بدون نظر
 
در قالب طرح خرید حمایتی زعفران انجام شد؛
خرید ۸۷۱ کیلو گرم طلای سرخ در رشتخوار
تاریخ انتشار : ۰۴ آذر ۱۳۹۸ در ۱۶:۰۳
 
مسئول اداره تعاون روستایی شهرستان رشتخوار گفت: همزمان با آغاز خرید حمایتی زعفران و گذشت بیش از 2 هفته از آغاز اجرای این طرح تا کنون بیش از 871 کیلو گرم زعفران خشک در رشتخوار خریداری شده است.

به گزارش صبح توس؛ سید کمال میرزایی مسئول اداره تعاون روستایی شهرستان رشتخوار صبح امروز در گفت و گو با خبرنگار ما، در رابطه با نحوه و میزان خرید حمایتی زعفران در رشتخوار گفت: همزمان با آغاز خرید حمایتی زعفران و گذشت بیش از ۲ هفته از آغاز اجرای این طرح تا کنون بیش از ۸۷۱ کیلو گرم زعفران خشک در رشتخوار خریداری شده است.

وی در ادامه همین مطلب  با تاکید بر اینکه اجرای این طرح با استقبال خوب کشاورزان در رشتخوار روبه رو شده است، گفت: هدف از اجرای طرح خرید حمایتی زعفران، تنظیم بازار و حمایت از بخش تولیدات کشاورزی در سطح شهرستان است.

میرزایی همچنین در ادامه با اشاره به اینکه محصول خریداری شده زعفران کشاورزان در این طرح حتما باید محصول تولیدی امسال باشد، گفت: کشاورزان عزیز طبق روال گذشته با مراجعه به مجموعه جهاد کشاورزی رشتخوار با دریافت معرفی نامه و همراه داشتن مدارک شناسایی خود و شماره حساب بانک کشاورزی مربوط به خود به اتحادیه تعاون روستایی شهرستان رشتخوار واقع در بلوار امام رضا روبروی جمعیت هلال احمر شهرستان مراجعه نمایند.

وی در ادامه با تاکید براینکه قیمت محصول زعفران پس از بررسی در آزمایشگاه توسط کارشناسان تعیین می شود، افزود: محصول زعفران تحویلی از کشاورزان در ۴ رده بر اساس کیفیت محصول با قیمت پوشال معمولی ۸ میلیون ۲۰۰ هزار تومان، پوشال مرغوب هر کیلو ۹ میلیون تومان، شبه نگین هر کیلو ۹ میلیون ۵۰۰ هزار تومان و زعفران نگین ۱۰ میلیون ۵۰۰ هزار تومان تعیین خواهد شد.

میرزایی همچنین از ادامه دار بودن طرح خرید حمایتی زعفران تا پایان آذر ماه در رشتخوار خبر داد و در این رابطه از کشاورزان خواست تا محصول تولیدی خود را جهت قرار گرفتن در طرح خرید حمایتی در بازه زمانی تعیین شده تحویل اداره تعاون این شهرستان دهند.

بیش از ۸۰ درصد مردم رشتخوار در حوزه تولیدات کشاورزی و دامپروری فعالیت کی کنند که زعفران از جمله ۳ محصول مهم تولیدی در سطح این شهرستان است، شایان ذکر است، میزان خرید محصول کشاورزان شهرستان رشتخوار در دوره قبل طرح حمایتی زعفران بالغ بر ۸ تن بوده است.

انتهای پیام/

لینک کوتاه:

تــوجـه

  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد همین مطلب بنویسید
  • لطفا نظرات خود را به فارسی تایپ نمایید
  • لطفا سعی کنید نظرتان مختصر و مفید باشد
  • به نظرات دیگر کاربران احترام بگذارید

ثبت نظر :


 
 
x
رشتخوار فاقد امکانات تفریحی، گردشگری مناسب است شکارچیان غیر مجاز خرگوش در رشتخوار دستگیر شدند ثبت بیش از ۳۴۰۰ راس دام در طرح ملی هویت‌بخشی دام در رشتخوار ثبت ۵ میلی متری بارندگی در رشتخوار ثبت‌نام ۵۷ دواطلب در حوزه انتخابیه خواف، رشتخوار/ اولین کاندید در حوزه انتخابیه خواف و رشتخوار انصراف داد ثبت نام بیش از ۳۰ کاندید در حوزه انتخابیه خواف و رشتخوار کاندیدای مجلس به بهانه احساس تکلیف پای در عرصه انتخابات نگذارند خرید حمایتی زعفران در رشتخوار به مرز ۲ تن رسید بوروکراسی اداری، راه‌اندازی کارخانه‌های فولاد رشتخوار را متوقف کرد/ امام‌جمعه رشتخوار: مسئولان به وعده‌هایشان عمل کنند احیای هنر منسوخ شده گلدوزی سنتی در رشتخوار+ تصاویر کشف و توقیف قاچاق چوب تاغ در رشتخوار+تصاویر تصاویری از برداشت طلای سرخ در دشت فروغ آفتاب