بدون نظر
 
با ارزش بیش از 700 میلیون ریال انجام شد؛
وقف یک هکتار زمین به همراه ۱۰۰ اصله درخت پسته در رشتخوار
تاریخ انتشار : ۰۷ آذر ۱۳۹۸ در ۱۳:۱۶
 
رشتخوار_ رئیس اداره اوقاف و امور خیریه رشتخوار گفت: 100 اصله درخت پسته 8 ساله، همراه با یک هکتار زمین به ارزش بیش از 700 میلیون ریال در اقدامی خیرخواهانه توسط خیر نیک اندیش در بخش جنگل رشتخوار وقف شد.

به گزارش چهل ماه نیوز، محسن محسن آبادی رئیس اداره اوقاف و امور خیریه رشتخوار صبح امروز در گفت و گو با خبرنگار ما با اشاره به ثبت وقف جدید در این شهرستان گفت: ۱۰۰ اصله درخت پسته ۸ ساله به همراه یک هکتار زمین به ارزش بیش از ۷۰ میلیون تومان در اقدامی خیرخواهانه توسط خیر نیک اندیش در بخش جنگل رشتخوار روستای جنت آّباد وقف شد.

محسن آبادی در ادامه با اشاره به اینکه محمدرضا بادپا از خیرین روستای جنت آباد رشتخوار این اقدام ماندگار را دنبال کرده است، گفت: وقف برای رفع نیاز جامعه است و واقف انسان مهربانی است که برای نیاز مردم و جامعه قسمتی از اموال خود را وقف می نماید به این صورت که اصل آن ثابت و درآمد و منافع آن در مسیر نیت واقف هزینه می گردد.

وی در همین رابطه هدف ار وقف این خیر نیک اندیش را کمک به نیازمندان تحت پوشش کمیته امداد امام خمینی(ره) رشتخوار عنوان کرد و افزود: نیات واقفین خیر اندیش در هر زمان و در هر مکان بسته به نیاز زمان و مکان مختلف است.

وی همچنین با اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری در رابطه با موضوع وقف، نیز گفت: وقف، میراث جاویدان انسانهای بزرگی است که با چشمان مهربان به دنیا می نگریستند.

محمد رضا بادپا خیر ساکن روستای جنت آباد رشتخوار نیز در گفت و با خبرنگار ما در رابطه به وقف صورت گرفته، گفت: این وقف به نیت کمک به نیازمندان و رسیدن خیرات این اقدام ماندگار برای پدر مرحومم انجام شده است.

این خیر نیک اندیش با تاکید بر اینکه شغل اغلب مردم در بخش جنگل رشتخوار کشاورزی و دامپروری است و نیازمندان زیادی در این مناطق نیز زندگی می کنند رسیدن درآمد های حاصل از این وقف را در جهت کمک به محرومان و نیازمندان در سطح شهرستان رشتخوار عنوان کرد.

ساخت مسجد دهستان باسفر رشتخوار به همت خانواده شهید بسیجی انجام شده است

رئیس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان رشتخوار همچنین با گرامیداشت هفته بسیج و یاد و خاطر شهدای بسیجی در رابطه با وقف های صورت گرفته توسط خانواده های معظم شهدای بسیجی در رشتخوار گفت: محمد ابراهیم اشرفی برادر شهید حسین اشرفی از شهدای بسیجی در رشتخوار در راستای گرامیداشت یاد و خاطر شهید گرانقدر با وقف ۴۰۰ متر مربع زمین به همراه مسجد ساخته شده در آن به ارزش بیش از ۳ میلیارد ریال در مرداد ۹۶ صورت گرفته است.

شهید حسین اشرفی در تاریخ ۲ فروردین ۱۳۴۴ در دهستان باسفر رشتخوار دیده به جهان گشود که همزمان با آغاز جنگ تحمیلی در غالب نیروه هایمردمی بسیج عاطم جبهه های حق علیه باطل شد، شهید بزرگوار حسین اشفری در ۸ اسفند سال ۱۳۶۲ در منطقه عملیاتی خیبر در جزایر مجنون به درجع رفیع شهادت نائل امد.

قسمتی از وصیت نامه شهید بسیجی حسین جلالی


انتهای پیام/

لینک کوتاه:

تــوجـه

  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد همین مطلب بنویسید
  • لطفا نظرات خود را به فارسی تایپ نمایید
  • لطفا سعی کنید نظرتان مختصر و مفید باشد
  • به نظرات دیگر کاربران احترام بگذارید

ثبت نظر :


 
 
x
رشتخوار فاقد امکانات تفریحی، گردشگری مناسب است شکارچیان غیر مجاز خرگوش در رشتخوار دستگیر شدند ثبت بیش از ۳۴۰۰ راس دام در طرح ملی هویت‌بخشی دام در رشتخوار ثبت ۵ میلی متری بارندگی در رشتخوار ثبت‌نام ۵۷ دواطلب در حوزه انتخابیه خواف، رشتخوار/ اولین کاندید در حوزه انتخابیه خواف و رشتخوار انصراف داد ثبت نام بیش از ۳۰ کاندید در حوزه انتخابیه خواف و رشتخوار کاندیدای مجلس به بهانه احساس تکلیف پای در عرصه انتخابات نگذارند خرید حمایتی زعفران در رشتخوار به مرز ۲ تن رسید بوروکراسی اداری، راه‌اندازی کارخانه‌های فولاد رشتخوار را متوقف کرد/ امام‌جمعه رشتخوار: مسئولان به وعده‌هایشان عمل کنند احیای هنر منسوخ شده گلدوزی سنتی در رشتخوار+ تصاویر کشف و توقیف قاچاق چوب تاغ در رشتخوار+تصاویر تصاویری از برداشت طلای سرخ در دشت فروغ آفتاب