وی در ادامه با تاکید بر اینکه بخش جنگل تنها با ۳۰ هزار نفر جمعیت فقط دارای یک شعبه بانک کشاورزی است گفت: حضور و فعالیت این شعبه بانکی جوابگوی نیاز مردم در این بخش از شهرستان رشتخوار نیست.

جنگل رتبه اول میزان سپرده های بانک کشاورزی در استان

علی یعقوبی شهردار جنگل رشتخوار نیز با تاکید بر اینکه بانک کشاورزی بخش جنگل از لحاظ میزان سپرده رتبه اول را در میان شعب بانک کشاورزی استان خراسان رضوی را به خود اختصاص داده است، گفت: بر اساس اعلام و گزارش های مالی بانک کشاورزی تنها شعبه فعال در بخش جنگل رشتخوار بیشترین سپرده بانکی استان را به خود اختصاص داده است، اما با وجود این بخش جنگل همچنان از نعمت داشتن دیگر شعبه های بانک ها محروم است.

 

وی در ادامه افزود: امیدواریم با تلاش مسئولان محترم در مرکز استان این دخواست و آرزوی دیرینه مردم زحمت کش در جنگل رسیدگی شود.

مردم جنگل برای انجام برخی از امورات بانکی به مرکز شهرستان مراجعه میکنند

سید حسن حسینی عضو شورای اسلامی شهرستان رشتخوار نیز گفت: مردم این بخش حاضر به سپردن تعهد و تضمین برای سپرده‌گذاری در بانک‌ها هستند و از این لحاظ هیچ دغدغه‌ای برای مسئولان بانک‌ها خصوصاً بانک ملی وجود ندارد.

وی در ادامه با اشاره به اینکه اکثر دریافت‌ها و پرداخت‌های مرتبط به بانک ها از قبیل جرائم، ثبت‌نام‌ها و … از طریق بانک ملی انجام می شود، گفت: بعد مسافت ۹۰ کیلومتری تا مرکز شهرستان، هزینه‌های زیاد حمل‌ونقل و مخاطرات راه ارتباطی در هنگام عزیمت گوشه‌ای از مشکلات مردم این بخش به سبب نبود شعبه بانک ملی است.

بخش جنگل رشتخوار با دارا بودن سطح بالای زیر کشت باغات پسته و مزارع پنبه به عنوان یکی از تولیدکنندگان به نام  این محصولات در سطح استان خراسان رضوی شناخته می شود، که با وجود پتانسیل های موجود و جمعیت ۳۰ هزار نفری ساکن در این بخش شرایط استقرار و فعالیت دیگر شعب بانکی در این بخش از شهرستان رشتخوار محیا می باشد، که تنها اراده و پیگیری مسئولان امر را می طلبد.

انتهای پیام/