بدون نظر
 
درخواست مسئولان از مردم؛ دیدبان اقتصادی شهرتان باشید
گزارش مردمی وضعیت قیمت کالاهای اساسی در رشتخوار/ رئیس صمت رشتخوار: با متخلفین برخورد جدی می‌شود
تاریخ انتشار : ۰۲ آذر ۱۳۹۸ در ۱۴:۱۶
 
رئیس اداره صنعت معدن و تجارت رشتخوار گفت: با توجه به کمبود نیرو در اداره صنعت، معدن و تجارت رشتخوار، مردم افراد متخلف در ارائه کالاهای اساسی را شناسایی و معرفی کنند تا در کمتر از 48 ساعت پیگیری شود.

به گزارش چهل ماه نیوز، همزمان با افزایش نرخ بنزین و مطرح شدن برخی احتمالات در جهت تاثییر گذاری این افزایش قیمت بر دیگر کالاها به بررسی وضعیت بازار و قیمت کالاهای مورد نیاز و اساسی مردم در شهرستان رشتخوار پرداختیم.

قیمت مرغ در بازار رشتخوار با کاهش روبرو شده است

جواد زحمتکش یکی از فروشندگان این شهرستان نیز در رابطه با قیمت مرغ و ماهی در رشتخوار گفت: قیمت مرغ مورد نیاز مردم نسبت به روزهای گذشته کاهش ۹۰۰ تومانی داشته است و هم اکنون مرغ به قیمت روز از حدود قیمتی ۱۳ هزار تومان به ۱۲هزار ۱۰۰ تومان کاهش پیدا کرده است.

وی با اشاره به اینکه تاکنون و طی چند روز اخیر گلایه از سوی شهروندان در رابطه با تغییر قیمت ها نداشته ایم، افزود: قیمت مرغ و ماهی در رشتخوار افزایشی نداشته و هم اکنون روند کاهشی نیز در پیش گرفته است.

مسئولان با نظارت میدانی قیمت ها را کنترل کنند

محسن مجتبائیان دیگر شهروند مراجعه کننده به بازار مرغ در رابطه با کالاهای مورد نیاز مردم و وضعیت بازار در این شهرستان گفت: قیمت مرغ نسبت به چند روز گذشته کمی کاهش را نشان می دهد، تغییری در بازار مرغ در جهت افزایش قیمت نیست.

وی در سوال خبرنگار ما مبنی بر کنترل قیمت ها و لازمه ادامه دار بودن بازرسی کارشناسان صنعت و معدن نیز گفت: باید این رویه کنترل قیمت ها از سوی مسئولان در بازار ادامه پیدا کند تا شاهد افزایش قیمت ناگهانی در کالاها و اجناس مورد نیاز مردم نباشیم.

هادی صباغ شهروند ساکن شهر رشتخوار با مراجعه به میوه فروشی در جواب سوال خبرنگار ما مبنی بر وضعیت قیمت میوه و تربار در رشتخوار گفت: خوشبختانه تا کنون در قیمت میوه و تربار افزایش قیمت را در رشتخوار نداشته ایم، خرید مردم طبق روال قبل در سطح شهر ادامه و کسی گلایه نسبت به قیمت میوه ها ندارد.

جمشید معبودی فروشنده میوه و تربار در رشتخوار در گفت و گو با خبرنگار ما گفت: در بحث میوه و تره بار افزایش قیمتی را شاهد نبوده ایم، مردم طبق روال قبل خرید مورد نیاز و روزمره خود را تهیه می کنند.

بهای اجناس خوار و بار ثابت، اما افزایش کرایه بارها وجود دارد/ مسئولان کنترل بازار را مستمر دنبال کنند و محدود به زمان کوتاه نباشد

اسماعیل آذربیک از فروشندگان سطح شهر رشتخوار در رابطه با وضعیت بازار خوار و بار به خبرنگار ما گفت: اجناس و کالاهای خوار و بار وارد شده به رشتخوار از لحاظ قیمتی تا کنون تغییری نداشته است، اما سرویس های حمل و نقل بار نسبت به افزایش کرایه حمل بار اقدام کرده اند و فروشندگان بالجبار با رانندگان باید کنار بیایند.

محمد علیدوست شهروندی که جهت خرید خوارو بار مورد نیاز خود به فروشگاه مراجعه کرده بود به خبرنگار ما گفت: اساسا قیمت کالاهای موجود زیاد تغییری نکرده است اما باید برنامه ریزی به صورت باشد که این روند تنها به بازه زمانی کوتاهی منجر نشود، افزایش بهای برنج در بازار امروز یکی از نگرانی های شهروندان است امیدواریم روند پیگیری مسئولان در رابطه با کنترل قیمت ها استمرار و ادامه دارد باشد.

برنج مورد نیاز مردم در رشتخوار به زودی به بازار عرضه می شود/ کنترل قیمت ها در بازار ادامه دارد

علی اسماعیل ثانی رئیس اداره صنعت معدن و تجارت شهرستان رشتخوار صبح امروز در گفت و گو با خبرنگار ما در رابطه با وضعیت کنونی بازار کالاهای اساسی مردم در رشتخوار گفت: در وضعیت کنونی بازار رشتخوار یک ثبات نسبی در قیمت ها را شاهد هستیم.

اقلام اساسی مصرف خانوار دارای ثبات قیمت و حتی یک درصد کمی نیز ما شاهد کاهش قیمت بوده ایم، که این موضوع بر اساس فاکتور خرید فروشگاه و درصد سود مجار، قیمت گزاری توسط کارشناسان تعیین می شود، که افزایش یا کاهش قیمت ها بر اساس فاکتورهای قبلی طی یک ماه گذشته بررسی می شود.

اسماعیلی از پیگیری مستمر با حضور کارشناسان این اداره در گشت های مشترک جهت بررسی وضعیت بازار در رشتخوار خبر داد و افزود: در بحث اتکت قیمت نرخ کالای موجود حتما باید درج شود و فروشندگان ملزم به رعایت این قانون هستند.

وی در ادامه افزود: اقلام اساسی که هم اکنون هم در سطح شهرستان و هم استان ما مشکل داریم بحث برنج سوپر باسمتی پاکستانی است، که ۱۴۰۰ تن معاونت بازرگانی سازمان صنعت معدن و تجارت طی کشفیاتی که داشتند هم اکنون در جهت قیمت گزاری این کشفیات به جمع بندی نهایی نرسیدند، قیمت پیشنهادی سازمان در این رابطه ۹۲ هزار تومان برای عامل خرید در شهرستان ها بوده تا با قیمت ۹۵ هزار تومان به دست مصرف کنندگان برسد، که این موضوع با توجه به درخواست صاحب کالا مبنی بر افزایش آن تا ۱۱۰ هزار تومان در حال بررسی بحث قیمت گزاری و .. کمی با مشکل مواجه شده است، ولی انشالله تا ۳ تا ۴ روز آینده این برنج به شهرستان خواهد رسید که تمام سعی ما بر عرضه برنج با قیمت ۱۰۵ هزار تومان در بازار این شهرستان است.

وی در ادامه این مطلب با شاره به اینکه ما اولین شهری خواهیم بود که بعد از مشهد اقدام به توزیع این برنج خواهیم کرد، گفت: در بحث روغن نیز در بازار رشتخوار شاهد ثبات قیمت و حتی یک درصد کمی کاهش قیمت هستیم، روغن نباتی ۵ کیلویی جامد عرضه شده در بازار هم اکنون با قیمت ۴۳ هزار تومان عرضه می شود، چایی در یک برند خاص با کاهش ۴۰ درصدی قیمت و مرغ با قیمت مصوب استانی با قیمت ۱۲هزار ۹۰۰ تومان توزیع می شود.

وی در رابطه با قیمت میوه و تربار با توجه به وابستگی بازار میوه و تربار این شهرستان با بازار میوه و تربار در تربت حیدریه گفت: قیمت میوه و تربار بستگی به میزان عرضه و تقاضا در بازارهای متمرکز آن را دارد، در بحث بازار میوه به خاطر ضایعات و حساسیت ماندن میوه و خرابی آن بعد از ۲ الی ۳ روز ۳۰ درصد سود مجاز میوه و تربار برای فروشندگان تعیین شده است که کارشناسان ما به محض ورود به فروشگاه ها بر اساس فاکتورهای خرید معتبر و قیمت های درج شده اقدام به بررسی قیمت ها می کنند.

وی در پایان بادرخواست از مردم با توجه به گستردگی شهرستان و کمبود نیرو در اداره صنعت، معدن و تجارت این شهرستان در جهت همکاری و معرفی افراد متخلف ارائه کننده کالاهای مورد نیاز مردم گفت: مردم عزیز رد سطح شهرستان در هنگام مراجعه به فروشگاه های عرضه محصولات حتما نسبت به بررسی اتکت قیمت کالا اقدام کنند و هر گونه تخلف در سطح بازار شهرستان را با شما تماس ۱۲۴ یا ۵۶۲۲۲۷۸۲ درمیان بگذارند تا بررسی موضوع در کمتر از ۴۸ ساعت پیگیری و دنبال شود.

انتهای پیام/

لینک کوتاه:

تــوجـه

  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد همین مطلب بنویسید
  • لطفا نظرات خود را به فارسی تایپ نمایید
  • لطفا سعی کنید نظرتان مختصر و مفید باشد
  • به نظرات دیگر کاربران احترام بگذارید

ثبت نظر :


 
 
x
شکارچیان غیر مجاز خرگوش در رشتخوار دستگیر شدند ثبت بیش از ۳۴۰۰ راس دام در طرح ملی هویت‌بخشی دام در رشتخوار ثبت ۵ میلی متری بارندگی در رشتخوار ثبت‌نام ۵۷ دواطلب در حوزه انتخابیه خواف، رشتخوار/ اولین کاندید در حوزه انتخابیه خواف و رشتخوار انصراف داد ثبت نام بیش از ۳۰ کاندید در حوزه انتخابیه خواف و رشتخوار کاندیدای مجلس به بهانه احساس تکلیف پای در عرصه انتخابات نگذارند خرید حمایتی زعفران در رشتخوار به مرز ۲ تن رسید بوروکراسی اداری، راه‌اندازی کارخانه‌های فولاد رشتخوار را متوقف کرد/ امام‌جمعه رشتخوار: مسئولان به وعده‌هایشان عمل کنند احیای هنر منسوخ شده گلدوزی سنتی در رشتخوار+ تصاویر کشف و توقیف قاچاق چوب تاغ در رشتخوار+تصاویر تصاویری از برداشت طلای سرخ در دشت فروغ آفتاب حل بحران‌ کشف‌رود در دست‌انداز اعتبارات دولتی/ ضرورت تکمیل هرچه سریع‌تر تصفیه‌خانه چرم شهر حل بحران‌ کشف‌رود در دست‌انداز اعتبارات دولتی/ ضرورت تکمیل هرچه سریع‌تر تصفیه‌خانه چرم شهر