بدون نظر
 
در آخرین روز اجرای طرح حمایتی خرید زعفران مطرح شد؛
درخواست کشاورزان رشتخواری برای تمدید مهلت خرید زعفران
تاریخ انتشار : ۳۰ آذر ۱۳۹۸ در ۱۵:۱۸
 
رشتخوار جز آخرین مناطق برداشت محصول زعفران در خراسان رضوی است و کشاورزان از مسئولان درخواست تمدید مهلت خرید محصول زعفران در این شهرستان را دارند.

به گزارش چهل ماه نیوز، سید کمال میرزایی مسئول اداره تعاون روستایی رشتخوار صبح امروز در گفت و گو با خبرنگار ما با اشاره به اینکه امروز آخرین مهلت خرید طرح حمایتی زعفران در رشتخوار است، گفت: در پایان آخرین روز از طرح خرید حمایتی زعفران در رشتخوار میزان خرید این محصول از کشاورزان این شهرستان در حال رسیدن به مرز ۵ هزار کیلو گرم زعفران خشک است.

 

میرزایی در ادامه با تأکید بر اینکه تاکنون ۵۰ درصد مبلغ محصول کشاورزان در ر شتخوار تا تاریخ ۲۰ آبان ماه ۹۸ پرداخت‌شده است، گفت: بر اساس لیست و زمان تحویل محصول تاکنون برای کشاورزان تا این بازه زمانی مبلغ ۵۰ درصد از محصول خریداری‌شده پرداخت‌شده است.

وی در ادامه افزود: کلیه اطلاعات مربوط در رابطه با نحوه پرداخت از سوی سازمان تعاون روستایی انجام می‌شود، که به‌محض دریافت اخبار جدید اطلاعات موردنظر به کشاورزان عزیز در سطح شهرستان اطلاع‌رسانی خواهد شد.

 

درخواست کشاورزان جهت تسریع درروند پرداخت بهای محصول/ مسئولان زمان خرید طرح حمایتی زعفران را در رشتخوار افزایش دهند

محسن مصطفی نژاد کشاورز رشتخواری در حاشیه آخرین روز از طرح خرید حمایتی محصول زعفران در رابطه با رضایتمندی اجرای طرح خرید توافقی زعفران به خبرنگار ما گفت: قیمت خرید محصول زعفران توسط اداره تعاون روستایی با توجه به پایین بودن قیمت خرید محصول در بازار مناسب و رضایت‌بخش است،  اگر مسئولان عزیز برنامه‌ریزی دقیقی در رابطه با نحوه پرداخت سریع هزینه محصول به کشاورزان اتخاذ نمایند تا کشاورزان نسبت به پرداخت هزینه کارگران و … اقدام کنند، اجرای طرح بسیار مطلوب و به نفع کشاورزان است.

جواد اکبری کشاورز دیگر حاضر در اداره تعاون روستای با اشاره به اینکه در روزهای پایانی خرید محصول زعفران امکان نوبت‌دهی برای برخی از کشاورزان فراهم نشده،  گفت: با توجه به اینکه منطقه رشتخوار جز آخرین مناطق برداشت محصول زعفران در استان بوده و کشاورزان تا چند روز گذشته نیز در حال جمع‌آوری محصول خود بوده‌اند، اگر مسئولان استانی نسبت به تمدید یک‌هفته‌ای اجرای طرح اقدام کنند بسیاری از کشاورزان این شهرستان امکان تحویل محصول خود را پیدا خواهد کرد.

مصطفی معصومی دیگر کشاورز این شهرستان نیز با تقدیر از اجرای طرح خرید حمایتی با درخواست از مسئولان مربوطه گفت: در صورت امکان مهلت و زمان اجرای طرح خرید حمایتی در رشتخوار بیشتر شود تا کشاورزان امکان تحویل محصول را پیدا کنند.

کار خرید توافقی محصول زعفران در رشتخوار همزمان با ۱۳ پایگاه فعال استان آغاز شد و امروز آخرین‌مهلت تعیین‌شده در جهت تحویل محصول زعفران کشاورزان به اداره تعاون روستایی است.

شایان‌ذکر است که شغل بیش از ۸۰ درصد مردم در رشتخوار کشاورزی و دام‌پروری است و محصول زعفران ازجمله ۳ محصول مهم تولیدی در این شهرستان است، همچنین میزان خرید محصول دوره قبل طرح حمایتی زعفران در رشتخوار  بالغ‌بر ۸ تن زعفران خشک بوده است.

انتهای پیام/

لینک کوتاه:

تــوجـه

  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد همین مطلب بنویسید
  • لطفا نظرات خود را به فارسی تایپ نمایید
  • لطفا سعی کنید نظرتان مختصر و مفید باشد
  • به نظرات دیگر کاربران احترام بگذارید

ثبت نظر :


 
 
x
درخواست کشاورزان رشتخواری برای تمدید مهلت خرید زعفران نیازمند یک مجلس ولایی هستیم کاهش آمار زاد و ولد در رشتخوار/ نیازمند اعتماد‌سازی به متخصصان هستیم پیگیری حضور متخصصان مورد نیاز بیمارستان رشتخوار به زودی راه‌اندازی سبد مهربانی ویژه شب یلدا در رشتخوار مراسم تقدیر از خادمین موکب امام رضا(ع) رشتخوار برگزار شد+ تصاویر عامل تهدید به آدم‌ربایی در رشتخوار شناسایی شد اهدای ۲۵ شئ تاریخی به خانه موزه قرائی در رشتخوار رشتخوار فاقد امکانات تفریحی، گردشگری مناسب است شکارچیان غیر مجاز خرگوش در رشتخوار دستگیر شدند ثبت بیش از ۳۴۰۰ راس دام در طرح ملی هویت‌بخشی دام در رشتخوار ثبت ۵ میلی متری بارندگی در رشتخوار