بدون نظر
 
از ابتدای امسال تا کنون صورت گرفته است؛
رهاسازی ۵۲ هزار قطعه ماهی در رشتخوار
تاریخ انتشار : ۲۶ بهمن ۱۳۹۸ در ۱۴:۵۶
 
مدیر جهاد کشاورزی رشتخوار گفت: 52 هزار قطعه ماهی از ابتدای امسال تاکنون در 10 استخر ذخیره آب کشاورزی و یک بند آبی در رشتخوار رها سازی شده است.

به گزارش چهل ماه نیوز، حمیدرضا رضایی مدیرجهادکشاورزی رشتخوار صبح امروز در حاشیه برگزاری دوره آموزشی پرورش ماهیان سردآبی وگرمابی در رشتخوار، در رابطه با کمک شایان پرورش ماهی به کشاورزی، گفت: امروزه علم کشاورزی این را ثابت کرده است، که استفاده از کود ماهی در زمین های کشاورزی تاچه حد می تواند در افزایش عملکرد محصولات نقش داشته باشد.

وی در ادامه افزود: ماهیان گروهی از مهره داران هستند، که در محیط آب زندگی و به طور کلی جانورانی خونسرد هستند، بدین معنی که درجه حرارت بدنشان تابع دمای محیط (آب)می باشد. به این دلیل برای سازگاری و تطبیق دمای بدن خود با دمای آب، نیاز به صرف انرژی زیادی ندارند.

رضایی در ادامه یادآور شد : پرورش ماهی علاوه بر مسائل اقتصادی در هزینه های سرمایه گذاری و تولید، از نظر بیولوژیکی نیز دارای مزایایی زیادی می باشد.

 

مدیر جهاد کشاورزی، رشتخوار گفت: علاوه بر مزایای پرورش ماهی از نظر اقتصادی و بیولوژیکی، از نظر تغذیه انسانی نیز ماهی مزایای فراوانی دارد. هضم و جذب گوشت ماهی سهل تر از گوشت های دیگر است و میزان هضم و جذب پروتئین ماهی بالاتر از ۹۰ درصد بوده و بر حسب نوع ماهی، تازگی و نگهداری، میزان هضم و جذب پروتئین های ماهی به ۹۷ تا ۹۹ درصد نیز می رسد.

وی با اشاره به اینکه از اسفند ماه سال۹۷ ثبت نام از متقاضیان بچه ماهی گرمابی در این شهرستان آغاز و بازدید اولیه از استخرها به عمل آمده است، یادآور شد: با توجه به اینکه حداکثر رشد ماهیان گرمابی فقط در فصول گرم سال بوده، بهترین زمان رهاسازی بچه ماهی گرمابی در شهرستان رشتخوار اواخر بهمن ماه است.

مدیر جهاد کشاورزی رشتخوار، در رابطه با استقبال کشاورزان در جهت اجرای طرح های پرروش ماهی در رشتخوار، گفت: در اسفند ماه ۹۷ تعداد ۴ هزار قطعه بچه ماهی در یکی از استخرهای شهرستان رهاسازی شده است، تا در قالب طرحهای ترویجی بصورت متراکم پرورش داده شود و تعداد ۱۳۰۰۰ قطعه بچه ماهی بین سایر متقاضیان توزیع و توصیه های فنی لازم جهت نحوه رهاسازی و شروع تغذیه به دریافت کنندگان بچه ماهی ارائه شده است.

وی در پایان با اشاره به آزاد سازی ماهیان از خانواده کپور در رشتخوار، تصریح کرد: جمعا تاکنون ۵۲ هزار قطعه ماهی از ابتدای امسال تاکنون در ۱۰ استخر ذخیره آب کشاورزی و یک بند آبی در رشتخوار رها سازی شده است.

انتهای پیام/

لینک کوتاه:

تــوجـه

  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد همین مطلب بنویسید
  • لطفا نظرات خود را به فارسی تایپ نمایید
  • لطفا سعی کنید نظرتان مختصر و مفید باشد
  • به نظرات دیگر کاربران احترام بگذارید

ثبت نظر :


 
 
x
رهاسازی ۵۲ هزار قطعه ماهی در رشتخوار پلنگ ۲ کارگر در معادن سنگ آهن خواف را زخمی کرد ۲۲ بهمن، نمایش وحدت، اقتدار و انسجام ملت ایران در برابر جهانیان است حضور پرشور سلیمانی ها در راهپیمایی ۲۲ بهمن/حضور بی سابقه مردم رشتخوار درراهپیمایی یوم الله ۲۲ بهمن ۵ طرح عمرانی خدماتی در رشتخوار افتتاح و بهره برداری شد رشتخوار، مشکلی در تامین گوشت مرغ نوروز ۹۹ ندارد یاداوره شهدای دانش آموزی در رشتخوار برگزار شد+ تصاویر از بهرمندی ۱۰۰ درصدی آب شرب تا گازرسانی به ۹۷ درصد خانوارها بعد از انقلاب اسلامی افتتاح و بهره‌برداری از ۶ طرح عمرانی خدماتی در بخش جنگل رشتخوار+ تصاویر اربعین شهادت حاج قاسم سلیمانی، ۲۲ بهمن متفاوتی را رقم خواهد زد/ درصدی از بهای محصول زعفران کشاورزان در روزهای آتی پرداخت می‌شود حضور مردم در راهپیمایی ۲۲ بهمن، منجر به قوی‌تر شدن کشور در گام دوم انقلاب است افتتاح و کلنگ زنی ۶ طرح عمرانی خدماتی در رشتخوار+ تصاویر