بدون نظر
 
گلایه مردم از عدم نظارت دقیق بر تعیین کرایه‌های مسافربری؛
رشتخوار بدون اتحادیه تاکسیرانی
تاریخ انتشار : ۰۵ دی ۱۳۹۸ در ۱۶:۴۳
 
با وجود گذشت یک ماه از افزایش بهای بنزین در کشور، علاوه بر تائثیر آن بر افزایش کرایه بارها، این موضوع، افزایش نرخ کرایه تاکسی های عمومی را در مسیرهای مواصلاتی رشتخوار در بر داشته است.

به گزارش چهل ماه نیوز، همزمان با اجرای طرح افزایش بهای بنزین و سهمیه بندی شدن آن، افزایش کرایه بار و تعیین نرخ های نامشخص تاکسی ها برای جابه جایی مسافران، گلایه مردم در سطح شهرستان رشتخوار را به دنبال داشته است.

درخواست نظارت بر افزایش کرایه تاکسی ها در سطح شهرستان رشتخوار/ رشتخوار بدون اتحادیه تاکسیرانی


صباغ، از ساکنین روستای فتح آباد رشتخوار در همین رابطه در گفت و گو با خبرنگار ما با اشاره به اینکه افزایش کرایه تاکسی ها در رشتخوار بدون نظارت نهادی خاص دنبال می شود و هر راننده ای به دلخواه میزان و نرخ کرایه را تعیین می کند، گفت: کرایه تاکسی از روستای فتح آباد تا شهر رشتخوار قبلا ۲ هزار تومان و به تربت حیدریه ۶ هزار تومان بوده که الان این رقم به ۴ هزار تومان تا رشتخوار و ۱۰ هزار تومان به تربت حیدریه افزایش پیدا کرده است.

وی با تاکید و در خواست از مسئولان شهرستان در رابطه با رسیدگی و پیگیری این موضوع گفت: اعلام میزان افزایش کرایه ها در سطح شهرستان اگر طبق نرخ نامه باشد مردم و مسافران از میزان کرایه خود مطلع خواهند شد.

حسن صادقی، شهروند ساکن بخش جنگل رشتخوار نیز در همین رابطه به افزایش کرایه تاکسی ها در بخش جنگل این شهرستان اشاره کرد و یادآور شد: میزان کرایه دریافتی در روستای جنت آباد بخش جنگل تا تربت حیدریه تا چند روز پیش به میزان ۷ هزار تومن بوده که این نرخ در طی چند روز گذشته به ۱۰ هزار تومان افزایش پیدا کرده است.

وی با درخواست از رسیدگی مسئولان در رابطه با نظارت بر نرخ های تاکسی رانی ها گفت: اگر مسئولان شهرستان نسبت به ایجاد اتحادیه تاکسیرانی در رشتخوار یا اعلام نرخ های تاکسیرانی در سطح شهرستان اقدام کنند، تکلیف مسافران و رانندگان در رابطه با هزینه کرایه مشخص خواهد شد.


در صورت امکان به دنبال افزایش سهمیه سوخت مسافربران شخصی هستیم

علی اسماعیلی رئیس اداره صنعت معدن و تجارت رشتخوار، در همین رابطه با توجه به سوال خبرنگار ما مبنی بر در خواست شهروندان در رابطه با نظارت بر نرخ تعیین شده تاکسیرانی ها در رشتخوار گفت: تعیین و اعلام نرخ کرایه تاکسی ها در مسیرهای مواصلاتی درون شهری و بین شهری بر عهده شهرداری ها و مسیرهای برون شهری بر عهده اداره راه در هر شهرستان است.

وی در ادامه این مطلب با تاکید بر اینکه پیگیری ها لازم در رابطه با مدیریت این موضوع در دستور کار مجموعه صنعت معدن و تجارت شهرستان است، اظهار داشت: در حال برنامه ریزی هستیم تا در صورت امکان لیستی از مسافربرهای شخصی در سطح شهرستان تهیه و به مجموعه استانداری ارسال کنیم، که پس از تایید استانداری کارت سوخت این افراد به عنوان مسافربر شخصی شارژ شود، تا با این برنامه افزایش نرخ کرایه را شاهد باشیم یا اگر افزایشی باشد خیلی خفیف و محدود دنبال شود.

هیچ گونه افزایش نرخی در بحث جابجایی مسافر در ناوگان عمومی رشتخوار نداشته ایم

احمد نظام رئیس اداره راهداری رشتخوار در رابطه باموضوع نظارت و تعیین نرخ کرایه ناوگان عمومی در مسیرهای ارتباطی بین این شهرستان با شهرستان های مجاور گفت: با توجه به بیشترین میزان تردد مسافران در رشتخوار به شهرستان تربت حیدریه میزان نرخ تعیین شده در ناوگان تاکسیرانی سواری کرایه برون شهری از رشتخوار تا تربت حیدریه برای مسافران در صندلی جلو ۷ هزار تومان و مسافر صندلی عقب ۶ هزار تومان اعلام شده است و همچنین نرخ تعیین شده برای جایجایی مسافران دراین مسیر با مینی بوس ۲ هزار تومان تعیین شده که از ابتدای امسال این نرخ نامه اعلام شده است.

وی در ادامه افزود: بحث نظارت اداره راهداری بر ناگوان عمومی شامل تاکسی های زرد رنگ است و نظارت بر مسافربرهای شخصی هیچ گونه ارتباطی با اداره راهداری ندارند و در واقع جابجایی مسافران توسط رانندگان شخصی خلاف قانون است.

نظام با تاکید بر اینکه برنامه نظارت بر نرخ ناوگان تاکسیرانی برون شهری هر روز کنترل می شود، اظهار داشت:  پس از اجرای طرح اصلاح نرخ بنزین در کشور هیچ گونه افزایش نرخی در ناوگان تاکسیرانی برون شهری در رشتخوار نداشته ایم.

انتها پیام/

 

لینک کوتاه:

تــوجـه

  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد همین مطلب بنویسید
  • لطفا نظرات خود را به فارسی تایپ نمایید
  • لطفا سعی کنید نظرتان مختصر و مفید باشد
  • به نظرات دیگر کاربران احترام بگذارید

ثبت نظر :


 
 
x
رشتخوار بدون اتحادیه تاکسیرانی رها سازی ۵۲ هزار قطعه ماهي گرمابي در رشتخوار رشتخوار نیازمند ترویج فرهنگ کشت محصولات گیاهی است ۳۰۰ بسته میوه شب یلدا بین محرومان در رشتخوار توزیع شد کشف داروی غیر مجاز در رشتخوار درخواست کشاورزان رشتخواری برای تمدید مهلت خرید زعفران نیازمند یک مجلس ولایی هستیم کاهش آمار زاد و ولد در رشتخوار/ نیازمند اعتماد‌سازی به متخصصان هستیم پیگیری حضور متخصصان مورد نیاز بیمارستان رشتخوار به زودی راه‌اندازی سبد مهربانی ویژه شب یلدا در رشتخوار مراسم تقدیر از خادمین موکب امام رضا(ع) رشتخوار برگزار شد+ تصاویر عامل تهدید به آدم‌ربایی در رشتخوار شناسایی شد