احتمالی مشکوک به کرونا در بیمارستان الزهرای رشتخوار مهیا شده و فعلاً از نظر کادر پزشکی و پرستاری هیچ کمبودی نداریم.

عرب در رابطه با موارد حاد تنفسی با توجه به گزارشات شبکه بهداشت رشتخوار گفت: تاکنون ۱۲ شهروند رشتخواری مشکوک به کرونا در بیمارستان‌های تربت‌حیدریه و گناباد بستری شدند که ۲ بیمار از بخش جنگل و مابقی از بخش مرکزی بودند، که نتیجه آزمایش همه آن‌ها منفی اعلام‌شده و تعدادی نیز از آن مراکز درمانی ترخیص شدند.

فرماندار رشتخوار از حضور و فعالیت اکیپ تشخیص تب سنجی به همکاری هلال احمر رشتخوار در ۳ راهیی جنگل این شهرستان خبر داد و افزود: اکیپ تشخیص کرونا در سه‌راهی جنگل رشتخوار مستقر هستند و دمای بدن مسافران و رانندگان را با تب‌سنج الکترونیکی بررسی می کنند.

وی در ادامه در رابطه با گندزادیی سطح معابر در سطح شهر و روستاهای این شهرستان گفت: با همکاری همه جانبه دهیاران، پایگاه های بسیج، خانه های سلامت روستا، بهرورزان و خیرین در سطح شهر و روستاهای رشتخوار کار گندزدایی و ضدعفونی معابر چندین مرتبه تکرار و همچنان در حال انجام است.

عرب با تاکید بر نظارت کارشناسان شبکه بهداشت بر عرضه محصولات غذایی در رابطه با کنترل عرضه محصول در سطح رستوران ها، ساندویچی و …. در رشتخوار نیز خبر داد.

انتهای پیام/

لینک کوتاه:

تــوجـه

  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد همین مطلب بنویسید
  • لطفا نظرات خود را به فارسی تایپ نمایید
  • لطفا سعی کنید نظرتان مختصر و مفید باشد
  • به نظرات دیگر کاربران احترام بگذارید

ثبت نظر :


 
 
x
آشنایان و اقوام در خانه بمانند، مسافرت نکند/ تنها راه مقابله با کرونا در خانه ماندن است ۱۲ درصد مطالبات زعفرانکاران در رشتخوار پرداخت شد بیش از ۱۰ بیمار با علائم تنفسی در تربت و گناباد بستری شدند/ ظرفیت رشتخوار برای پذیرش بیمار محدود است ارتفاعات روستای علی آباد دامن رشتخوار ۶ هزار متر طولی درختکاری شد مدیر جدید جهاد کشاورزی رشتخوار معرفی شد ۴۷۰۰ اصله نهال در رشتخوار توزیع می‌شود ۲ کشته و ۳ مصدوم در برخورد پراید و تریلی در رشتخوار+ تصاویر ضدعفونی و گند زدایی سطح شهر رشتخوار/ تصاویر کشت آزمایشی نخود «رقم گوکسو» برای اولین بار در رشتخوار ضدعفونی کردن معابر در سطح شهر و روستاهای رشتخوار+ تصاویر ۳۵ تن میوه شب عید در رشتخوار توزیع می‌شود کارخانه پسته پاکنی در بخش جنگل رشتخوار راه اندازی شد/ تولید ۱۱۰۰ تن پسته پوست‌گیری شده در سال