وی در ادامه افزود: تامین گوشت قرمز و سفید، تامین نهاده های دامی و طیور گوشتی، واکسیناسیون گله های گوشتی و گازرسانی به مرغداری های رشتخوار از جمله برنامه های صورت گرفته در طول سال جاری بوده است.
مدیر جهاد کشاورزی رشتخوار با اشاره به جذب و فعالیت خوب مرغدارن در رشتخوار، اذعان داشت: امسال در تولید گوشت مرغ در رشتخوار پیشرفت خوبی داشتیم، به طوری که سامانه سماسط نشان می دهد این رشد فزاینده ناشی از فعال بودن تمام مرغداری های شهرستان با تمام ظرفیت بوده است.
وی در ادامه با اعلام اینکه در تولید گوشت شترمرغ و بوقلمون در رشتخوار هم اکنون شاهد رشد ۶۰ درصدی هستیم، افزود: با برنامه ریزی انجام شده توانسته ایم، قسمتی از نیاز این پرورش دهندگان را تامین کنیم.
علیرضا مهرابی رئیس بهبود تولیدات دامی رشتخوار نیز در ادامه با اشاره به افزایش تولید تخم مرغ محلی در رشتخوار، گفت: امسال توزیع جوجه بومی در رشتخوار به رقم ۴۳۰۰ قطعه رسید که ۷۰ درصد این جوجه ها مرغ بومی بودند.
مبارکی مدیرامور طیوراستان در ادامه گفت: مباحث و مشکلات مربوط به حوزه طیور و زنبور عسل در رشتخوار را به سازمان منعکس خواهیم کرد تا بتوانیم در چهارچوب وظایف قانونی نسبت به رفع آن ها اقدام کنیم.

انتهای پیام/