بدون نظر
 
مدیر جهاد کشاورزی رشتخوار خبر داد؛
رها سازی ۵۲ هزار قطعه ماهي گرمابي در رشتخوار
تاریخ انتشار : ۰۴ دی ۱۳۹۸ در ۱۵:۴۴
 
مدیر جهاد کشاورزی رشتخوار گفت: از ابتدای امسال تاکنون تعداد 52 هزار و 500 قطعه ماهی گرمابی در استخر و بنده‌های ذخیره آب کشاورزی در رشتخوار رهاسازی شده است.

به گزارش چهل ماه نیوز، حمیدرضا رضایی مدیر جهاد کشاورزی شهرستان رشتخوار صبح امروز در گفت‌وگو با خبرنگار ما با اشاره به استقبال و افزایش آمار رهاسازی ماهی‌های گرمابی در استخرهای ذخیره آب کشاورزی در رشتخوار، گفت: با توجه به روی‌آوری کشاورزان بهروش‌های آبیاری نوین و افزایش میزان استخرهای ذخیره آب کشاورزی در سطح رشتخوار هم‌اکنون ۱۸ استخر ذخیره آب کشاورزی به همراه یک‌بند آبی در روستای نوق این شهرستان درزمینهٔ پرورش ماهی گرمابی فعالیت دارند.

رضایی با تأکید بر اینکه در سال گذشته تعداد ۳۰ هزار قطعه ماهی در استخرهای ذخیره آب کشاورزی این شهرستان رهاسازی شده است، افزود: امسال با استقبال کشاورزان این رقم به تعداد ۵۲ هزار ۵۰۰ قطعه ماهی گرمابی افزایش پیداکرده است.

وی در ادامه، مطلب و در جهت حمایت از طرح‌های پرورش ماهی، تصریح کرد: مدیریت جهاد کشاورزی و شیلات این شهرستان در قالب طرح‌های مثلث اقتصادی با همکاری معین‌های اقتصادی این شهرستان به دنبال ایجاد شرایط مطلوب پرورش ماهی خاویاری و آب شورطلب به خصوص در بخش جنگل این شهستان برای دارندگان استخرهای ذخیره آب است، تا با استفاده از بازار این ماهی پرطرفدار کمکی به چرخه اقتصاد و ایجاد اشتغال در سطح شهرستان شود.

مدیر جهاد کشاورزی رشتخوار با تأکید بر اینکه بحث حمایت از طرح‌های پرورش ماهی یکی از الویت های مجموعه جهاد کشاورزی و شیلات در رشتخوار بوده است، یادآور شد: با توجه به فراهم بودن شرایط پرورش ماهی‌ها گرمابی و کم‌هزینه بودن ان روند استقبال کشاورزان از اجرای طرح رهاسازی ماهی‌های گرمابی در استخرهای ذخیره آب کشاورزی طی امسال افزایش خوبی داشته است.

وی همچنین در رابطه با بازار پرورش ماهی در رشتخوار گفت: همزمان با آغاز زمان صید محصول قسمتی از فروش ماهیان پرورش داده‌شده به بازار شهرستان تعلق می‌گیرد و مقدار از این محصول روانه بازارهای ماهی در شهرستان‌های تربت‌حیدریه و مشهد می‌شود.

وی با تأکید بر اینکه توصیه‌های فنی لازم جهت نحوه رهاسازی و شروع تغذیه به دریافت‌کنندگان ماهی توسط کارشناسان شیلات شهرستان ارائه می‌شود، گفت: بدون شک استفاده از این منابع آبی موجود( استخرهای ذخیره آب کشاورزی) در آبزی‌پروری و افزایش تولیدات شیلات این شهرستان نقش بسزایی ایفا خواهد کرد.

انتهای پیام/

 

لینک کوتاه:

تــوجـه

  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد همین مطلب بنویسید
  • لطفا نظرات خود را به فارسی تایپ نمایید
  • لطفا سعی کنید نظرتان مختصر و مفید باشد
  • به نظرات دیگر کاربران احترام بگذارید

ثبت نظر :


 
 
x
رها سازی ۵۲ هزار قطعه ماهي گرمابي در رشتخوار رشتخوار نیازمند ترویج فرهنگ کشت محصولات گیاهی است ۳۰۰ بسته میوه شب یلدا بین محرومان در رشتخوار توزیع شد کشف داروی غیر مجاز در رشتخوار درخواست کشاورزان رشتخواری برای تمدید مهلت خرید زعفران نیازمند یک مجلس ولایی هستیم کاهش آمار زاد و ولد در رشتخوار/ نیازمند اعتماد‌سازی به متخصصان هستیم پیگیری حضور متخصصان مورد نیاز بیمارستان رشتخوار به زودی راه‌اندازی سبد مهربانی ویژه شب یلدا در رشتخوار مراسم تقدیر از خادمین موکب امام رضا(ع) رشتخوار برگزار شد+ تصاویر عامل تهدید به آدم‌ربایی در رشتخوار شناسایی شد اهدای ۲۵ شئ تاریخی به خانه موزه قرائی در رشتخوار