بدون نظر
 
ترفیع بدون حقوق بخش به شهرستان؛
رشتخوار فاقد امکانات تفریحی، گردشگری مناسب است
تاریخ انتشار : ۲۱ آذر ۱۳۹۸ در ۱۱:۳۹
 
رشتخوار از جمله شهرستان های استان خراسان رضوی است که با وجود اینکه از اوایل دهه 80 از بخش به شهرستان ارتقا پیدا کرده است، اما همچنان فاقد امکانات تفریحی، گردشگری مناسب برای جمعیت بالغ بر 62 هزار نفر است.

به گزارش چهل ماه نیوز، رشتخوار از جمله شهرستان های استان خراسان رضوی است، که با وجود اینکه در اوایل دهه ۸۰ از بخش بودن به شهرستان ارتقا پیدا کرده است، همچنان با وجود گذشت دو دهه، فاقد امکانات تفریحی، گردشگری مناسب برای جمعیت بالغ بر ۶۲ هزار نفر است.

گسترش شادی و نشاط در جامعه و هزینه کردن در این زمینه، به اندازه ای که آسیب‌ها و بزه‌های اجتماعی برای جامعه هزینه دارند، هزینه‌بر نیست، از این رو می‌توان با رعایت قوانین حاکم بر جامعه، به آسانی زمینه‌های لازم برای شادمانی مردم را فراهم کرد.

مطابق نظر کارشناسان فعال در این حوزه ثابت شده است که شادی و نشاط، ماده اولیه تغییر جامعه و تحول و تکامل درونی انسان‌هاست. در جامعه خوشحال و خرسند تولید بهتر، اشتغال بیشتر و اقتصاد سالم‌تر خواهد بود.

بدون شک در چنین محیطی امنیت اجتماعی و فردی راحت‌تر به دست می‌آید. در محیط شاد، ذهن انسان پویا، زبانش گویا و استعدادش شکوفا می‌شود، در حالی‌که جامعه‌ای که جوانانی افسرده دارد محکوم به شکست است چرا که انرژی افراد صرف برطرف کردن اندوه و ناراحتی شده و دیگر فرصتی برای تولید و توسعه باقی نمی‌ماند.

انتظار چندساله بانوان رشتخواری برای راه اندازی مجموعه پارک بانوان/ بهره مندی از امکانات ورزشی مناسب در رشتخوار استعدادهای ورزشی بانوان را شکوفا می کند

 

خانم صباغ از بانوان ساکن شهر رشتخوار در رابطه با مجموعه تفریحی پارک بانوان این شهر به خبرنگار ما گفت: با وجود اینکه چندین سال است از وعده راه امدازی مجموعه پارک بانوان رشتخوار می گذرد اما همچنان این مجموعه تنها با دیوار کشیده شده دور آن هیچ پیشرفت و پیگیری نداشته است.

خانم زارع دیگر بانوی شهروند ساکن شهر رشتخوار نیز در رابطه با کمبود امکانات مناسب ورزشی برای بانوان در رشتخوار گفت: علی رقم علاقه بالا بانوان به ورزش های مختلف در رشتخوار این شهرستان از لحاظ ارائه امکانات ورزشی در حد انتظار بانوان نیست، وجود استعداد های مختلف ورزشی و نبود امکانات باعث عدم پیشرفت و شکوفایی استعداد بانوان در رشتخوار است، گواه این مطلب تیم های ورزشی کاراته بانوان در بخش جنگل این شهرستان است که با وجود امکانات کم مقام های متعدد استانی و کشوری کسب کرده اند، اما تقویت دیگر رشته ها نیازی است که همچنان نیازمند توجه و پیگیری مسئولان ورزشی در رشتخوار است.


تاکید شهروندان بر ادامه دار بودن تکمیل استخر شنای رشتخوار

 

علی ساعدی از علاقمندان به رشته ورزشی در رشتخوار یا تاکید و درخواست از مسئولان نسبت به پیگیری و راه اندازی هرچه سریع تر استخر شنای رشتخوار توسط مسئولان گفت: استخر شنای رشتخوار چندین سال است که چشم جوانان علاقمند به رشته های ورشی شنا را به خود دوخته است از طرفی اتمام و آغاز به کار استخر شنا بسیاری از جوانان این مرز بوم را برای تفریحات سالم به سمت خود خواهد کشاند.

مجتبی موسوی از ساکنان روستاهای شهرستان رشتخوار در رابطه با نبود سینما و امکانات مناسب برای بهره مندی مردم در جهت خالی شدن ذهن از دغدغه های روز مره در رشتخوار گلایه کرد و در این رابطه گفت: مردم طول هفته را با تلاش در جهت گزران زندگی کار می کنند اما یکی از نیازهای اساسی مردم به ویژه بانوان خانه دار بهره مندی از امکانات تفریحی است که روحیه نشاط را در خانواده تقویت کند.

مهدی احمدی با درخواست از مسئولان در جهت پیگیری راه اندازی استخر شنا در رشتخوار گفت: ادامه دار بودن روند ساخت و تکمیل استخر شنای رشتخوار از خواسته های بحق مردم در شهرستان رشتخوار است که می تواند از تردد و مراجعه جوانان به شهرستان های همجوار جلوگیری کند.


افتتاح استخر شنای رشتخوار تا خرداد سال آینده

 

مهدی پرتو رئیس اداره ورزش و جوانان رشتخوار در گفت و گو با خبرنگار ما در رابطه با درخواست های شهروندان و پیگیری های اداره ورزش و جوانان در زمینه تکمیل استخر شنا و دیگر اماکن ورزشی در این شهرستان گفت: ۱ میلیارد ۴۰۰ میلیون تومان میزان اعتبار تعلق گرفته سال جاری به مجموعه ورزشی استخر شنا در رشتخوار بوده، که تا خرداد سال آینده این پروژه مورد بهره برداری در جهت استفاده مردم عزیز در سطح شهرستان قرار خواهد گرفت.

وی همچنین با تاکید بر دنبال شدن ساخت مجموعه خانه کشتی در رشتخوار گفت: برای ساخت و تکمیل خانه کشتی رشتخوار ۳۵۰ میلیون اعتبار در نظر گرفته شده است که کار ساخت آن نیز در حال دنبال شدن است.

پرتو در رابطه با سوال خبرنگار ما در رابطه با اماکانات ورزشی در بخش جنگل این شهرستان نیز گفت: زمین چمن مصنوعی بخش جنگل این شهرستان نیز با پیگیری های انجام شده ۲۳۰ میلیون اعتبار گرفته که به زودی روند ساخت و بهره برداری آن نیز انجام خواهد شد.

روشنایی مسیر مجموعه تفریحی پارک مادر انجام شده است/ آسفالت مسیر پس از اتمام نقاط شهری دنبال می شود

 

حسین احمد پور رئیس شورای شهر رشتخوار در گفت و گو با خبرنگار ما با تاکید بر اینکه تلاش مجموعه شهرداری و شورای شهر رشتخوار همواره فراهم کردن امکانات و فضاسازی در جهت رفاه حال شهروندان بوده است، گفت: در همین راستا و بنا به درخواست شهروندان جهت استفاده از فضای سبز مجموعه تفریحی پارک مادر کار روشنایی مسیر و فاصله این مجموعه تفریحی تا شهر رشتخوار با همکاری اداره برق شهرستان طی سال جاری دنبال شده و شهروندان از نعمت روشنایی مسیر هم اکنون بهر مند هستند.

وی همچنین با اشاره به اینکه مجموعه پارک بانوان به محض دریافت اعتبار روند تکمیل آن دنبال می شود اظهار داشت: هم اکنون بحث دیوار کشی و حصار نرده این مجموعه دنبال شده است.

رئیس شورای شهر رشتخوار با اشاره به اینکه اسفالت مسیر پارک مادر پس از اتمام نقاط باقی مانده در شهر آسفالت می‌شود، یاداور شد: امدواریم طی سال آینده روند آسفالت و دسترسی آسان شهروندان به مجموعه تفریحی پارک مادر در رشتخوار فراهم شود.

انتهای پیام/

لینک کوتاه:

تــوجـه

  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد همین مطلب بنویسید
  • لطفا نظرات خود را به فارسی تایپ نمایید
  • لطفا سعی کنید نظرتان مختصر و مفید باشد
  • به نظرات دیگر کاربران احترام بگذارید

ثبت نظر :


 
 
x
رشتخوار فاقد امکانات تفریحی، گردشگری مناسب است شکارچیان غیر مجاز خرگوش در رشتخوار دستگیر شدند ثبت بیش از ۳۴۰۰ راس دام در طرح ملی هویت‌بخشی دام در رشتخوار ثبت ۵ میلی متری بارندگی در رشتخوار ثبت‌نام ۵۷ دواطلب در حوزه انتخابیه خواف، رشتخوار/ اولین کاندید در حوزه انتخابیه خواف و رشتخوار انصراف داد ثبت نام بیش از ۳۰ کاندید در حوزه انتخابیه خواف و رشتخوار کاندیدای مجلس به بهانه احساس تکلیف پای در عرصه انتخابات نگذارند خرید حمایتی زعفران در رشتخوار به مرز ۲ تن رسید بوروکراسی اداری، راه‌اندازی کارخانه‌های فولاد رشتخوار را متوقف کرد/ امام‌جمعه رشتخوار: مسئولان به وعده‌هایشان عمل کنند احیای هنر منسوخ شده گلدوزی سنتی در رشتخوار+ تصاویر کشف و توقیف قاچاق چوب تاغ در رشتخوار+تصاویر تصاویری از برداشت طلای سرخ در دشت فروغ آفتاب