بدون نظر
 
مسئول ایستگاه هواشناسی رشتخوار خبر داد؛
افزایش ۲۴۲ درصدی میانگین بارندگی‌ها در رشتخوار
تاریخ انتشار : ۰۷ بهمن ۱۳۹۸ در ۱۴:۴۸
 
مسئول ایستگاه هواشناسی رشتخوار گفت: از ابتدای سال زراعی جاری تاکنون 117.1 میلیمتر بارندگی در شهرستان رشتخوار ثبت شده که این میزان بارندگی در مقایسه با دوره آماری مشابه، افزایش 242 درصدی بارندگی‌ها را نشان می دهد.

به گزارش چهل ماه نیوز، حسین دلارمیان مسئول ایستگاه هواشناسی رشتخوار صبح امروز در گفت و گو با خبرنگا ما گفت: از ابتدای سال زراعی جاری تاکنون۱۱۷٫۱ میلیمتر بارندگی در رشتخوار ثبت شده که این میزان بارندگی در مقایسه با دوره آماری مشابه، افزایش ۲۴۲ درصدی بارندگی‌ها را نشان می دهد.

وی در ادامه افزود: با توجه به اینکه بارندگی ها خوب چند وقت اخیر باعث تقویت آب بندها و رودخانه های فصلی در سطح شهرستان شده است، پیش بینی می شود این عدد و میزان بارندگی تا پایان سال زراعی افزایش داشته باشد.

دل آرمی در ادامه با اشاره به ثبت این میزان از بارندگی در رشتخوار، افزود: این در حالی است که سال زراعی گذشته این میزان از بارندگی تا کنون فقط ۳۴٫۳۰ میلیمتر به ثبت رسیده است، که در مقایسه با سال زراعی گذشته ۹۳ درصد افزایش، و در مقایسه با دوره آماری مشابه، ۲۴۲ درصد افزایش را نشان می دهد.

مسئول ایستگاه هواشناسی شهرستان رشتخوار با اشاره به اینکه بارش باران در امسال از متوسط بلند مدت سالانه نیز بیشتر بوده است، اظهار داشت: با توجه به روند خوب بارندگی‌های اخیر ارزانی این نعمت الهی موجب خوشحالی کشاورزان و به جای آوردن نماز شکر در بین مردم شهرستان شده است.

سرریز شدن بند آبی روستای براکوی رشتخوار در پی بارندگی های خوب اخیر

انتهای پیام/

لینک کوتاه:

تــوجـه

  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد همین مطلب بنویسید
  • لطفا نظرات خود را به فارسی تایپ نمایید
  • لطفا سعی کنید نظرتان مختصر و مفید باشد
  • به نظرات دیگر کاربران احترام بگذارید

ثبت نظر :


 
 
x
افزایش ۲۴۲ درصدی میانگین بارندگی‌ها در رشتخوار تعطیلی تنها بانک فعال در فتح آباد رشتخوار/ مردم خواستار رسیدگی جدی مسئولان شدند رشتخوار _ تعطیلی نجات جان مادر باردار با کمک امداد هوایی در شهر جنگل رشتخوار+ فیلم نماینده‌ای امروز در راس امور قرار گیرد، که انقلابی، ولایی و جهادگر باشد نصب تابلوهای معرفی ۳ اثر تاریخی در رشتخوار ۳۱ سری جهیزیه بین بسیجیان تحت پوشش کمیته امداد در رشتخوار توزیع شد+تصاویر اجرای طرح خرید حمایتی زعفران با مدیریت بهتری دنبال شود جاده مرگ رشتخوار _ تربت‌حیدریه/ مسئولان همچنان بی‌تفاوت هستند همایش دانش آموزی سردار دل‌ها در روستای احمد آباد آستانه رشتخوار دامداران رشتخواری نسبت به پلاک کوبی دام‌های خود در اسرع وقت اقدام کنند پیش بینی برداشت ۲۰ هزار تن گندم در رشتخوار نجات جان ۲ مادر باردار در رشتخوار