بدون نظر
 
مدیر جهاد کشاورزی رشتخوار:
رشتخوار نیازمند ترویج فرهنگ کشت محصولات گیاهی است
تاریخ انتشار : ۰۲ دی ۱۳۹۸ در ۱۷:۴۸
 
مدیر جهاد کشاورزی رشتخوار گفت: تاکنون قدم های خوبی در زمینه کشت محصولات گیاهی در رشتخوار برداشته شده است، اما همچنان در جهت ترویج فرهنگ کشت این محصولات نیازمند همکاری و همراهی دهیاران و کشاورزان در شهرستان هستیم.

به گزارش چهل ماه نیوز، حمیدرضا رضایی رئیس جهاد کشاورزی رشتخوار صبح امروز در حاشیه جلسه توجیهی ترویجی گیاهان دارویی در محل سالن اجتماعات فرمانداری این شهرستان گفت: در رابطه با موضوع کشت گیاهان دارویی با توجه به موقعیت و آب و هوای شهرستان رشتخوار تا کنون قدم های خوبی در سطح مزارع زیر کشت رشتخوار انجام شده است.

وی با اشاره به مهمترین محصولات کشت شده در زمینه گیاهان دارویی در رشتخوار گفت: گل گاو زبان، زیره، الوئه ورا، گل محمدی، چای ترش و … از جمله گیاهان دارویی کشت شده در مزارع سطح این شهرستان است.

رضایی با درخواست از همکاری دهیاران در روستاهای سطح این شهرستان در جهت ترویج فرهنگ کشت محصولات گیاهی گفت:  بنه به عنوان یک گیاه صنعتی در شرق کشور است، ریواس، زرشک، سرشت کوهی، اسپنج، کلپوره، آویشن و … از دیگر گیاهان موجود در سطح شهرستان رشتخوار است.

خالقداد عرب فرماندار رشتخوار در ادامه این مراسم با تاکید بر اینکه مقام معظم رهبری در رابطه با اقتصاد مقاومتی تاکید بسیاری داشتند، اظهار داشت: استکبار جهانی امروز با قرار دادن تحریم های ظالمانه، به دنبال قرار دادن مردم ما در برار حاکمیت و نظام است، در حوادث اخیر بار دیگر مردم ما جانانه و با بصیرت در صحنه حاضر شدند به صحنه آمدند و آب پاکی را روی دست دشمنان ریختند.

وی با اشاره به اینکه شهرستان رشتخوار از لحاظ منابع خدادای بسیار غنی است، گفت: برداشت بی رویه و غیر اصولی گیاهان دارویی خود رو باعث آسیب جبران ناپذیری به این منابع در منطقه می شود، باید با نظارت جدی‌تری منابع طبیعی در رابطه با این موضوع مهم ورود پیدا کرد.

عرب با تاکید بر اینکه امروز باید در بحث توانمندسازی مردم در حوزه کشاورزی و صنعت در شهرستان تلاش کنیم، اظهار داشت: امروز دیگر بستری برای کار و قلم به دست شدن نیست، باید در حوزه صنعت و کشاورزی ورود پیدا کنیم. دهیاران نقش بسیار مهمی در رابطه با معرفی کشت های گیاهی و خودکفا کردن جوانان جویای کار شهرستان می توانند ایفا کنند.

عرب همچنین با تاکید بر اهمیت انتخابات پیش رو در ۲ اسفند ۹۸ گفت: آزمون بزرگی در پیش رو داریم، باید با بصیرت با یک انتخاب اصلح نماینده شایسته  را راهی مجلس کنیم.

در پایان کارشناسان حوزه کشت گیاهان دارویی از شیراز و مشهد با توجه به شرایط اقلیمی، آب و خاک و .. توضیحاتی را ارائه جهت کشت توضیح دادند.

انتهای پیام/

لینک کوتاه:

تــوجـه

  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد همین مطلب بنویسید
  • لطفا نظرات خود را به فارسی تایپ نمایید
  • لطفا سعی کنید نظرتان مختصر و مفید باشد
  • به نظرات دیگر کاربران احترام بگذارید

ثبت نظر :


 
 
x
رشتخوار نیازمند ترویج فرهنگ کشت محصولات گیاهی است ۳۰۰ بسته میوه شب یلدا بین محرومان در رشتخوار توزیع شد کشف داروی غیر مجاز در رشتخوار درخواست کشاورزان رشتخواری برای تمدید مهلت خرید زعفران نیازمند یک مجلس ولایی هستیم کاهش آمار زاد و ولد در رشتخوار/ نیازمند اعتماد‌سازی به متخصصان هستیم پیگیری حضور متخصصان مورد نیاز بیمارستان رشتخوار به زودی راه‌اندازی سبد مهربانی ویژه شب یلدا در رشتخوار مراسم تقدیر از خادمین موکب امام رضا(ع) رشتخوار برگزار شد+ تصاویر عامل تهدید به آدم‌ربایی در رشتخوار شناسایی شد اهدای ۲۵ شئ تاریخی به خانه موزه قرائی در رشتخوار رشتخوار فاقد امکانات تفریحی، گردشگری مناسب است