بدون نظر
 
مدیر جهاد کشاورزی رشتخوار خبر داد؛
پیش بینی برداشت ۲۰ هزار تن گندم در رشتخوار
تاریخ انتشار : ۲۸ دی ۱۳۹۸ در ۱۳:۴۸
 
مدیر جهاد کشاورزی رشتخوار در جلسه کمیته برداشت غلات وکلزا این شهرستان گفت: پیش‌بینی می‌شود با شرایط ایجاد شده در سطح شهرستان برداشت محصول گندم در رشتخوار در سال زراعی جاری فراتر از 20 هزار تن باشد، که این موضوع با توجه به بارش های خوب اخیر به رویه که کشاورزان با انتخاب بذر مناسب و روش های کشت در پیش گرفتند، دور از انتظار نیست.

به گزارش چهل ماه نیوز، حمیدرضا رضایی مدیر جهاد کشاورزی رشتخوار، صبح امروز در جلسه کمیته برداشت غلات وکلزا این شهرستان در محل جهاد کشاورزی رشتخوار با اشاره به اینکه امسال میزان گندم خریداری شده در رشتخوار بالغ بر ۱۸ هزار ۶۰۰ تن بوده است، گفت: با برنامه ریزی های انجام شده و کارهایی که از سال ۹۶ در زمینه تسطیح اراضی در سطح مزارع رشتخوار، اتفاق افتاد علاوه بر افزایش برداشت محصول این موضوع باعث کاهش ۵۰ درصدی در بحث مصرف آب کشاورزی شده است.

وی همچنین در ادامه با اشاره به سطح ریر کشت محصولات گندم و جو در سال جاری در این شهرستان گفت: ۵ هزار هکتار سطح زیر کشت گندم و ۳۵۰۰ هکتار از اراضی شهرستان در بحث کشت جو تخصیص پیدا کرده است.

وی همچنین با توجه به بارندگی خوب دی ماه امسال در رابطه با افزایش میزان برداشت محصول در رشتخوار گفت: امیدواریم با شرایط ایجاد شده در سطح شهرستان برداشت محصول گندم ما در سال زراعی جاری فراتر از ۲۰ هزار تن باشد، که این موضوع با توجه به رویه که کشاورزان با انتخاب بذر مناسب و روش های کشت در پیش گرفتند، دور از انتظار نیست.

رضایی با اشاره به بذر مورد استفاده گندم در مزارع رشتخوار نیز یادارو شد: بیشترین بذر مورد استفاد در مزارع این شهرستان را ارقام پیشتاز، پیشگام و سیوند که متناسب با شرایط خشکسالی و ای سی بالای آب در منطقه است، استفاده شده است، همچنین ۳۶۰ تن بذر گواهی شده بین کشاورزان توزیع و الباقی بذرها نیز از انبارهای ذخیره کشاورزان استفاده شده است.

مدیر جهاد کشاورزی رشتخوار، گفت: بحث نظارت و حضور کارشناسان در جهت ضدعفونی، حذف علف های هرز و مدیریت بحث سن گندم با کار های ترویجی و بدور از سم پاشی در سطح مزارع رشتخوار انجام شده است.

وی در ادامه در بحث کشت محصول کلزا در رشتخوار، یادآور شد: در سال ۹۵ سطح زیر کشت محصول کلزا در رشتخوار زیر ۱۰۰ هکتار بود که این میزان در سال جاری به بیش از ۳۵۰ هکتار رسید، و بذر کشت در نقاط مختلف شهرستان متفاوت است.

رضایی در ادامه با اشاره به اینکه در بخش جنگل و بخش آستانه رشتخوار ارقام کشت شده کلزا متفاوت بوده است، گفت: در سال ۹۵ برداشت محصول کلزا در هر هکتار ۱٫۵ تن بوده که این میزان در سال جاری به ۳ تن ۷۵۰ کیلو گرم رسیده است.

انتهای پیام/

لینک کوتاه:

تــوجـه

  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد همین مطلب بنویسید
  • لطفا نظرات خود را به فارسی تایپ نمایید
  • لطفا سعی کنید نظرتان مختصر و مفید باشد
  • به نظرات دیگر کاربران احترام بگذارید

ثبت نظر :


 
 
x
پیش بینی برداشت ۲۰ هزار تن گندم در رشتخوار نجات جان ۲ مادر باردار در رشتخوار گلایه کشاورزان رشتخواری از روند پرداخت خرید حمایتی زعفران ۲۶ نفر در حوزه انتخابیه خواف و رشتخوار تایید صلاحیت شدند بارش نخستین برف زمستانی در رشتخوار+ تصاویر شجاعت صداقت در حادثه تلخ هواپیمای اوکراین/ وقتی بین مردم و حاکمیت پنهان کاری معنا ندارد +اینفوگرافیک حضور میلیونی مردم در تشیع پیکر سردار دل‌ها،زنده بودن انقلاب را نشان داد تصادف خونین در محور رشتخوار_خواف ۶ کشته برجای گذاشت مشی خدمت را بزرگ‌ترین شعار مبارزه با آمریکا می‌دانیم/ دشمنان بدانند ملت ایران این بود که در روزهای گذشته دیدید تجمع مردم رشتخوار در تقدیر از پاسخ کوبنده سپاه پاسداران به آمریکایی ها همه باید یک سردار سلیمانی شویم سردار دل‌ها دشمن را از نقطه هجوم به نقطه ذلت کشاند/ امروز بزرگ‌ترین شعار مبارزه با آمریکا خدمت به مردم است