بدون نظر
 
وقتی طرح حمایتی، به خوبی از کشاورزان حمایت نمی کند؛
گلایه کشاورزان رشتخواری از روند پرداخت خرید حمایتی زعفران
تاریخ انتشار : ۲۴ دی ۱۳۹۸ در ۱۶:۵۶
 
رشتخوار _ با وجود گذشت بیش از یک ماه از اجرای طرح خرید حمایتی زعفران توسط اداره تعاون روستایی در رشتخوار، عدم پرداخت بهای محصول خریداری شده، کشاورزان رشتخواری را گلایه مند کرده است.

به گزارش چهل ماه نیوز، همزمان با ۱۳ پایگاه فعال استان اجرای طرح خرید حمایتی زعفران در رشتخوار نیز دنبال شد، کشاورزان این شهرستان با توجه به کاهش قیمت این محصول در بازار به طرح خرید حمایتی دولت در اداره تعاون روستایی روی آوردند، اما با وجود گذشت بیش از یک ماه از خرید این محصول، عدم پرداخت بهای آن کشاورزان را در رشتخوار گلالیه مند کرده است.

رضا قربانی از کشاورزان رشتخواری در رابطه با طرح خرید حمایتی زعفران با گلایه از تاخیر و طولانی شدن زمان پرداخت محصول گفت: بیش از یک ماه است که محصول زعفران خود را تحویل اداره تعاون روستایی در رشتخوار داده ام اما با وجود گذشت این زمان هنوز خبری از پرداخت بهای محصول به من نشده است.

این کشاورز در ادامه با تاکید بر اینکه باید بسیاری از خزینه های سالانه زندگی خود را از طریق فروش محصول زعفران تامین کند، یادآور شد: بیشترین نیاز کشاورزان در این فصل به پول محصولات به خاطر پرداخت هزینه های عقب مانده کارگران و … است.

قربانی با تشکر از اجرای طرح خرید حمایتی، گفت: امیدواریم مسئولان عزیز با پیگیری و برنامه ریزی مشکل پرداخت و تسریع کار را در این طرح افزایش دهند.

محمد رحمتی کشاورز ساکن روستای مهدی آباد رشتخوار نیز با درخواست از خبرنگار ما مبنی بر پیگیری موضوع گفت: با توجه به اینکه تنها درآمد کشاورزان عزیز در منطقه زعفران می باشد الان بیش از ۴۰ روز است که بعضی از کشاورزان زعفران خود را تحویل اتحادیه تعاون روستایی داده اند، ولی متاسفانه هنوز از واریز قسط اول بهای محصول خبری نیست، خواهشمندم که این موضوع را پیگیری نمایید.

محمد رمضانی دیگر کشاورز رشتخواری نیز با تاکیدبر اینکه اجرای طرح حمایتی به نفع کشاورزان است، اظهار داشت: ما از مسئولان در جهت اجرای این طرح قدردانی میکنیم، اما نحوه اجرای طرح اگر با مدیریت بهتری نسبت به پرداخت بهای محصول به کشاورزان دنبال شود بسیار مطلوب تر خواهد بود.

وی در ادامه این مطلب گفت: بیشتر کشاورزان که محصول خود را تحویل داده اند در جهت تامین هزینه های سالانه برداشت زعفران نیازمند پول هستند، هزینه های کارگری، آب، کو، و پاک کردن زعفران و …. از جمله هزینه های کشاورزان است که به تعویق افتاده است.

حسینی عضو صنفی کشاورزان رشتخوار گفت: با توجه به اینکه دو ماه از خرید زعفران کشاورزان در شهرستان رشتخوار گذشته است، اما مردم همچنان منتظر دریافت بهای محصول خود هستند تا با استفاده از آن بتوانند بدهی‌های معوقشان را پرداخت کنند.

وی در ادامه با درخواست پرداخت مطالبات زعفران کاران در رشتخوار، گفت: اکثر کشاورزان زعفرانکار علاوه بر هزینه های کشاورزی خود به بانک ها نیز بدهکارند.

شغل بیش از ۸۰ درصد مردم در رشتخوار کشاورزی است و محصول زعفران جز مهم ترین محصصولات کشت شده در این شهرستان است، کشاورزان رشتخواری در طرح خرید حمایتی زعفران امسال بیش از ۵ هرار کیلو زعفران خشک را تحویل اداره تعاون روستایی داده اند.

انتهای پیام/

لینک کوتاه:

تــوجـه

  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد همین مطلب بنویسید
  • لطفا نظرات خود را به فارسی تایپ نمایید
  • لطفا سعی کنید نظرتان مختصر و مفید باشد
  • به نظرات دیگر کاربران احترام بگذارید

ثبت نظر :


 
 
x
نجات جان ۲ مادر باردار در رشتخوار گلایه کشاورزان رشتخواری از روند پرداخت خرید حمایتی زعفران ۲۶ نفر در حوزه انتخابیه خواف و رشتخوار تایید صلاحیت شدند بارش نخستین برف زمستانی در رشتخوار+ تصاویر شجاعت صداقت در حادثه تلخ هواپیمای اوکراین/ وقتی بین مردم و حاکمیت پنهان کاری معنا ندارد +اینفوگرافیک حضور میلیونی مردم در تشیع پیکر سردار دل‌ها،زنده بودن انقلاب را نشان داد تصادف خونین در محور رشتخوار_خواف ۶ کشته برجای گذاشت مشی خدمت را بزرگ‌ترین شعار مبارزه با آمریکا می‌دانیم/ دشمنان بدانند ملت ایران این بود که در روزهای گذشته دیدید تجمع مردم رشتخوار در تقدیر از پاسخ کوبنده سپاه پاسداران به آمریکایی ها همه باید یک سردار سلیمانی شویم سردار دل‌ها دشمن را از نقطه هجوم به نقطه ذلت کشاند/ امروز بزرگ‌ترین شعار مبارزه با آمریکا خدمت به مردم است مراسم بزرگداشت شهادت سردار دل‌ها در رشتخوار+تصاویر