بدون نظر
 
در دومین همایش مجمع سلامت رشتخوار مطرح شد؛
پیگیری حضور متخصصان مورد نیاز بیمارستان رشتخوار به زودی
تاریخ انتشار : ۲۷ آذر ۱۳۹۸ در ۱۶:۴۵
 
مدیر شبکه بهداشت و درمان رشتخوار گفت: علاوه بر پیگیری حضور تمام‌وقت متخصص جراح به زودی شرایط حضور متخصص زنان نیز در رشتخوار فراهم خواهد شد، همچنین تعدادی متخصص در زمینه های مورد نیاز بیمارستان حضرت زهرا(س) در اول دی ماه در شهرستان مستقر می‌شوند که به زودی اخبار مربوط در این زمینه منتشر می شود.

به گزارش چهل ماه نیوز، ظهر امروز دومین همایش مجمع سلامت شهرستان رشتخوار با حضور جمعی از مسئولان محلی، استانی و خیرین حوزه سلامت رشتخوار در محل سالن اجتماعات فرمانداری رشتخوار برگزار شد.

جواد اشترایه مدیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان رشتخوار در این مراسم با تقدیر از خیرین حوزه سلامت این شهرستان، گفت: مهم‌ترین برنامه‌های صورت گرفته در یک سال گذشته در حوزه سلامت شهرستان رشتخوار شامل راه اندازی مرکز جامع سلامت روستایی زرغری، اتمام و بکارگیری پایگاه غیرزمینی جنگل، تجهیز مکان استقرار پزشکان متخصص بیمارستان حضرت زهرا(س) رشتخوار، پیگیری و جذب یک دستگاه آمبولانس دو دفرانسیال با مبلغ ۱٫۵ میلیارد تومان در بخش جنگل، جذب ۱۰۵ میلیون توان کمک خیرین در بخش جنگل، جذب متخصصین داخلی، حضور متخصص اطفال، استقرار و فعالیت متخصص جراحی و… از جمله مهمترین برنامه‌های حوزه سلامت در طی یک سال اخیر در سطح شهرستان رشتخوار بوده است.

اشترایه با تاکید بر اینکه در زمینه حضور متخصصان مور نیاز دیگر در بیمارستان حضرت زهرا(س) رشتخوار هم‌اکنون در حال پیگیری‌های مربوطه هستیم، گفت: قول خواهیم داد که علاوه بر حضور تمام‌وقت متخصص جراحی به زودی شرایط حضور متخصص زنان را نیز در رشتخوار فراهم کنیم، تعدادی متخصص در زمینه های دیگر در اول دی ماه در شهرستان مستقر می‌شوند که به زودی خبر آن نیز منتشر خواهد شد.

مدیر شبکه بهداشت شهرستان رشتخوار در ادامه با اشاره به اینکه فعالیت داروخانه مجهز در بیمارستان رشتخوار یکی از نیازهای اساسی این مجموعه بوده است، گفت: فعالیت و خدمات دهی داروخانه بخش خصوصی در داخل بیمارستان حضرت زهرا(س) یکی از نیازها و درخواست‌های مردمی در رشتخوار بود که با پیگیری‌های انجام شده هم‌اکنون این داروخانه در حال خدمت رسانی به مردم عزیز در این مرکز است.

وی همچنین با اشاره به تلاش خوب صورت گرفته در سطح این شهرستان در جهت اجرای طرح ملی کنترل فشار خون نیز، گفت: با توجه به همکاری خوب صورت گرفته در سطح شهرستان در طرح ملی کنترل فشار خون مقام اول کنترل این بیماری در سطح استان به شهرستان رشتخوار رسید.

بسیاری از مشکلات حوزه سلامت در رشتخوار با فعالیت مجمع سلامت این شهرستان برطرف می شود

علی میری رئیس دبیرخانه کارگروه سلامت و امنیت غذایی استان خراسان رضوی نیز در این جلسه با تاکید بر اینکه نگاه مجمع سلامت این دید را باز می کند که باید به همه جوانب حوزه سلامت توجه داشته باشیم، گفت: دولت به تنهایی از تامین نیاز حوزه سلامت بر نمی‌آید، همکاری همه سازمان‌ها  نتیجه نهایی افزایش امنیت در حوزه سلامت را در برخواهد داشت.

وی در ادامه با تاکید بر اینکه از ۱۵ شهرستان تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی مشهد ۱۳ شهرستان مجمع سلامت را تشکیل داده‌اند، گفت: امدواریم به زودی شاهد برگزاری انتخابات مجمع سلامت شهرستان رشتخوار نیز باشیم، چرا که بسیاری از مشکلات حوزه سلامت شهرستان به فعالیت این مجمع برطرف خواهد شد.

میری با تاکید بر اینکه نقش رابطین حوزه سلامت در رابطه با سلامت جامعه نقش بی بدیلی است، اظهار داشت: رابطین حوزه سلامت نقش بسیار ارزنده ای دارند ما در تلاش هستیم تا شعار هر خانه یک پایگاه سلامت را در کشور نهادینه و اجرایی کنیم.

در پایان مراسم از خیرین فعال در حوزه سلامت شهرستان رشتخوار نیز تقدیر شد.انتهای پیام/

لینک کوتاه:

تــوجـه

  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد همین مطلب بنویسید
  • لطفا نظرات خود را به فارسی تایپ نمایید
  • لطفا سعی کنید نظرتان مختصر و مفید باشد
  • به نظرات دیگر کاربران احترام بگذارید

ثبت نظر :


 
 
x
پیگیری حضور متخصصان مورد نیاز بیمارستان رشتخوار به زودی راه‌اندازی سبد مهربانی ویژه شب یلدا در رشتخوار مراسم تقدیر از خادمین موکب امام رضا(ع) رشتخوار برگزار شد+ تصاویر عامل تهدید به آدم‌ربایی در رشتخوار شناسایی شد اهدای ۲۵ شئ تاریخی به خانه موزه قرائی در رشتخوار رشتخوار فاقد امکانات تفریحی، گردشگری مناسب است شکارچیان غیر مجاز خرگوش در رشتخوار دستگیر شدند ثبت بیش از ۳۴۰۰ راس دام در طرح ملی هویت‌بخشی دام در رشتخوار ثبت ۵ میلی متری بارندگی در رشتخوار ثبت‌نام ۵۷ دواطلب در حوزه انتخابیه خواف، رشتخوار/ اولین کاندید در حوزه انتخابیه خواف و رشتخوار انصراف داد ثبت نام بیش از ۳۰ کاندید در حوزه انتخابیه خواف و رشتخوار کاندیدای مجلس به بهانه احساس تکلیف پای در عرصه انتخابات نگذارند