بدون نظر
 
مدیر شبکه بهداشت و درمان رشتخوار خبر داد؛
نجات جان ۲ مادر باردار در رشتخوار
تاریخ انتشار : ۲۴ دی ۱۳۹۸ در ۱۷:۲۴
 
جواد اشترایه از نجات جان 2 مادر باردار توسط تیم پزشکی این شهرستان در روستاهای ملک آباد و سنگان رشتخوار در پی بارش برف سنگین چند روز گذشته خبر داد.

به گزارش چهل ماه نیوز، دکتر جواد اشترایه مدیر شبکه بهداشت و درمان رشتخوار ظهر امروز در گفت و گو با خبرنگار ما گفت: در پی بارش سنگین برف در روز یک شنبه این هفته در سطح شهرستان رشتخوار پرسنل مامایی مرکز سنگان رشتخوار اقدام به پیگیری تلفنی وضعیت مادران باردار می نمایند، که در تماس با ۲ نفر از مادران باردار روستای ملک آباد و باسفر که در هفته آخر بارداری بوده اند، متوجه علائم و قریب الوقوع بودن زایمان آنها می شوند.

وی در همین رابطه افزود: به محض اطلاع از وضعیت مادارن به سرعت یک پزشک به همراه تیم سلامت از مرکز بهداشت سنگان با هماهنگی اورژانس ۱۱۵ مرکز رشتخوار و سنگان به محل های مورد نظر اعزام شدند.

مدیر شبکه بهداشت و درمان رشتخوار گفت: ابتدا اورژانس ۱۱۵ مرکز رشتخوار به منزل مادر در روستای باسفر مراجعه می کند. و مادر را به بیمارستان نهم دی تربت حیدریه اعزام می کند.

دکتر اشترایه افزود: با توجه به شرایط خاص این مادر، مادر از تربت حیدریه به بیمارستان امام رضا (ع) مشهد اعزام می شود و در آنجا تحت عمل سزارین قرار می گیرد.

وی یادآور شد: مادر باردار دوم نیز توسط اورژانس ۱۱۵ مرکز سنگان از روستای ملک آباد به بیمارستان نهم دی تربت حیدریه اعزام می شود و در ساعت ۱۷ همان روز به صورت طبیعی زایمان می کند.

وی با اشاره به اینکه هم اکنون وضعیت عمومی مادران و نوزادان مناسب می باشد، اذعان داشت: شهرستان رشتخوار دارای ۷ مرکز خدمات جامع سلامت و ۱۵ تیم سلامت است.

انتهای پیام/

لینک کوتاه:

تــوجـه

  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد همین مطلب بنویسید
  • لطفا نظرات خود را به فارسی تایپ نمایید
  • لطفا سعی کنید نظرتان مختصر و مفید باشد
  • به نظرات دیگر کاربران احترام بگذارید

ثبت نظر :


 
 
x
نجات جان ۲ مادر باردار در رشتخوار گلایه کشاورزان رشتخواری از روند پرداخت خرید حمایتی زعفران ۲۶ نفر در حوزه انتخابیه خواف و رشتخوار تایید صلاحیت شدند بارش نخستین برف زمستانی در رشتخوار+ تصاویر شجاعت صداقت در حادثه تلخ هواپیمای اوکراین/ وقتی بین مردم و حاکمیت پنهان کاری معنا ندارد +اینفوگرافیک حضور میلیونی مردم در تشیع پیکر سردار دل‌ها،زنده بودن انقلاب را نشان داد تصادف خونین در محور رشتخوار_خواف ۶ کشته برجای گذاشت مشی خدمت را بزرگ‌ترین شعار مبارزه با آمریکا می‌دانیم/ دشمنان بدانند ملت ایران این بود که در روزهای گذشته دیدید تجمع مردم رشتخوار در تقدیر از پاسخ کوبنده سپاه پاسداران به آمریکایی ها همه باید یک سردار سلیمانی شویم سردار دل‌ها دشمن را از نقطه هجوم به نقطه ذلت کشاند/ امروز بزرگ‌ترین شعار مبارزه با آمریکا خدمت به مردم است مراسم بزرگداشت شهادت سردار دل‌ها در رشتخوار+تصاویر